cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, пр. Шевченка,29
УХВАЛА
"29" квітня 2015 р.Справа № 5017/3663/2012
про визнання боржника банкрутом.
Господарський суд Одеської області у складі:
судді - РОВИНСЬКОГО О.Ю.
секретаря судового засідання - Чітакової В.О.
за участю представників сторін:
від Кредиторів : Басюк О. М. - представник УПФУ у Київському районі м. Одеси, на підставі довіреності від 03.01.2013 р. за № 52/01; Від ПАТ „Укрсиббанк": Черняков А.Б. ( довіреність ); Яворський А.С. - представник Кодимського районного центру зайнятості, на підставі довіреності від 10.03.2015 р.;
Ліквідатор: а.к. Панов А.Б. на підставі ухвали суду від 11.02.2013 р., особа підтверджена паспортом;
СУТЬ СПОРУ: 13.12.2012 р. УПФУ у Кодимському районі Одеської області звернулося до господарського суду з заявою про порушення справи про банкрутство ТОВ „Валакс" в порядку ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", у зв'язку з неспроможністю погасити кредиторську заборгованість в сумі 9 579,66 грн.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 17.12.2012 року порушено провадження у справі № 5017/3663/2012 за заявою УПФУ у Кодимському районі Одеської області м. Одеси про визнання ТОВ „Валакс" банкрутом.
Постановою господарського суду Одеської області від 11.02.2013 року визнано банкрутом ТОВ „Валакс", відкрито відносно ТОВ „Валакс" ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Панова Андрія Борисовича ( ліцензія серії АВ № 592995, Одеська область, Комінтернівський район, смт. Комінтернівське, вул. Піонерська, буд.7 ), якого зобов'язано провести ліквідаційні заходи, передбачені Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ухвалою господарського суду Одеської області від 22.10.2014 р. строк ліквідаційної процедури та строк повноважень ліквідатора ТОВ „Валакс" арбітражного керуючого Панова А.Б. продовжено до 22.01.2015 р.
28.04.2015 р, до господарського суду Одеської області надійшов звіт ліквідатора про хід ліквідаційної процедури ( вх. № 10949/15 ), відповідно до якого, ліквідатор повідомив суд про те, що 11.03.2015 р. відбувся аукціон з продажу майна Банкрута включеного до ліквідаційної маси, зазначене майно було реалізоване. Кошти від продажу майна банкрута зараховано на рахунок банкрута, який залишено для проведення розрахунків з кредиторами в ліквідаційній процедурі. На даний час ліквідатором проводяться заходи направлені на скасування обтяжень з коштів та рухомого майна банкрута ТОВ „Валакс".
Також 28.04.2015 до господарського суду Одеської області надійшли клопотання ліквідатора ТОВ „Валакс" про скасування та зняття арештів з рахунків банкрута ТОВ „Валакс" в банківських установах ( вх. №3-659/15) та клопотання (вх. №3-658/15) про зобов'язання УДАІ ГУМВС України в Одеській області вилучити з бази НАІС УДАІ ГУМВС України в Одеській області всі записи щодо арештів, розшуку та інших обмежень стосовно розпорядження транспортним засобом а/м NISSAN PATHFAINDER 2005 р.в., д.н. ВН3806АК, який належить на праві власності ТОВ „Валакс".
Розглянувши у відкритому судовому засіданні наявні матеріали у справі, клопотання ліквідатора ТОВ „Валакс", заслухавши пояснення сторін, господарський суд встановив:
Обґрунтовуючи заявлене клопотання ліквідатор посилається на наявність арештів грошових коштів, що знаходяться на рахунку ТОВ „Валакс" № 26007274763; № 26005274754 у АТ „Райффайзен Банк Аваль"; арештів грошових коштів ТОВ „Валакс" № 26104000163541; № 26007000163541; № 26007000163541; № 26007000163541 у ПАТ „Фідобанк". Ліквідатором на адресу Другого Київського ВДВС Одеського МУЮ було скеровано листа про закінчення виконавчих проваджень, відкритих відносно банкрута ТОВ „Валакс", і скасування всіх заходів примусового виконання виконавчих документів (з виключенням їх з відповідних реєстрів та зняттям арештів з грошових коштів на рахунках). На адресу ліквідатора надійшла постанова Другого Київського ВДВС Одеського МУЮ від 16.04.2013 р. про закриття виконавчих проваджень, відкритих відносно банкрута ТОВ „Валакс" та скасування арештів усього рухомого, нерухомого майна та коштів банкрута. Вказана постанова Другого Київського ВДВС Одеського МУЮ була направлена, зокрема, на адресу АТ „Райффайзен Банк Аваль" та на адресу ПАТ „Фідобанк". Під час проведення ліквідаційних заходів ліквідатором встановлено, що АТ „Райффайзен Банк Аваль" та ПАТ „Фідобанк" не виконано вимог постанови господарського суду Одеської області від 11.02.2013 р., а саме, з поточних рахунків боржника до цього часу не знято арешти коштів, внаслідок чого ліквідаційна процедура ТОВ „Валакс" затягується, завдається суттєва матеріальна шкода кредиторам та боржнику.
Згідно з ч. 2 ст. 4 1 ГПК України провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим кодексом з врахуванням вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до ч.ч.1, 2, 4 ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України. Цей Закон має пріоритет перед іншими законодавчими актами України у регулюванні відносин, пов'язаних з банкрутством суб'єктів підприємницької діяльності, за винятком випадків, передбачених цим Законом. Провадження у справах про банкрутство окремих категорій суб'єктів підприємницької діяльності регулюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом.
Положеннями ч.1 ст.38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном боржника не допускається.
З правового аналізу вищезазначеної статті вбачається, що з моменту відкриття щодо боржника ліквідаційної процедури, всі без винятку обтяження його активів підлягають скасуванню, оскільки у процедурі ліквідації задоволення вимог кредиторів відбувається за рахунок коштів, отриманих від здійсненої у встановленому порядку реалізації майна банкрута, тому, майно банкрута повинно бути вільним від будь-яких обтяжень.
Таким чином, можливість наявності арештів на майно боржника та інших обмежень дій боржника щодо розпорядження його майном нормою Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" не виключаються, однак вони не повинні перешкоджати проведенню ліквідаційної процедури банкрута.
Відповідно до ст. 59 Закону України „Про банки і банківську діяльність" Арешт, арешт на майно або кошти банку, що знаходяться на його рахунках, арешт на кошти та інші цінності юридичних або фізичних осіб, що знаходяться в банку, здійснюються виключно за постановою державного виконавця чи рішенням суду про стягнення коштів або про накладення арешту в порядку, встановленому законом. Зняття арешту з майна та коштів здійснюється за постановою державного виконавця або за рішенням суду.
Пунктом 1 статті 42 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", передбачено, що усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або повного господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідаційної процедури, включаються до складу ліквідаційної маси.
Враховуючи положення Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", процедура ліквідації банкрута передбачає задоволення визнаних судом вимог кредиторів шляхом продажу його майна, при цьому скасовується арешт чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника.
Таким чином, зняття заборон та арештів із майна боржника в порядку ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" є безумовним та стосується будь-яких органів і посадових осіб та не потребує сплати ніяких коштів.
Згідно ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" арбітражний керуючий - це фізична особа, призначена господарським судом у встановленому порядку в справі про банкрутство як розпорядник майна, керуючий санацією або ліквідатор з числа осіб, які отримали відповідне свідоцтво і внесені до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.
Пунктом 1 ст. 98 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право, серед іншого, звертатися до господарського суду у випадках, передбачених цим Законом.
Згідно ст. 115 Господарського процесуального кодексу України рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України і виконуються у порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".
Статтею 11 Закону України "Про судоустрій України" передбачено, зокрема, що: - судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами, об'єднаннями громадян та іншими організаціями, громадянами та юридичними особами на всій території України, невиконання судових рішень тягне передбачену законом відповідальність.
Згідно змісту поняття "судові рішення", визначення якого подано у ч.1 статті 4-5 ГПК України, господарські суди здійснюють правосуддя шляхом прийняття обов'язкових до виконання на усій території України судових актів, що за формою поділяються на такі види, як: рішення, ухвали, постанови.
Частиною 2 статті 4-5 ГПК України невиконання вимог рішень, ухвал, постанов господарських судів тягне відповідальність, встановлену цим Кодексом та іншими законами України. Усі судові рішення викладаються у письмовій формі.
Ухвала відповідає вимогам ст. 86 ГПК України, статті 124 Конституції України та статті 115 Господарського процесуального кодексу України є обов'язковою до виконання на всій території України.
У судовому засіданні 29.04.2015 р. представником АТ „Укрсиббанк" та представником Кодимського районного центру зайнятості надано заяви (вх. № 11145/15) (вх. № 11147/15) про підтримання клопотання ліквідатора ТОВ „Валакс" арбітражного керуючого Панова А.Б. від 27.04.2015 р та 28.04.2015 р. у повному обсязі. Також представником УПФУ у Київському районі м. Одеси надано заяву (вх. №11148/15) про підтримання клопотання ліквідатора ТОВ „Валакс" арбітражного керуючого Панова А.Б. про скасування арештів з рахунків банкрута ТОВ „Валакс" в банківських установах ( вх. №3-659/15) та клопотання (вх. №3-658/15) про зобов'язання УДАІ ГУМВС України в Одеській області вилучити з бази НАІС УДАІ ГУМВС України в Одеській області всі записи щодо арештів, розшуку та інших обмежень стосовно розпорядження транспортним засобом а/м NISSAN PATHFAINDER 2005 р.в., д.н. ВН3806АК, який належить на праві власності ТОВ „Валакс", та задоволення у повному обсязі.
Враховуючи викладене, господарський суд задовольняє клопотання ліквідатора ТОВ „Валакс" арбітражного керуючого Панова А.Б. та зобов'язує: АТ „Райффайзен Банк Аваль" скасувати арешти з розрахункових рахунків банкрута ТОВ „Валакс" а саме № 26007274763; № 26005274754; скасувати арешти з розрахункових рахунків банкрута ТОВ „Валакс" у ПАТ „Фідобанк" а саме № 26104000163541; № 26007000163541; № 26007000163541; № 26007000163541.
У зв'язку з неподанням витребуваних судом доказів, та необхідністю витребування судом нових доказів, розгляд справи підлягає відкладенню.
Керуючись ст.ст. 1, 2, 4, 16, 17-18, 22, 37-46, 98 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", п.п. 2, 3 ст. 77, ст. 115, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
У Х В А Л И В:
1. Клопотання ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю „Валакс" ( 65122, м. Одеса, вул. Ільфа і Петрова, 55, кв. 66, код ЄДРПОУ 31437915 ) - арбітражного керуючого Панова Андрія Борисовича від 28.04.2015 р. за вх. № 3-658/15 - задовольнити.
2. Скасувати арешти грошових коштів, що знаходяться на рахунку Товариства з обмеженою відповідальністю „Валакс" ( 65122, м. Одеса, вул. Ільфа і Петрова, 55, кв. 66, код ЄДРПОУ 31437915 ) № 26007274763; № 26005274754 у АТ „Райффайзен Банк Аваль" (01011 м. Київ, вул. Ліскова, 9, код ЄДРПОУ 14305909).
3. Скасувати арешти грошових коштів, що знаходяться на рахунку Товариства з обмеженою відповідальністю „Валакс" ( 65122, м. Одеса, вул. Ільфа і Петрова, 55, кв. 66, код ЄДРПОУ 31437915 ) № 26104000163541; № 26007000163541; № 26007000163541; № 26007000163541 у ПАТ „Фідобанк"(01004, м. Київ, вул. Червоноармійська, 10).
4. Справу призначити до розгляду у засіданні суду на "13" травня 2015 р. о 14:20 год .
Засідання суду відбудеться у приміщенні господарського суду (м. Одеса, проспект Шевченка, 29), зал судового засідання № 2 (перший поверх) тел. 307-961.
Зобов'язати :
Ліквідатора надати : відповідно до ст.ст. 37-46, Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" письмовий звіт про хід ліквідаційної процедури Товариства з обмеженою відповідальністю „Валакс".
УДАІ ГУМВС України в Одеській області : відомості щодо виконання постанови господарського суду Одеської області від 11.02.2013 р., постанови Другого Київського ВДВС Одеського МУЮ від 16.04.2013 р., а саме, скасування арештів рухомого майна ТОВ „Валакс" вилучення з бази НАІС УДАІ ГУМВС України в Одеській області записів щодо арештів, розшуку та інших обмежень стосовно розпорядження транспортним засобом а/м NISSAN PATHFAINDER 2005 р.в., д.н. ВН3806АК.
Другий Київський ВДВС Одеського МУЮ : матеріали виконавчих проваджень, підтверджуючих скасування арештів ( з виключенням їх з відповідних реєстрів та зняттям арештів з грошових коштів на рахунках), накладених на майно та рахунки Боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю „Валакс" ( 65122, м. Одеса, вул. Ільфа і Петрова, 55, кв. 66, код ЄДРПОУ 31437915 ).
Кредиторів надати : відзив на виконання ліквідатором своїх повноважень в процесі проведення ліквідаційної процедури.
5. Копію ухвали надіслати: ліквідатору, кредиторам, АТ „Райффайзен Банк Аваль" (01011 м. Київ, вул. Ліскова, 9, код ЄДРПОУ 14305909), ПАТ „Фідобанк"(01004, м. Київ, вул. Червоноармійська, 10), Другому Київському ВДВС Одеського МУЮ, УДАІ ГУМВС України в Одеській області.
Ухвала набирає законної сили з моменту її винесення згідно з ч. 4 ст. 8 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ухвала може бути оскаржена у порядку, встановленому ст. 91 Господарського процесуального кодексу України, ст. 8 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Суддя О.Ю. Ровинський
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 29.04.2015 |
Оприлюднено | 08.05.2015 |
Номер документу | 43878394 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Ровинський О.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні