cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 травня 2015 р. Справа № 909/218/15 Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Скапровської І.М.
при секретарі судового засідання Андріїв Л.Я.
За участю:
представника позивача - Драбчук В.С.,
представника відповідача - Гоян В.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом: підприємця Данилюк Зіновія В"ячеславовича, вул. Завалівська, 24, м. Снятин, Івано-Франківська область, 78302, і/к 2745710739
про стягнення 60304,00 грн. заборгованості по оплаті вартості виконаних робіт, 1827 грн. - судового збору,
встановив, що підприємець Данилюк Зіновій В"ячеславович звернувся до господарського суду з позовом до Відділу освіти Снятинської районної державної адміністрації про стягнення 60304,00 грн. заборгованості по оплаті вартості виконаних робіт, 1827 грн. - судового збору.
В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що відповідач всупереч приписам ЦК України, ГК України, умовам договору № 6 від 05.06.2012р., не виконав в повному обсязі взяті на себе зобов'язання по оплаті виконаних робіт (по капітальному ремонту прилеглої території Будилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів в с. Будилів Снятинського району Івано-Франківської області). Факт виконання робіт підтверджується актом приймання виконаних будівельних робіт за червень 2012р. та довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрат за червень 2012р.
Представник відповідача подав суду відзив на позовну заяву з якого вбачається, щодо позову не заперечує. Невиконання зобов'язання по оплаті мотивував відсутністю фінансування.
05.05.15. господарським судом Івано-Франківської області було винесено ухвалу про заміну відповідача - відділу освіти Снятинської районної державної адміністрації на його правонаступника Управління освіти Снятинської районної державної адміністрації.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд вважає, що позов слід задоволити, судові витрати стягнути з відповідача відповідно до ст. 49 ГПК України.
При цьому суд врахував наступне:
05.06.2012р. між підприємцем Данилюк Зіновія В"ячеславовича (надалі - Підрядник) та відділом освіти Снятинської районної державної адміністрації (надалі - Замовник) укладено договір № 6. Згідно умов якого замовник здає, а підрядник приймає на себе виконання робіт по Капітальному ремонту прилеглої території Будилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів в с. Будилів, Снятинського району, Івано-Франківської області п. 1.1 Договору.
Пунктом 1.3 Договору встановлено, що замовник зобов'язується прийняти цю роботу та оплатити її.
Вартість всіх довірених Підряднику по цьому договору робіт визначається в цінах згідно затвердженої кошторисної документації, в сумі 81366 грн.00 коп. п. 2.1 Договору.
Розрахунки згідно договору 4.1 проводяться по виконаних об'ємах робіт на підставі акту виконаних робіт (форма КБ-2В) та довідки про вартість виконаних робіт (форми КБ-3), які складаються підрядником та підписуються сторонами.
Розрахунки проводяться з дня підписання договору, а до 31 грудня 2012р. - 100% розрахунок.
Як вбачається з матерів справи, підтверджується актом приймання виконаних будівельних робіт за червень 2012р.та не заперечується представником відповідача, позивач виконав роботи по капітальному ремонту прилеглої території Будилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів в с. Будилів Снятинського району Івано-Франківської області).
Однак, відповідач в супереч умовам договору взяті на себе зобов'язання по оплаті за виконанні роботи не виконав в повному обсязі та в строки обумовлені договором.
В силу ст. ст. 11, 202, 509 ЦК України між сторонами на підставі Договору виникли зобов'язальні відносини.
Як передбачено ч. 1 ст. 837 ЦК України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.
Відповідно до ст. 629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Згідно з частиною першої статті 96 Цивільного кодексу України юридична особа самостійно відповідає за своїми зобов'язаннями, а статтями 525, 526 даного Кодексу і статтею 193 Господарського Кодексу встановлено, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має викопуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором.
Враховуючи викладене та те, що відсутність бюджетних коштів, не є підставою для звільнення від відповідальності за порушення зобов'язання передбаченого договором, вимога позивача є обґрунтованою та підлягає задоволенню.
Відповідно до ст.33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування (ст.34 ГПК України).
У відповідності до ст.49 ГПК України, відповідачу слід відшкодувати позивачу витрати.
Керуючись ст. 124 Конституції України, ст. 49, 82 -85 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
позов задоволити.
Стягнути з управління освіти Снятинської районної державної адміністрації, вул. Воєводи Коснятина, 81, м. Снятин, Івано-Франківської області, 78300, код ЄДРПОУ 02143593 на користь підприємця Данилюк Зіновія В"ячеславовича, вул. Завалівська, 24, м. Снятин, Івано-Франківська область, 78302, і/к 2745710739 - 60304,00грн. - основного боргу, 1827 грн. - судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повне рішення складено 07.05.15
Суддя Скапровська І.М.
Виготовлено в КП "Діловодство спеціалізованого суду"
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 05.05.2015 |
Оприлюднено | 13.05.2015 |
Номер документу | 44072328 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Скапровська І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні