cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
06.05.15р. Справа № 904/1721/15
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Пролісок", м. Дніпропетровськ
до Дніпропетровської міської ради в особі Фінансово-економічного департаменту
Дніпропетровської міської ради, м. Дніпропетровськ
про визнання укладеним договору про пайову участь на розвиток соціальної та інженерно- транспортної інфраструктури м. Дніпропетровська
Суддя Рудовська І.А.
Представники:
від позивача: Молчанова О.М., довіреність № б/н від 18.02.2015 р.
від відповідача: Вовкотеча А.В., довіреність № 10/15-16 від 14.01.15р.
Суть спору:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Пролісок" (далі - позивач) звернулось до господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Дніпропетровської міської ради в особі Фінансово-економічного департаменту Дніпропетровської міської ради (далі - відповідач) про визнання укладеним Договір про пайову участь на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Дніпропетровська між Дніпропетровською міською радою, в особі директора фінансово-економічного департаменту Дніпропетровської міської ради Дробітько Ірини Павлівни, діючої на підставі Положення про фінансово-економічний департамент Дніпропетровської міської ради та Довіреності від 17.09.2014 за реєстровим № 931 (просп. Карла Маркса, буд. 75, м. Дніпропетровськ, 49000, ЄДРПОУ 37454174) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Пролісок" в особі директора Терещенко Юрія Олександровича (просп. Карла Маркса, 89, м. Дніпропетровськ, 49600, код ЄДРПОУ 32952868) та стягнути витрат по сплаті судового збору.
Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 04.03.2015 р. порушено провадження у справі № 904/1721/15 та справу призначено до розгляду у судовому засіданні на 17.03.2015 р.
Ухвалами господарського суду Дніпропетровської області від 17.03.2015 р. та від 09.04.2015 р. розгляд справи відкладено на 09.04.2015 р. та на 28.04.2015 р.
В судову засіданні 28.04.2015р. оголошено перерву до 05.05.2015 р.
Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 05.05.2015 р. продовжено розгляд справи до 18.05.2015 р. та в судовому засіданні 05.05.2015 р. оголошено перерву до 06.05.2015 р.
Представник позивача у судових засідання наполягав на задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Представник відповідача у судових засіданнях проти позовних вимог заперечував, з підстав викладених у відзиві на позов.
При розгляді справи судом досліджені письмові докази, що містяться в матеріалах справи.
В порядку ст. 85 Господарського процесуального кодексу України в судовому засіданні 06.05.2015 р. оголошені вступна та резолютивна частини судового рішення.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, оцінивши надані докази в їх сукупності, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
Між Товариством з обмеженою відповідальністю "Пролісок" (надалі - позивач) та Виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради 03.11.2005 року був укладений Договір-зобов'язання № 2/19 про участь підприємства у розвитку інженерної та соціальної інфраструктури м. Дніпропетровська та компенсація витрат, понесених виконкомом у зв'язку з відведенням ділянки для будівництва високощільної житлової забудови по вул. Маршала Судця в районі буд. № 42 кадастровий номер 1210100000:03:018:0011.
З метою приведення вказаного договору до діючого законодавства, а також з урахуванням затверджених нових техніко-економічних показників житлового комплексу багатоповерхової забудови по вул. Маршала Судця в районі буд. № 42 в м. Дніпропетровську, позивач 13.08.2014 року звернувся листом № 59 до Фінансово-економічного департаменту Дніпропетровської міської ради (надалі - відповідач) для визначення пайової участі позивача та укладення договору про пайову участь на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Дніпропетровська.
У відповідь на звернення позивач отримав два проекти договорів, а саме: Договір про пайову участь на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Дніпропетровська та Договорі щодо відшкодування витрат Дніпропетровській міській раді по віднесенню мешканців з будівельного майданчика.
Листом від 10.10.2014 року № 61 позивач повідомив Дніпропетровську міську раду, що з щодо відшкодування витрат Дніпропетровській міській раді по відселенню мешканців з будівельного майданчика не погоджується та просило призначити дату та час для укладення виключно договору про пайову участь на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Дніпропетровська.
На вказаний лист позивач 10.11.2014 року отримав супровідний лист від 07.11.2014 року № 10/15-796 з двома примірниками проекту договору про пайову участь на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Дніпропетровська.
Проте, зазначений проект Договору містив п. 6.8., який суперечить приписам ч. 7 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", що забороняє органам місцевого самоврядування від замовника будівництва надання будь-яких послуг, у тому числі здійснення за об'єктів та передачі матеріальних або нематеріальних активів (зокрема житлових та нежитлових приміщень, у тому числі шляхом їх викупу), крім пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.
У зв'язку з цим, позивач 18.11.2014 року направив відповідачу протокол № 1 від 17.11.2014 р. розбіжностей до проекту Договору про пайову участь на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Дніпропетровська.
До теперішнього часу відповідач не вчинив жодних дій щодо врегулювання розбіжностей, до проекту договору не було включено розбіжності, зазначені в протоколі розбіжностей №1, не направив жодного повідомлення про узгодження розбіжностей до проекту договору про пайову участь на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Дніпропетровська.
Відповідно до ч. З ст. 179 Господарського кодексу України, укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.
Згідно з ч. 9 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію.
Відповідно до ч. 2 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" передбачено, що замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті.
Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури (ч. 3 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності").
Відповідно до ч. 5 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами. При цьому не враховуються витрати на придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і позамайданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій. У разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва об'єкта не визначена згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами, вона визначається на основі встановлених органом місцевого самоврядування нормативів для одиниці створеної потужності.
Абзацом другим пункту 7 розділу V "Прикінцеві положення" Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" встановлено, що будь-які рішення органів місцевого самоврядування про надання замовником будівництва будь-яких послуг, передачу активів у будь-формі (матеріальній чи нематеріальній), передачу частини (відсоткової частки) площ прийнятих в експлуатацію об'єктів містобудування, крім пайової участі відповідно до цього Закону, прийняті до набрання чинності цим Законом, підлягають приведенню у відповідність із цим Законом.
Таким чином, є неправомірним, крім сплати пайової участі (внеску) у розвитку інженерно-траспортної інфраструктури населеного пункту, вимагати у замовника будівництва відшкодувань витрат на відселення мешканців з орендованої під забудову земельної ділянки комунальної власності. Такий саме висновок зроблений у листах - роз'ясненнях Мінрегіону України від (22.07.2011 року № 23-11/6294/0/6-11, від 12.10.2011 року № 7/15-13306 та від 15.03.2013 року № 7/15-3926. Зокрема, у листі Мінрегіону України від 12.10.2011 року № 7/15-13306, у відповідь на лист Виконкому Дніпропетровської міської ради від 28.09.2011 року № 1/7-131, чітко визначено "заборона вимагати від замовників будівництва будь-яких послуг, крім передбаченої Законом № 3038-VІ пайової участі, розповсюджується на будь-які вимоги органів місцевого самоврядування до замовників у зв'язку з будівництвом, в тому числі будь-яких, без виключення, відшкодувань та компенсацій, включаючи витрати на відселення з орендованої під забудову земельної ділянці тощо".
Відповідно до ч. 8 вказаної статті Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається протягом десяти робочих днів з дня реєстрації органом місцевого самоврядування звернення замовника про укладення договору про пайову участь та доданих до нього документів, що підтверджують вартість будівництва об'єкта, з техніко-економічними показниками.
Статтею 181 Господарського кодексу України передбачений загальний порядок укладення господарських договорів.
Позивач відповідно до приписів ч. 4 ст. 181 Господарського кодексу України отримавши проект договору направив до відповідача протокол розбіжностей № 1 в межах двадцятиденного строку, встановленого даною статтею.
В силу ч. 5 ст. 181 Господарського кодексу України відповідач зобов'язаний був протягом 20 днів розглянути протокол розбіжностей №1, в цей же строк вжити заходів для врегулювання розбіжностей з позивачем та включити до договору всі прийняті пропозиції, а ті розбіжності, що залишились неврегульованими, передати в цей же строк до суду, якщо на це є згода другої сторони.
Тобто, на теперішній день, у позивача відсутні відомості щодо узгодження відповідачем розбіжностей до проекту договору, відсутні оригінали договору про пайову участь на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Дніпропетровська, укладення якого є обов'язковим в силу приписів ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".
Зважаючи на законодавчу обов'язковість укладення договору про пайову участь на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Дніпропетровська, а також неможливість оформлення права власності на об'єкти будівництва без довідки про сплату пайової участі, вважаємо, що відповідач свідомо ухиляється від узгодження розбіжностей по договору, чим порушує ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".
Більш того, відповідно до ч. 7 ст. 181 Господарського кодексу України якщо сторона, яка одержала протокол розбіжностей щодо умов договору, заснованого на державному замовленні або такого, укладення якого є обов'язковим для сторін на підставі закону, або сторона - виконавець за договором, що в установленому порядку визнаний монополістом на певному ринку товарів (робіт, послуг), яка одержала протокол розбіжностей, не передасть у зазначений двадцятиденний строк до суду розбіжності, що залишилися неврегульованими, то пропозиції другої сторони вважаються прийнятими.
Тобто, на даний час, позивач у відповідності до приписів ст. 181 Господарського кодексу України направив відповідачу протокол розбіжностей до проекту договору про пайову участь на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Дніпропетровська, але відповідачем порушено двадцятиденний строк для узгодження розбіжностей до договору.
Згідно з ч. 1 ст. 187 Господарського кодексу України спори, які виникають при укладенні господарських договорів за державний замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону або в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом.
День набрання чинності рішення суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше (ч. 2 ст. 187 Господарського кодексу України).
Відповідно до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" укладення договору в спірному випадку є обов'язковим то незалежно від згоди другої сторони спір, що виникає при укладенні договору, вирішується судом згідно частини першої статті 187 Господарського кодексу України.
У зв'язку з викладеними обставинами, позивач звернувся до суду про визнання укладеним договору про пайову участь на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Дніпропетровська, що і є причиною виникнення спору.
При прийнятті рішення суд виходив з наступного.
Основні засади господарювання в Україні визначає Господарський кодекс України, який регулює господарські відносини, що виникають у процесі організації та здійснення господарської діяльності між суб'єктами господарювання, а також між цими суб'єктами та іншими учасниками відносин у сфері господарювання (ст. 1 ГК України).
Стаття 193 Господарського кодексу України встановлює, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно вимог ст. 653 Цивільного кодексу України якщо договір змінюється або розривається в судовому порядку (укладення договору про пайову участь на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Дніпропетровська), зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.
Відповідно до приписів статті 179 Господарського кодексу України укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування. Отже, оскільки за змістом статті 33 Закону України "Про оренду землі" на момент апеляційного перегляду справи та на цей час підписання додаткової угоди, яка має оформлювати факт поновлення договору, є обов'язковим, то до відносин щодо її підписання підлягають застосуванню спеціальні норми ГК України щодо порядку обов'язкового укладення чи зміни договорів.
За змістом статті 187 ГК України спори, що виникають при укладанні господарських договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. День набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.
Відповідно до частини 1 статті 626 Цивільного кодексу України договір є домовленістю двох або більше сторін, зобов'язання в судовому порядку другої сторони за договором внести до нього зміни позбавлено правового сенсу і не сприяє реальному захисту прав та охоронюваних законом інтересів позивача. Крім того, як передбачено нормами статті 84 ГПК України, у спорі про спонукання укласти договір у резолютивній частині рішення зазначаються умови, на яких сторони зобов'язані укласти договір, з посиланням на поданий позивачем проект договору.
Відтак, нормами законодавства України, чинного на момент розгляду справи прямо встановлена обов'язковість оформлення Договору про пайову участь на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Дніпропетровська для оформлення факту укладення договору (відповідно вимог Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності") та передбачалася можливість укладення правочинів про зміну договору за рішенням суду (ст. ст. 187, 188 ГК України). У зв'язку із цим, оформлення факту укладення договору за рішенням суду, на думку суду, є обґрунтованою вимогою позивача.
Відповідно до статті 4 ГПК України господарський суд вирішує господарські спори на підставі Конституції України, цього Кодексу, інших законодавчих актів України, міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. При цьому, як зазначено у пункті 4 Рішення Конституційного Суду України N 3-рп/2001 від 05.04.2001 р., Конституція України закріпила принцип незворотності дії в часі законів та інших нормативно-правових актів (частина 1 статті 58). Це означає, що дія закону та іншого нормативно-правового акта не може поширюватися на правовідносини, які виникли і закінчилися до набрання чинності цим законом або іншим нормативно-правовим актом.
Аналогічні правові висновки викладені у постанові Вищого господарського суду України, від 30.01.2012р. № 44/69.
Відповідно до ст. 4-3 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності.
Згідно з пунктом 4 частини третьої ст. 129 Конституції України та ст. 33, ст. 34 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу, господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи, обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
З огляду на викладене та з урахуванням встановлених обставин справи, суд вважає, що вимоги позивача до відповідача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Згідно із статтею 49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір слід покласти на відповідача.
Керуючись, ст.ст. 4 7 , 33, 49, ст.ст. 82-85, Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати укладеним Договір про пайову участь на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Дніпропетровська між Дніпропетровською міською радою, в особі директора фінансово-економічного департаменту Дніпропетровської міської ради Дробітько Ірини Павлівни, діючої на підставі Положення про фінансово-економічний департамент Дніпропетровської міської ради та Довіреності від 17.09.2014 за реєстровим № 931 (просп. Карла Маркса, буд. 75, м. Дніпропетровськ, 49000, ЄДРПОУ 37454174) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Пролісок" в особі директора Терещенко Юрія Олександровича (просп. Карла Маркса, 89, м. Дніпропетровськ, 49600, код ЄДРПОУ 32952868) в наступній редакції:
ДОГОВІР №
про пайову участь на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Дніпропетровська
м. Дніпропетровськ "__"
Дніпропетровська міська рада , в особі директора фінансово-економічного департаменту Дніпропетровської міської ради Дробітько Ірини Павлівни, діючої на підставі Положення про фінансово-економічний департамент Дніпропетровської міської ради та Довіреності від 17.09.2014 за реєстровим № 931 (далі - Міська рада) з однієї сторони, та Товариство з обмеженою відповідальністю "Пролісок" в особі директора Терещенко Юрія Олександровича, який діє на підставі Статуту (далі - Забудовник) з іншої сторони, які надалі йменуються Сторони, керуючись Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" від 17.02.2011 року № 3038-VІ (зі змінами та доповненнями) та рішенням Дніпропетровської міської ради від 21.03.2007 № 6/11 "Про порядок залучення коштів на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Дніпропетровська" (зі змінами та доповненнями), уклали даний договір про наступне.
1. Предмет Договору
1.1. Предметом даного договору є здійснення оплати Забудовником величини пайової участі на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Дніпропетровська (далі - величина пайової участі) шляхом перерахування грошових коштів до спеціального фонду міського бюджету у зв'язку з будівництвом багатоповерхової забудови (І черга) за адресою: вул. Маршала Судця, в районі буд. № 42.
2. Загальні положення
2.1. Величина пайової участі згідно з розрахунком (додаток № 1 до даного договору) становить 2 737 204,38 грн. (Два мільйона сімсот тридцять сім тисяч двісті чотири) грн. 38 коп. (без ПДВ).
2.4. Кошти пайової участі сплачуються в повному обсязі єдиним платежем або частинами за графіком, який є невід'ємною частиною даного договору.
2.5. Проведення остаточного розрахунку величини пайової участі здійснюється міською радою (фінансово-економічним департаментом) після надання Забудовником документів про затвердження у встановленому порядку кошторисної вартості будівництва об'єкта, що вводиться експлуатацію, визначеної згідно з державними будівельними нормами, стандартами і правилами, або за фактичними показниками створених потужностей без застосування норм щодо граничного розміру пайової участі.
3. Пава та обов'язки Сторін
3.1. Міська рада зобов'язана:
3.1.3. Виконати розрахунок величини пайової участі, належної до сплати Забудовником у відповідності до Порядку, затвердженого рішенням Дніпропетровської міської ради від 21.03.07 № 6/11 ( зі змінами та доповненнями).
3.1.4. На протязі трьох робочих днів з моменту отримання звернення Забудовника видати довідку про виконання останнім вимог по повній сплаті величини пайової участі.
3.2. Забудовник зобов'язаний:
3.2.1. Здійснити будівництво об'єкта відповідно до погодженої проектно-кошторисної документації з дотриманням будівельних норм і правил.
3.2.2. Перерахувати величину пайової участі у розвитку інфраструктури м. Дніпропетровська, яка визначена п. 2.1. даного договору та відповідним розрахунком, до спеціального фонду міського бюджету на умовах, визначених договором.
3.2.3 Надати до Міської ради не пізніше 15 робочих днів до прийняття об'єкта в експлуатацію документи про затвердження у встановленому порядку кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з державними будівельними нормами, стандартами і правилами, або фактичні показники створених потужностей.
3.2.4. Протягом семи календарних днів з моменту введення об'єкта в експлуатацію письмово проінформувати Міську раду та надати копії підтверджуючих документів.
3.3. Міська рада має право:
3.3.4. Вимагати від Забудовника додержання вимог чинного законодавства з питань пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.
3.3.5. Здійснювати перевірки додержання Забудовником умов даного Договору.
3.3.6. Вимагати від Забудовника своєчасної та в повному обсязі сплати величини пайової участі.
3.4. Сторони також мають інші права, визначені законодавством України.
4. Порядок здійснення розрахунків
4.1. Забудовник сплачує величину пайової участі, вказану у п. 2.1. даного договору, у строки згідно із графіком (додаток № 2 до договору) до спеціального фонду міського бюджету за наступними реквізитами:
Одержувач: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровськ
Банк одержувача: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровськ
МФО: 805012
Код ЄДРПОУ: 37988155
р/р: 31519921700002
Код бюджетної класифікації: 24170000 "Надходження коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту".
4.5. Після надходження повної суми величини пайової участі за вказаними у п. 4.1. реквізитами, Міська рада на протязі трьох робочих днів з моменту отримання звернення Забудовника видає довідку про виконання останнім вимог по повній сплаті величини пайової участі (далі - Довідка).
4.6. У випадку порушення строку сплати величини пайової участі або неналежного виконання, Довідка видається Забудовнику після повної оплати величини пайової участі, а також нарахованих штрафних санкцій.
4.7. Довідка видається Забудовнику особисто з відміткою про отримання на копії довідки, яка залишається в Міській раді.
5. Відповідальність Сторін
5.5. За невиконання або неналежне виконання Договору Сторони несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства України, даного Договору та Порядку, затвердженого рішенням міської ради від 21.03.07 №6/11 (зі змінами та доповненнями).
5.6. Забудовник несе повну відповідальність за надання достовірних даних, на підставі яких здійснюється розрахунок величини пайової участі.
5.7. За несвоєчасну або неповну сплату коштів пайової участі Забудовник сплачує пеню у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України від суми простроченого платежу за кожний день прострочки.
5.8. Якщо технічними умовами передбачається необхідність будівництва замовником інженерних мереж або об'єктів інженерної інфраструктури (крім мереж, призначених для передачі та розподілу електричної енергії, трубопроводів, призначених для розподілу природного газу, транспортування нафти та природного газу) поза межами його земельної ділянки, розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту зменшується на суму їх кошторисної вартості, а такі інженерні мережі та/або об'єкти передаються у комунальну власність. У разі звернення замовника з зазначеного питання дія п. 5.3. даного договору зупиняється.
6. Інші умови
6.1. Внесення змін та/або доповнень до даного Договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою Сторін, шляхом укладання додаткової угоди, що є невід'ємною частиною цього Договору.
6.2. Всі суперечки між Сторонами, з яких не було досягнуто згоди, вирішуються у судовому порядку згідно з чинним законодавством України.
6.3. Даний Договір не може бути розірвано в односторонньому порядку.
6.4. Договір набирає чинності з моменту підписання його Сторонами та діє до виконання зобов'язань у повному обсязі.
6.5. Даний Договір складено в 2-х примірниках, які мають однакову юридичну силу, по одному для кожної Сторони.
6.6. Невід'ємною частиною даного договору є розрахунок величини пайової участі у розвитку інфраструктури міста (додаток № 1 до договору).
6.7. Невід'ємною частиною даного договору є Графік сплати величини пайової участі (додаток № 2 до договору).
6.8. З моменту укладення цього договору, зобов'язання за договором-зобов'язанням від 03.11.05 № 2/19 є припиненими в повному обсязі.
ЮРИДИЧНІ АДРЕСИ ТА РЕКВІЗИТИ СТОРІН
Міська рада: Забудовник:
Дніпропетровська міська рада Товариство з обмеженою
відповідальністю "Пролісок"
просп. Карла Маркса, буд. 75 просп. Карла Маркса, 89,
м. Дніпропетровськ, 49000, м. Дніпропетровськ, 49000
р/р 26004000007546, ПАО "Креди
Агриколь Банк", м. Київ, МФО 300614,
ОКПО 32952868
Директор фінансово-економічного Директор
Департаменту Дніпропетровської міської
ради
м.п. м.п.
Додаток № 1
до договору №___
від
РОЗРАХУНОК
пайової участі на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Дніпропетровська
Забудовник: ТОВ "Пролісок"
Об'єкт: Будівництво багатоповерхової забудови (І черга)
Адреса: вул. Маршала Судця, іїрайоні буд. № 42 №ФункціональКошторисиГранНормативПотужніЗональнВсього, п/неа вартістьичнирозмірустьийгрн. ппризначенняоб'єктайпайової участіоб'єктакоефіціє об'єкта розмівід одиницідлянт р, %створеноїякого потужності завизначає функціональниться мвеличина призначеннямпайової
1Житлові будинки багатоквартир 169,05 8781,50 1 1484 512,52 2Будівлі (споруди) нежитлового 12 526 918,00 10 - - 1 1 252 691,80 Всього: 2 737 204,38
Міська рада Забудовник ТОВ "Пролісок"
Директор фінансово-економічного Директор
Департаменту Дніпропетровської міської
ради
м.п. м.п.
Додаток № 2
до договору №___
від
ГРАФІК СПЛАТИ
Забудовником ТОВ "Пролісок" пайової участі на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Дніпропетровська у зв'язку з будівництвом багатоповерхової забудови (-І черга) за адресою: вул. Маршала Судця, в районі буд. № 42 (далі - Об'єкт)
грн. Величина пайової участіПідлягає сплаті до прийняття Об'єкта (його І та/або II та/або III етапів) в експлуатацію 2 737 204,38 2 737 204,38
Міська рада Забудовник ТОВ "Пролісок"
Директор фінансово-економічного Директор
Департаменту Дніпропетровської міської
ради
м.п. м.п.
Стягнути з Дніпропетровської міської ради в особі Фінансово-економічного департаменту Дніпропетровської міської ради (49000, м. Дніпропетровськ, просп. Карла Маркса, 75; код ЄДРПОУ 37454174) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Пролісок" (49000, м. Дніпропетровськ, просп. Карла Маркса, 89; код ЄДРПОУ 32952868) 1218,00 грн. (одна тисяча двісті вісімнадцять грн. 00 коп.) - судового збору, про що видати наказ.
Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.
Суддя І.А. Рудовська Дата підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 ГПК України " 07 " травня 2015р.
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 06.05.2015 |
Оприлюднено | 15.05.2015 |
Номер документу | 44097086 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Дармін Михайло Олександрович
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Дармін Михайло Олександрович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Рудовська Інна Анатоліївна с
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Рудовська Інна Анатоліївна с
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Рудовська Інна Анатоліївна с
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Рудовська Інна Анатоліївна с
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Рудовська Інна Анатоліївна с
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні