cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про порушення провадження у справі
12.05.15 Справа № 909/493/15
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Шкіндер П. А. розглянувши матеріали справи
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Карпати вуд експорт", вул. Незалежності,83, м.Івано-Франківськ, 76000
до відповідача: DSH-HOLZHANDEL 35315 Homberg Marburger St.55
про стягнення 2728,00грн. євро, що становить згідно офіційного курсу НБУ 70409,68грн
визнав подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду визнав подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду.
ВСТАНОВИВ
позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Карпати вуд єкспорт", звернулося до господарського суду Івано-Франківської області, з позовом, в якому просить суд, стягнути з відповідача -DSH-HOLZHANDEL заборгованість в сумі 2728,00грн. євро за неналежне виконання відповідачем договору купівлі-продажу товарів № 2/10 від 10.10.2014року.
Відповідно до ст.124 Господарського процесуального кодексу України, підсудність справ за участю іноземних суб"єктів господарювання визначається цим Кодексом, законом або міжнародним договором, згода на обов"язковість якого надана Верховною Радою України.
За змістом ст.76 Закону України "Про міжнародне приватне право" суди можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом, зокрема у випадку, якщо сторони передбачили своєю угодою підсудність справи з іноземним елементом судам України, крім випадків виключної підсудності у справах з іноземним елементом, передбачених ст. 77 цього Закону.
Пунктом 10.2 договору № 2/10 від 10.10.2014року , сторони обумовили, що виниклі між сторонами суперечки, будуть розглядатись в Івано-Франківському господарському суді, згідно регламенту цього суду з застосуванням матеріального та процесуального права України.
Відповідно до п.3 ст.4 Господарського процесуального кодексу України, якщо в міжнародних договорах України, згода на обов"язковість яких надана Верховною Радою України, встановлені інші правила, ніж ті, що передбачені законодавством України, то застосовуються правила міжнародного договору.
Згідно Закону України "Про приєднання України до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах", 19.10.2000р., Україна приєдналася до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965р. (Гаага).
Приписами ст. 7 Конвенції встановлено, що типові умови формуляра, доданого до цієї Конвенції, у всіх випадках обов'язково мають бути складені французькою або англійською мовами. Вони можуть при цьому бути складені офіційною мовою або однією з офіційних мов запитуючої Держави.
Згідно з п.6.6. Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень від 27.06.08, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 2 липня 2008 р. за N 573/15264, у разі, якщо документ підлягає врученню в іноземній державі, то він має бути складений або перекладений на офіційну мову або одну з офіційних мов запитуваної держави.
Витрати, пов'язані з перекладом відповідних документів, а також з оплатою за вручення їх за кордоном згідно з цією Конвенцією, під час судового розгляду має нести заінтересована сторона. Після закінчення розгляду справи такі витрати розподіляються господарським судом на загальних підставах, визначених ч.5 ст. 49 Господарського процесуального кодексу України (абз.15 п. 8 Роз"яснень Президії Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики розгляду справ за участю іноземних підприємств і організацій" N 04-5/608 від 31.05.2002р.
Керуючись ст.ст. 61, 64, 65, 86 124 Господарського процесуального кодексу України, Законом України "Про приєднання України до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах", Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965р. (Гаага), Законом України "Про міжнародне приватне право", суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та порушити провадження у справі.
2.Призначити розгляд справи в судовому засіданні на 10.11.15 о 10:00 . Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Івано-Франківської області за адресою: вул. Шевченка, 16, м. Івано-Франківськ, 76000; кімната/зал № 22.
3. зобов"язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Карпати вуд експорт", з"явитись до господарського суду Івано-Франківської області (вул. Шевченка, 16, м. Івано-Франківськ, 76000; кімната/зал № 22) 22.05.15р. о 10:00год. для отримання процесуальних документів для здійснення перекладу та до 12.06.15р. надати суду 3 (три) примірники ухвали про порушення провадження у справі від 12.05.15р. та долучених до неї документів із судовим дорученням, перекладених німецькою мовою та нотаріально засвідчених, для направлення відповідачу відповідно до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965р. (Гаага).
4.Зобов"язати:
позивача
- зазначити ціну позову у гривнях, відповідно до офіційного курсу валют, встановленого НБУ на день подання позову (п.4 ч.1 ст. 55 Господарського процесуального кодексу України);
- надати суду докази направлення відповідачу позовної заяви з додатками (опис вкладення у цінний лист);
відповідача
- надати суду відзив на позов і всі документи, що підтверджують заперечення проти позову, копію відзиву направити позивачу;
- подати суду докази сплати боргу (письмові пояснення причин несплати);
- надати суду докази в підтвердження правосуб'єктності юридичної особи (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо).
Сторонам провести звірку взаємних розрахунків станом на день розгляду справи. Обов'язок проведення покласти на позивача, при цьому зобов'язавши відповідача забезпечити належне проведення даної взаємозвірки розрахунків. Складений за результатами взаємозвірки розрахунків Акт сторонам надати в засідання суду. У разі неможливості провести взаємозвірку розрахунків, зобов'язати сторін надати суду письмові пояснення, в яких зазначити причини невиконання вимог ухвали суду.
Представникам сторін з"явитися в судове засідання та, відповідно до ст.28 Господарського процесуального кодексу України, представити суду документальне підтвердження своїх повноважень у справі, а також подати докази в обґрунтування заявлених доводів та заперечень.
Відповідно до вимог ст. 36 Господарського процесуального кодексу України сторонам письмові докази подати в оригіналі або в належним чином засвідченій копії.
Копію ухвали направити позивачу Товариству з обмеженою відповідальністю "Карпати вуд експорт" рекомендованою кореспонденцією.
Суддя Шкіндер П.А.
Виготовлено в КП "Діловодство спеціалізованого суду"
Бандурка В.Ю. 12.05.2015року
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 12.05.2015 |
Оприлюднено | 18.05.2015 |
Номер документу | 44123081 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Шкіндер П. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні