КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 823/211/15 Головуючий у 1-й інстанції: Орленко В.І. Суддя-доповідач: Желтобрюх І.Л.
У Х В А Л А
Іменем України
23 квітня 2015 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючої-судді: Желтобрюх І.Л.,
суддів: Мамчура Я.С.,
Шостака О.О.,
при секретарі: Оліщук А.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві апеляційну скаргу Акціонерного сільськогосподарського риболовецько-промислового товариства закритого типу «Вільшанка» на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 02 березня 2015 року у справі за адміністративним позовом Прокуратури Черкаського району в інтересах держави в особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Акціонерного сільськогосподарського риболовецько-промислового товариства закритого типу «Вільшанка» про стягнення штрафних санкцій, -
ВСТАНОВИВ:
Прокуратура Черкаського району в інтересах держави в особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернулася до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Акціонерного сільськогосподарського риболовецько-промислового товариства закритого типу «Вільшанка» та просила стягнути з відповідача заборгованість зі сплати штрафних санкцій у розмірі 102000 грн. за постановою від 17.09.2014 №1401-ЦД-1-Е.
Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 02 березня 2015 року позов задоволено.
Не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просив постанову суду першої інстанції скасувати як таку, що ухвалена з порушенням норм матеріального та процесуального права, та ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог. В обґрунтування вимог апеляційної скарги посилається на незаконність постанови від 17.09.2014 №1401-ЦД-1-Е та, як наслідок, відсутність правових підстав до стягнення за нею штрафних санкцій в судовому порядку.
Сторони в судове засідання не з'явилися. Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення апеляційної скарги, а особиста участь сторін в судовому засіданні не обов'язкова, колегія суддів у відповідності до ч. 4 ст. 196 КАС України визнала можливим проводити апеляційний розгляд справи за відсутності представників сторін. Згідно ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Заслухавши суддю-доповідача, вивчивши матеріали справи, дослідивши й проаналізувавши доводи апеляційної скарги і докази на їх підтвердження, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено судом першої інстанції, 02.09.2014 начальником Управління корпоративних фінансів та звітності Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку складено Акт №1352-ЦД-1-Е про правопорушення на ринку цінних паперів, в якому встановлено ознаки порушення ЗАТ «Вільшанка» вимог п. 10 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», а саме: невиконання розпорядження №69-ЦД-1-Е від 19.02.2014 про усунення порушень законодавства про цінні папери (термін виконання до 26.05.2014).
17 Вересня 2014 року уповноваженою особою Комісії винесена постанова №1401-ЦД-1-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, відповідно до якої за невиконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку №69-ЦД-1-Е від 19.02.2014, на відповідача накладено штрафну санкцію у розмірі 6000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 102000 грн.
Не погоджуючись з вказаною постановою Акціонерне сільськогосподарське риболовецько-промислове товариство закритого типу «Вільшанка» оскаржило її в судовому порядку.
Так, постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 20.11.2014, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 05.02.2015, в задоволенні адміністративного позову Акціонерного сільськогосподарського риболовецько-промислового товариства закритого типу «Вільшанка» до Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про визнання протиправною та скасування постанови від 17.09.2014 №1401-ЦД-1-Е відмовлено.
Однак, на час розгляду справи судом першої інстанції заборгованість сплачена так і не була.
Задовольняючи адміністративний позов, суд першої інстанції виходив з того, що оскільки заборгованість зі сплати штрафних санкцій у розмірі 102000 грн. за постановою від 17.09.2014 №1401-ЦД-1-Е, законність якої підтверджена судовими рішеннями, що набрали законної сили, не сплачена в добровільному порядку, - вона підлягає стягненню в судовому порядку.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи та висновкам суду першої інстанції, колегія суддів виходить з такого:
Відповідно до п. 5 розділу XVII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про акціонерні товариства» статути та внутрішні положення акціонерних товариств, створених до набрання чинності цим Законом, підлягають приведенню у відповідність із нормами цього Закону не пізніше ніж протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом.
Частиною 1 статті 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в України» передбачено, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Відповідно до п.п. 10, 14 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в України»Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку відповідно має право: надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Згідно п. 8 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в України» Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за: невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржене в суді.
У разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Як вбачається з матеріалів справи, у встановлені Законом України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в України» строки відповідач штрафні санкції у розмірі 102000 грн. за постановою від 17.09.2014 №1401-ЦД-1-Е не сплатив, а тому колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що позивачем правомірно та обґрунтовано заявлено позов про стягнення узгодженої та непогашеної заборгованості з Акціонерного сільськогосподарського риболовецько-промислового товариства закритого типу «Вільшанка».
Посилання ж апелянта на незаконність постанови Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 17.09.2014 №1401-ЦД-1-Е колегія суддів вважає необґрунтованими, оскільки правомірність її винесення та застосування відповідних санкцій підтвердженна такими, що набрали законної сили, рішеннями суду.
Таким чином, доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують, з огляду на що підстави для її задоволення відсутні.
Допущення судом першої інстанції порушень норм матеріального та процесуального права, які б призвели до неправильного вирішення справи, колегією суддів не виявлено, суд повно і правильно встановив фактичні обставини справи, правильно визначив правовідносини, що склалися між сторонами, і дав їм належну правову оцінку, - з огляду на що підстави до скасування судового рішення відсутні.
Керуючись ст.ст.41, 160, 167, 195, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Акціонерного сільськогосподарського риболовецько-промислового товариства закритого типу «Вільшанка» залишити без задоволення, а постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 02 березня 2015 року, - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складення в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуюча:
Судді:
Повний текст ухвали виготовлено 28 квітня 2015 року.
.
Головуючий суддя Желтобрюх І.Л.
Судді: Шостак О.О.
Мамчур Я.С
Суд | Київський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.04.2015 |
Оприлюднено | 05.05.2015 |
Номер документу | 43823378 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський апеляційний адміністративний суд
Желтобрюх І.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні