Ухвала
від 06.05.2015 по справі 907/840/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

88000, м. Ужгород, вул. Коцюбинського, 2-а


УХВАЛА

06.05.2015р.                                                   Справа № 907/840/13

Головуючий суддя Ремецькі О.Ф.

розглянувши скаргу публічного акціонерного товариства „Закарпаттяобленерго”, с. Оноківці Ужгородського району №114-25/1552 від 05.03.2015р. про визнання протиправною та скасування постанови начальника відділу ДВС Свалявського районного управління юстиції про відмову в задоволенні скарги ПАТ „Закарпаттяобленерго” від 20.02.2015р., визнання протиправною бездіяльність державного виконавця щодо звернення стягнення на майно боржника та зобов'язання здійснити відповідні дії,

у справі №907/840/13

за позовом публічного акціонерного товариства „Закарпаттяобленерго”, с. Оноківці Ужгородського району

ДО товариства з обмеженою відповідальністю „Крок”, м. Свалява

ПРО стягнення 21228,99грн., в тому числі 6997,34грн. за перевищення договірної величини споживання електроенергії, 13984,15грн. заборгованості за активну електроенергію, 203,82грн. пені за несвоєчасний розрахунок, 43,68грн. три відсотки річних

за участю представників:

від заявника – не з'явився.

від відповідача – не з'явився

від відділу ДВС – не з'явився

ВСТАНОВИВ:

Рішенням господарського суду Закарпатської області від 12.09.2013р. позовні вимоги публічного акціонерного товариства „Закарпаттяобленерго”, с. Оноківці Ужгородського району до товариства з обмеженою відповідальністю „Крок”, м. Свалява про стягнення 21228,99грн., в тому числі 6997,34грн. за перевищення договірної величини споживання електроенергії, 13984,15грн. заборгованості за активну електроенергію, 203,82грн. пені за несвоєчасний розрахунок, 43,68грн. три відсотки річних задоволено повністю. На виконання рішення видано наказ від 03.10.2013р.

Публічне акціонерне товариство „Закарпаттяобленерго”, с. Оноківці Ужгородського району звернулось із скаргою про визнання протиправною та скасування постанови начальника відділу ДВС Свалявського районного управління юстиції про відмову в задоволенні скарги ПАТ „Закарпаттяобленерго” від 20.02.2015р., визнання протиправною бездіяльність державного виконавця щодо звернення стягнення на майно боржника та зобов'язання здійснити відповідні дії.

Стверджує, що відділ ДВС в порушення вимог ЗУ „Про виконавче провадження” не дотримався та не вжив заходів щодо неупередженого, своєчасного, повного виконання дій спрямованих на примусове виконання вищевказаного рішення та наказу суду, тощо. Тобто, виконавче провадження здійснено з порушенням вимог Закону України „Про виконавче провадження”.

Ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 11.03.2015р. розгляд скарги було призначено на 24.03.2015р.

У зв'язку з подальшим підтриманням скаржником доводів скарги, ухвалою суду від 24.03.2015р. розгляд скарги було відкладено на 20.04.2015р.

Ухвалою суду від 20.04.2015р. розгляд скарги у зв'язку з неявкою представника заявника та невиконання ним вимог суду було відкладено на 06.05.2015р.

Однак, скаржником повторно вимог суду не виконано, повноважного представника в судове засідання не направлено. Решта сторін та відділ ДВС також своїх повноважних представників в засідання суду не направили.

Відповідно п. 9.9. до Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.10.2012 р. № 9 «Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України», у вирішенні питань, які виникають у розгляді скарг на рішення, дії або бездіяльність посадових осіб Державної виконавчої служби, до заяв учасників виконавчого провадження (заявників) мають застосовуватися положення ГПК, якими врегульовано аналогічні питання, зокрема статей 2,18,21,22,26,29,31,41,42,62, пунктів 1-3,5,6,9 ч. 1 ст. 63, ст. 64, розділів ХІ, ХІІ, ХІІ -1 ГПК тощо.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 81 ГПК України суд залишає позов без розгляду, якщо позивач без поважних причин не подав витребувані судом матеріали, необхідні для вирішення спору, або представник позивача не з'явився на виклик у засідання господарського суду і його нез'явлення перешкоджає вирішенню спору.

У відповідності до п. 4.9 Постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 р. № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", при вирішенні питання щодо залишення позову без розгляду (стаття 81 ГПК) господарським судам слід мати на увазі, що застосування пункту 5 частини першої цієї статті можливо лише за наявності таких умов:

- додаткові документи вважаються витребуваними, тільки якщо про це зазначено у відповідному процесуальному документі або, в разі оголошення перерви в судовому засіданні, - в протоколі такого засідання;

- витребувані документи чи явка представника позивача дійсно необхідні для вирішення спору, тобто за їх відсутності суд позбавлений можливості вирішити спір по суті;

- позивач не подав документи, витребувані судом при підготовці справи до розгляду (стаття 65 ГПК) або в порядку статті 38 названого Кодексу, чи не направив свого представника в засідання господарського суду без поважних причин. Отже, перш ніж залишити позов без розгляду господарський суд зобов'язаний з'ясувати причини невиконання його вимог позивачем і об'єктивно оцінити їх поважність.

Поважними, з урахуванням конкретних обставин справи, вважаються причини, які за об'єктивних, тобто не залежних від позивача, обставин унеможливлювали або істотно утруднювали вчинення ним відповідних процесуальних дій; при цьому береться до уваги й те, чи вживав позивач заходів до усунення цих обставин або послаблення їх негативного впливу на виконання позивачем процесуальних обов'язків, покладених на нього судом. Відповідні докази подаються позивачем і оцінюються господарським судом за загальними правилами статті 43 ГПК.

У разі неповідомлення позивачем таких причин суд вправі, в залежності від конкретних обставин справи, або залишити позов без розгляду, або розглянути справу за наявними в ній доказами.

Відповідно до ст. 65 ГПК України, з метою забезпечення правильного і своєчасного вирішення господарського спору суддя вчиняє в необхідних випадках дії по підготовці справи до розгляду, зокрема зобов'язує сторони, інші підприємства, установи, організації, державні та інші органи, їх посадових осіб виконати певні дії (звірити розрахунки, провести огляд доказів у місці їх знаходження тощо); витребує від них документи, відомості, висновки, необхідні для вирішення спору, чи знайомиться з такими матеріалами безпосередньо в місці їх знаходження; вирішує питання про визнання явки представників сторін у засідання господарського суду обов'язковою; вирішує питання про виклик посадових та інших осіб для дачі пояснень по суті справи; вчиняє інші дії, спрямовані на забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи.

Відповідно до ст. 22 ГПК України, сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.

Тому суд з метою з'ясування питання правомірності постанови начальника відділу ДВС Свалявського районного управління юстиції про відмову в задоволенні скарги ПАТ „Закарпаттяобленерго” від 20.02.2015р., визнання протиправною бездіяльність державного виконавця щодо звернення стягнення на майно боржника та зобов'язання здійснити відповідні дії, неодноразово зобов'язував позивача (стягувача) надати докази на підтвердження викладеного у скарзі. Так, ухвалами від 24.03.2015 р. та від 20.04.2015 р. суд зобов'язав скаржника (стягувача) надати суду докази на підтвердження обставин, викладених у скарзі (оригінали доказів - для огляду, належним чином засвідчені копії - до матеріалів справи).

Проте, скаржником (стягувачем) не було виконано вимоги ухвал Господарського суду Закарпатської області від 24.03.2015 р. та від 20.04.2015 р.

П.п 1, 2 Постанови пленуму ВГСУ від 26.03.2012 р. N 6 "Про судове рішення" передбачено, що рішення з господарського спору повинно прийматись у цілковитій відповідності з нормами матеріального і процесуального права та фактичними обставинами справи, з достовірністю встановленими господарським судом, тобто з'ясованими шляхом дослідження та оцінки судом належних і допустимих доказів у конкретній справі. Рішення господарського суду має ґрунтуватись на повному з'ясуванні такого: - чи мали місце обставини, на які посилаються особи, що беруть участь у процесі, та якими доказами вони підтверджуються; - чи не виявлено у процесі розгляду справи інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин; - яка правова кваліфікація відносин сторін, виходячи з фактів, установлених у процесі розгляду справи, та яка правова норма підлягає застосуванню для вирішення спору.

Отже, з огляду на те, що скаржник на дії відділу ДВС Свалявського районного управління юстиції (стягувач) витребуваних судом документів, необхідних для вирішення скарги з метою з'ясування обставин, на які останній посилається як на підставу своїх вимог, не надав, враховуючи, що ним не надано належних доказів, які б доводили його правову позицію, а тому встановити з відповідною достовірністю фактичні обставини судом не вбачається можливим, оскільки скаржником (стягувачем) не надано того обсягу необхідних документів, які в порядку ст. 32, 33 Господарського процесуального кодексу України є достатніми для повного та всебічного розгляду скарги та винесення обґрунтованого і законного судового рішення.

Оскільки вищезазначені обставини перешкоджають вирішенню скарги, суд вважає неможливим її розгляд по суті, а тому, відповідно до п. 5 ч. 1 статті 81 Господарського процесуального кодексу України, скарга №114-25/1552 від 05.03.2015 р. на дії відділу ДВС Свалявського районного управління юстиції у справі №907/840/13 підлягає залишенню без розгляду.

Крім того, слід зазначити, що після усунення обставин, що зумовили залишення скарги без розгляду, скаржник має право знову звернутися зі скаргою до господарського суду в загальному порядку.

Керуючись п. 5 ч. 1 ст. 81, ст.ст. 86, 121-2 ГПК України, суд, -

УХВАЛИВ :

1. Скаргу публічного акціонерного товариства „Закарпаттяобленерго”, с. Оноківці Ужгородського району №114-25/1552 від 05.03.2015р. про визнання протиправною та скасування постанови начальника відділу ДВС Свалявського районного управління юстиції про відмову в задоволенні скарги ПАТ „Закарпаттяобленерго” від 20.02.2015р., визнання протиправною бездіяльність державного виконавця щодо звернення стягнення на майно боржника та зобов'язання здійснити відповідні дії у справі №907/840/13 залишити без розгляду.

2. Дану ухвалу може бути оскаржено в порядку, передбаченому, чинним законодавством України.

Суддя О.Ф. Ремецькі

СудГосподарський суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення06.05.2015
Оприлюднено13.05.2015
Номер документу44072127
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —907/840/13

Ухвала від 06.05.2015

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Ремецькі О.Ф.

Ухвала від 24.03.2015

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Ремецькі О.Ф.

Ухвала від 11.03.2015

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Ремецькі О.Ф.

Рішення від 12.09.2013

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Ремецькі О.Ф.

Ухвала від 29.08.2013

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Ремецькі О.Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні