3/246
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"08" лютого 2007 р. Справа № 3/246
За позовом управління Пенсійного фонду України в Глибоцькому районі Чернівецької області, смт. Глибока Чернівецької області
до товариства з обмеженою відповідальністю “Синівецьке”, с. Синівці Глибоцького району Чернівецької області
про стягнення 32134 грн. 85 коп. заборгованості
Суддя Дутка В.В.
Секретар судового засідання Назарко М.В.
Представники:
від позивача –Загарюк О.К., доручення від 18.01.2007р.
від відповідача –не з'явився
СУТЬ СПОРУ: Ухвалою господарського суду Чернівецької області (суддя Бабак Л.М.) від 25.12.2006р. порушено провадження в адміністративній справі за позовом управління Пенсійного фонду України в Глибоцькому районі Чернівецької області, смт. Глибока Чернівецької області до товариства з обмеженою відповідальністю “Синівецьке”, с. Синівці Глибоцького району Чернівецької області про стягнення 32134 грн. 85 коп. заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що відповідач є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування і зобов'язаний сплачувати страхові внески в порядку і розмірах, встановлених законом, однак за даними обліку, розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, що підлягають сплаті за період з січня 2004р. по жовтень 2006р. заборгованість відповідача становить 32134 грн. 85 коп.
Ухвалою від 25.12.2006р. розгляд справи призначений у судовому засіданні 24.01.2007р. за участю представників сторін, останні належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи.
Розпорядженням голови господарського суду Чернівецької області від 15.01.2007р. справу передано до провадження судді Дутці В.В.
Ухвалою від 24.01.2007р. розгляд справи відкладено на 08.02.2007р. у зв'язку з неявкою представника відповідача.
В судовому засіданні 08.02.2007р. представник позивача подав заяву про відмову від позову в частині стягнення 1209 грн. 22 коп., в зв'язку з помилковістю заявленних вимог, в решті просив позов задовольнити.
Представник відповідача не з'явився, відзиву на позов не подав.
Заслухавши представника позивача, оцінивши подані документи, з'ясувавши фактичні обставини справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково, враховуючи наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю “Синівецьке”, с. Синівці Глибоцького району Чернівецької області перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Глибоцькому районі Чернівецької області та є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Заборгованість відповідача за період з січня 2004р. по жовтень 2006р складає 30925 грн. 63 коп., що підтверджується розрахунками про фактичні витрати на доставку пенсій, згідно яких, підлягає сплаті недоїмка нарахована по фактичних витратах на виплату та доставку пенсій на пільгових умовах таким особам: Шмаліон В.Г., Габор В.П., Зегря І.І., Пую Д.Т., Софроні В.Т.
01 січня 2004 року за винятками, зазначеними у Прикінцевих положеннях, набув чинності Закон України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі - Закон), який визначає, зокрема, принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування в Україні.
Згідно частини 5 пункту 2 прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливим і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п. 6.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003р., якщо пенсія на пільгових умовах призначена із взаємним зарахуванням періодів роботи, передбачених ст.ст. 13, 14 та 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення” (1788-12), які дали право на цю пільгову пенсію то відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку цих пенсій здійснюється тими підприємствами, на яких цей стаж було вироблено, у розмірах, передбачених частиною 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.
Пунктом 6.2 вказаної Інструкції передбачено, що витрати на доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покривається цими підприємствами пропорційно стажу роботи.
Вище названі працівники, набули необхідного пільгового стажу для призначення пенсій на пільгових умовах і представлені позивачем на отримання ними пільгової пенсії, а тому відшкодування витрат у повному обсязі покладається саме на відповідача.
На підставі викладеного та керуючись п. 2 ч. 1 ст. 157, ст.ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В :
1. Позов задовольнити частково.
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю “Синівецьке”, с. Синівці Глибоцького району Чернівецької області, ідентифікаційний код 30690581, на користь управління Пенсійного фонду України в Глибоцькому районі, вул. Першотравнева, 10, смт. Глибока Чернівецької області, код 21430615, недоїмку в сумі 30925 грн. 63 коп.
3. В решті прийняти відмову від позову, провадження у справі закрити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративого судочинства України , якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова не набрала законної сили.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В.В.Дутка
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 08.02.2007 |
Оприлюднено | 21.08.2007 |
Номер документу | 439786 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні