ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА
про виправлення описки
13 травня 2015 року Справа № 813/7341/14
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кравціва О.Р. розглянув в порядку письмового провадження заяву позивача про виправлення описки у постанові суду від 24.04.2015 року у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Держземагентства у Самбірському районі Львівської області, Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» в особі Львівської регіональної філії Самбірський районний виробничий відділ, треті особи Ралівська сільська рада Самбірського району Львівської області, ОСОБА_2, про визнання неправомірними дій, зобов'язання вчинити дії, -
в с т а н о в и в :
До Львівського окружного адміністративного суду звернулася ОСОБА_1 (далі - позивач) з адміністративним позовом до Управління Держземагентства у Самбірському районі Львівської області (далі - відповідач 1, Управління), Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» в особі Львівської регіональної філії Самбірський районний виробничий відділ (далі - відповідач 2, ДП "Центру ДЗК"), треті особи Ралівська сільська рада Самбірського району Львівської області (далі - третя особа 1, Ралівська сільська рада), ОСОБА_2 (далі - третя особа 2), в якому, з врахуванням заяв про збільшення, зміну і доповнення позовних вимог, просить визнати неправомірними дії відповідачів та зобов'язати вчинити дії /Т.І а.с.35-39, 123-125, 159, 160, 199-202, 219; Т.ІІ а.с.9/.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 13.03.2014 року провадження у справі відкрито; 24.04.2015 року прийнято постанову у справі якою адміністративний позов задоволено частково.
Позивачем 12.05.2015 року за вх. № 15193 подано заяву про виправлення описки у постанові суду від 24.04.2015 року, зокрема, "у мотивувальній частині (абзац 5 сторінка 6 постанови) зазначено ОСОБА_3 як такого, ділянці якого присвоєно кадастровий номер, що належав моїй земельній ділянці. Однак не зазначено, що на даний час цей кадастровий номер (і відповідно ділянка) належить ОСОБА_2"
Враховуючи викладене, позивач просить виправити вказану описку додатковим рішенням.
Розглядаючи питання про виправлення описки суд враховує наступне.
За правилами ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд може з власної ініціативи або за заявою особи, що брала участь у справі, чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні. Питання про внесення виправлень суд може вирішити в порядку письмового провадження. У разі якщо для внесення виправлень суд визнає за необхідне провести судове засідання за присутності осіб, які беруть участь у справі, ці особи повідомляються про день, час і місце засідання. Неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень. Ухвалу суду про внесення виправлень у судове рішення чи відмову у внесенні виправлень може бути оскаржено.
Таким чином, описка - це спотворення графічного образу слова або цифри. Наприклад, замість слова "відмова" написано "відмква", замість числа "12,34" написано число "123,4". В таких випадках зрозуміти, що хотів висловити суд, часто непросто. Крім цього описка може полягати також у пропуску слова або цифри в тексті рішення. Арифметична помилка полягає у неточності виконання арифметичних операцій, обчислення розміру величин, які мають цифровий вираз. Таке розуміння описок та арифметичних помилок отримало офіційне визнання з боку деяких державних органів (Лист Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності; Листи Державної податкової адміністрації України від 11.08.2004 р. № 15316/7/15-2417 та від 06.07.2001 р. № 9018/7/23-3317).
Однак, у заяві про виправлення описки позивач не вказує на спотворення графічного образу слова або цифри, а натомість просить вмістити у мотивувальній частині постанови суду певну інформацію, необхідну на її переконання.
Проте, на переконання суду, судове рішення - це акт правосуддя, ухвалений згідно з нормами матеріального та процесуального права і згідно з конституційними засадами та принципами адміністративного судочинства є обов'язковим до виконання на всій території України. З врахуванням цього зазначення чи незазначення у судовому рішенні тої чи іншої інформації є прерогативою суду, а не сторони у справі.
Крім того, позивач просить виправити описку у спосіб прийняття додаткового рішення, що на переконання суду, є неможливим, оскільки згідно зі ст. 168 КАС України додаткове рішення приймається якщо: 1) щодо однієї із позовних вимог, з приводу якої досліджувалися докази, чи одного з клопотань не ухвалено рішення; 2) суд, вирішивши питання про право, не визначив способу виконання судового рішення; 3) судом не вирішено питання про судові витрати. Однак, таких питань позивач у заяві про виправлення описки перед судом не ставить.
Отже, за результатами розгляду заяви про виправлення описки, суд приймає ухвалу про внесення виправлень у судове рішення чи відмову у внесенні виправлень, а відтак, не приймає додаткового рішення.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні заяви позивача про виправлення описки.
Керуючись ст.ст. 2, 158-160, 165, 168, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, -
у х в а л и в :
У задоволенні заяви позивача про виправлення описки - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена, згідно ст. 186 КАС України, протягом 5 днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч. 3 ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили, згідно ст. 254 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Кравців О.Р.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.05.2015 |
Оприлюднено | 19.05.2015 |
Номер документу | 44153059 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Кравців Олег Романович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Кравців Олег Романович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні