ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Головуючий у 1-й інстанції: Фещук А.В.
Суддя-доповідач:ОСОБА_1
УХВАЛА
іменем України
"13" вересня 2012 р. Справа № 0670/376/12
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегіі:
головуючого судді Моніча Б.С.
суддів: Бондарчука І.Ф.
ОСОБА_2,
при секретарі Кошиль О.Ю. ,
за участю
представників сторін
розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_3 об"єднаної державної податкової інспекції Житомирської області Державної податкової служби України на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "19" червня 2012 р. у справі за позовом ОСОБА_4 з обмеженою відповідальністю "Торговий дім" "Укрбакалія" до ОСОБА_3 об'єднаної державної податкової інспекції Житомирської області Державної податкової служби про визнання недійсним та скасування податкового повідомлення - рішення №000178301 від 19.08.2011 року,-
ВСТАНОВИВ:
Оскаржуваною постановою від 19.06.2012 р. задоволено позов ОСОБА_4 з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Бакалія" (далі - ТОВ ТД "Бакалія") та скасоване податкове повідомлення-рішення ОСОБА_3 ОДПІ Житомирської області №0001782301 від 19.08.2011 р. Стягнуто на користь ТОВ ТД "Бакалія" 32 грн. 19 коп. судового збору.
Не погоджуючись з цим судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права, просить скасувати прийняту постанову та прийняти нове рішення - про відмову у задоволенні позовних вимог.
Розглянувши справу в межах ст.195 КАС України, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Ст. 200 КАС України визначено. що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Правильне по суті судове рішення не може бути скасоване з одних лише формальних міркувань.
Оскільки, постанову від 19.06.2012 року Житомирським окружним адміністративним судом винесено відповідно до позовних вимог з правильним застосуванням норм матеріального і процесуального права і суд дав правильну оцінку обставинам справи, то колегія суддів апеляційної інстанції не знаходить підстав для зміни чи скасування рішення суду першої інстанції у справі.
Доводи апеляційної скарги висновки суду апеляційної інстанції не спростовують.
Судом першої інстанції ретельно перевірялась правомірність формування валових витрат позивачем внаслідок здійснення господарських операцій на виконання умов договору з ФОП ОСОБА_5, досліджувалися первинні бухгалтерські документи тощо.
Висновки суду першої інстанції про відсутність порушень збоку ТОВ ТД "Бакалія" вимог п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 та п.п.5.3.9 п.5.3. ст.5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", внаслідок чого занижено податок на прибуток в періоді, що перевірявся податковим органом, на загальну суму 610255 грн. грунтуються на нормах чинного законодаства і з ними погоджується колегя суддів апеляційного суду.
Як єдиний доказ правомірності прийняття спірного податкового-повідомлення рішення податковий орган в апеляційній скарзі зазначає ненадання до перевірки товаро-транспортних накладних, які, на думку відповідача, є основним документом на перевезення вантажів та первинними документами, на основі яких формуються валові витрати.
Колегія суддів з такими доводами податкового органу не погоджується, виходячи з такого.
Так, відповідно до розділу 1 Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених Наказом Міністерства транспорту України №363 від 14.10.1997р. товарно-транспортна документація - комплект юридичних документів, на підставі яких здійснюють облік, приймання, передавання, перевезення, здавання вантажу та взаємні розрахунки між учасниками транспортного процесу, а товарно-транспортна накладна - єдиний для всіх учасників транспортного процесу юридичний документ, що призначений для списання товарно-матеріальних цінностей, обліку на шляху їх переміщення, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, а також для розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи.
Згідно із п. 11.1, 11.3, 11.4, 11.5, 11.7 вказаних правил основними документами на перевезення вантажів є товарно-транспортні накладні та дорожні листи вантажного автомобіля. Дорожній лист вантажного автомобіля є документом, без якого перевезення вантажів не допускається. Оформлення перевезень вантажів товарно-транспортними накладними здійснюється незалежно від умов оплати за роботу автомобіля. Товарно-транспортну накладну на перевезення вантажів автомобільним транспортом Замовник (вантажовідправник) повинен виписувати в кількості не менше чотирьох екземплярів. Після прийняття вантажу згідно з товарно-транспортною накладною водій (експедитор) підписує всі її екземпляри. Перший екземпляр товарно-транспортної накладної залишається у Замовника (вантажовідправника), другий - передається водієм (експедитором) вантажоодержувачу, третій і четвертий екземпляри, засвідчені підписом вантажоодержувача (у разі потреби й печаткою або штампом), передається Перевізнику.
Разом з тим, вказані правила перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні не встановлюють правил податкового обліку валових витрат платників податку, а лише встановлюють права, обов'язки та відповідальність власників автомобільного транспорту (перевізників). При цьому, документи обумовлені вказаними правилами, зокрема, товарно-транспортна накладна та подорожній лист, не є документами первинного бухгалтерського обліку, що підтверджують обставини придбання та продажу товарно-матеріальних цінностей.
Наявні у позивача первинні документи, а саме: податкові та видаткові накладні, виписки з банку про оплату товару, договори оренди, сертифікати відповідності, докази подальшої реалізації придбаного товару третім особам тощо підтверджують фактичне виконання умов договору та правомірність формування валових витрат.
Оцінюючи зібрані у справі докази судова колегія апеляційної інстанції погоджується із висновками суду першої інстанції щодо відсутності у справі належних та допустимих доказів на підтвердження обґрунтованості прийняття оскаржуваного податкового повідомлення-рішення.
Керуючись ст.ст.195, 198, 199, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 об"єднаної державної податкової інспекції Житомирської області Державної податкової служби України залишити без задоволення, а постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "19" червня 2012 р. - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Б.С. Моніч
судді: ОСОБА_6
ОСОБА_2
Ухвала в повному обсязі складена 18.09.2012 р.
Роздруковано та надіслано: р.л.п.
1- в справу
2 - позивачу ОСОБА_4 з обмеженою відповідальністю "Торговий дім" "Укрбакалія" вул.Московська,105-а,м.Коростень,Коростенський район, Житомирська область,11500
3- відповідачу ОСОБА_3 об'єднана державна податкова інспекція Житомирської області Державної податкової служби вул. Коротуна, 3,м.Коростень,Коростенський район, Житомирська область,11500
Суд | Житомирський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.09.2012 |
Оприлюднено | 07.05.2015 |
Номер документу | 43848629 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Житомирський апеляційний адміністративний суд
Моніч Б.С.
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Фещук Анна Василівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні