Рішення
від 12.05.2015 по справі 914/3525/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.05.2015 р. Справа№ 914/3525/14

Господарський суд Львівської області у складі судді Петрашко М.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом Публічного акціонерного товариства "Львівобленерго", м.Львів

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Агробуд Давидів», с.Давидів Пустомитівського району Львівської області

про стягнення 209 823,53 грн.

За участю представників сторін:

від позивача Деленко Б.В. - представник (довіреність №502-4279/2 від 25.12.2014р.);

від відповідача Ікавий М.Р. - представник (довіреність №112-7156 від 19.12.2012р.).

Права та обов'язки сторін передбачені ст.ст. 20, 22 ГПК України роз'яснено, заяви про відвід судді не поступали, клопотання про технічну фіксацію судового процесу не надходили. В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Суть спору: Публічним акціонерним товариством "Львівобленерго" подано позов до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агробуд Давидів» про стягнення 209 823,53 грн.

Хід розгляду справи викладено в ухвалах суду.

Представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, просив позов задоволити з підстав викладених у позовній заяві та у додаткових поясненнях до справи.

Представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечив з підстав зазначених у поданому відзиві.

Розглянувши матеріали справи, оцінивши зібрані докази, заслухавши доводи та заперечення представників позивача та відповідача, суд -

встановив:

10.05.2007р. між Відкритим акціонерним товариством «Львівобленерго» (постачальник), правонаступником якого є Публічне акціонерне товариство «Львівобленерго» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Агробуд Давидів» (споживач) укладено договір про постачання електричної енергії №19063 (далі по тексту - договір), відповідно до умов якого постачальник продає електричну енергію споживачу для забезпечення потреб електроустановок споживача з приєднаною потужністю за зазначеною в додатку №9 "Графік зняття показників засобів обліку електричної енергії", а споживач оплачує постачальнику вартість використаної (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього договору. Точка продажу електричної енергії: зазначена в додатку №6 "Однолінійна схема".

Відповідно до положень п.1 ст.5 та розділу XVII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про акціонерні товариства", 19.04.2011р. Відкрите акціонерне товариство "Львівобленерго" змінило найменування на Публічне акціонерне товариство "Львівобленерго", що підтверджується витягом зі статуту ПАТ «Львівобленерго», який долучено до матеріалів справи.

Відповідно до умов п.2.1. договору під час виконання умов цього договору, а також вирішення всіх питань, що не обумовлені цим договором, сторони зобов'язалися керуватись чинним законодавством України та Правилами користування електричною енергією (далі - ПКЕЕ).

Згідно із до п.2.2.2 Договору Постачальник зобов'язується постачати Споживачу електроенергію, як різновид товару, в обсягах та відповідно до розділу 5, та з урахуванням умов 6 цього договору.

Пунктом 2.3.3 Договору передбачено, що Споживач зобов'язується оплачувати Постачальнику вартість електричної енергії згідно з умовами додатків №2 "Порядок розрахунків" та №9 "Графік занять показів засобів обліку електричної енергії".

Відповідно до умов п.4.2.3. договору споживач сплачує постачальнику вартість недоврахованої електроенергії, розраховану - виходячи із приєднаної потужності струмоприймачів та кількості годин їх використання відповідно до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами Правил користування електричною енергією (ПКЕЕ), затвердженої постановою НКРЕ від 04 травня 2006 року №562, за тарифами, що діяли протягом споживання електричної енергії з порушенням (надалі - методика), у разі таких дій споживача: самовільного внесення змін у схеми обліку електроенергії; пошкодження засобів обліку електроенергії, втручання в їх роботу, зняття пломб з засобів обліку; споживання електроенергії поза засобами обліку; інших умов, визначених методикою.

Відповідно до умов п.4.4. договору у разі виявлення однією із сторін порушень умов договору іншою стороною, за які законодавством передбачене застосування санкцій чи які тягнуть за собою збитки, недоотриману продукцію або вигоду тощо, на місці оформлюється двосторонній акт порушень. Акт складається у присутності представників обох сторін договору в двох примірниках. Сторона, дії або бездіяльність якої стала причиною складання акта, має право внести до акта свої зауваження. Сторона, яка виявила порушення своїх прав, зобов'язана попередити іншу сторону про необхідність складання акта. Інша сторона не може без поважних причин відмовитись від складання та підписання акта. У разі відмови відповідальної сторони від підписання акта в акті робиться запис про відмову. У разі відмови відповідальної сторони від підписання акта в акті робиться запис про відмову. У цьому разі акт вважається дійсним, якщо його на місці складання підписали не менше трьох уповноважених представників сторони договору, що складала акт. Сторони погодили, що уповноваженим представником сторони вважається також особа, яка перебуває у трудових відносинах зі стороною та є присутньою при здійсненні перевірки та/або складення двохстороннього акту порушення.

13.08.2014р. представниками енергоінспекції ПАТ "Львівобленерго" на підставі п.6.40 та п.6.41 Правил користування електричною енергією, затвердженими постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України №28 від 31.07.1996р. із змінами та доповненнями (далі по тексту - ПКЕЕ), складено акт про порушення ПКЕЕ №027307. При огляді електроустановок були виявлені дії споживача, які призвели до зміни показів приладу обліку, а також виявлено зміну полярності підключення трансформатора струму (при підключенні навантаження на фазі «В» індикація імпульсів не проводиться), похибка становила «-63%».

На підставі акту комісія по розгляду актів про порушення ПКЕЕ прийняла рішення провести нарахування обсягу та вартості не облікованої електроенергії у відповідності до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженою постановою НКРЕ №562 від 04.05.2006р. із змінами і доповненнями, яке оформлене протоколом №655 від 21.08.2014р. Відтак, як зазначає позивач, вартість недворахованої електроенергії становить 209 823,53 грн.

Отже, позивач звернувся до господарського суду Львівської області та просить стягнути

з відповідача 209 823,53 грн. недорахованої електричної енергії.

Відповідач проти позову заперечив, подавши відзив на позовну заяву. Зокрема відповідача посилається на акт про порушення ПКЕЕ №027307, в якому зазначено, що пошкоджень чи зриву пломб не виявлено, трансформаторна підстанція була закрита, зауважень до збереження пломб і приладів в перевіряючи не було, а тому, на думку відповідача, донарахування неврахованої електричної енергії споживачу ТзОВ «Агробуд Давидів» на підставі Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією на загальну суму 209 823,53 грн. є безпідставними та необґрунтованими.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників позивача та відповідача, оцінивши зібрані докази, суд дійшов висновку, що позов слід задоволити повністю з наступних підстав.

Згідно ст.11 ЦК України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.

Згідно ст.275 ГК України за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов'язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується. Відпуск енергії без оформлення договору енергопостачання не допускається.

Правові, економічні та організаційні засади діяльності в електроенергетиці та регулювання відносини, пов'язаних з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників галузі регулюються Законом України "Про електроенергетику" від 16.10.1997р. №575/97-ВР.

Взаємовідносини, які виникають в процесі продажу і купівлі електричної енергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами (на роздрібному ринку електричної енергії) регулюються Правилами користування електричною енергією затвердженими постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 31.07.1996р. № 28 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 02.08.1996р. за № 417/1442 із змінами та доповненнями (далі по тексту - ПКЕЕ).

Згідно ст.26 Закону України "Про електроенергетику" споживання енергії можливе лише на підставі договору з енергопостачальником. Споживач енергії зобов'язаний додержуватись вимог нормативно-технічних документів та договору про постачання енергії. Безпечну експлуатацію енергетичних установок споживача та їх належний технічний стан забезпечує сам споживач. Споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України. Правила користування електричною і тепловою енергією для населення затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Як вбачається із матеріалів справи, між сторонами 10.05.2007р. укладено договір про постачання електричної енергії №19063, відповідно до умов якого позивач продає електричну енергію відповідачу для забезпечення потреб електроустановок відповідача з приєднаною потужністю за зазначеною в додатку №9 "Графік зняття показників засобів обліку електричної енергії", а відповідач оплачує позивачу вартість використаної (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього договору. Точка продажу електричної енергії: зазначена в додатку №6 "Однолінійна схема".

Факт порушення відповідачем ПКЕЕ підтверджується актом №027307 від 13.08.2014р.,

складеним представниками енергоінспекції ПАТ "Львівобленерго" в присутності відповідача та погоджений ним з зауваженнями, які викладені в ньому.

Зокрема, із вказаного акта вбачається, що представниками енергоінспекції ПАТ "Львівобленерго" виявлено зміну полярності підключення трансформатора струму (при підключенні навантаження на фазі «В» індикація імпульсів не проводиться), похибка становила «-63%».

Слід зазначити, що 26.11.2013р. сторонами був підписаний Паспорт-протокол вимірювального комплексу трансформаторного включення № 028542, в пункті 5.6. якого зазначено, що за результатами перевірки роботи засобу обліку прикладеним навантаженням, фаза «В» індукційного лічильника обертається у правильному напрямі; індикація електронного лічильника правильна. Також вказаним протоколом було оформлено інші результати перевірки та замірів і складено акт № 246132 від 26.11.2013р. про пломбування та відповідальність за збереження засобів обліку та пломб на них, який був підписаний представниками сторін.

Ухвалою суду від 12.12.2014р. у даній справі було призначено судову будівельно-технічну та судову електротехнічну експертизи, проведення яких доручено Львівському науково-дослідному інституту судових експертиз та зупинено провадження у справі.

Перед судовими експертами було поставлено наступні питання:

- Чи можливо від'єднати та назад приєднати шляхом зварювання вушка дверцят трансформаторної підстанції без пошкодження пломби, за умови, що вушка дверцят та пломба були розміщені у спосіб відображений на сторінці 72 матеріалів даної справи №914/3525/14?

- Чи переварювалися вушка дверцят трансформаторної підстанції, якщо так то коли саме?

- Чи дозволяє конструкція трансформаторної підстанції проникнення людини в середину до РУ-0,4кВ зі сторони силового трансформатора РУ-10кВ чи проникнення людини в середину до РУ-0,4кВ у інший спосіб?

- Чи можлива зміна полярності підключення трансформатора струму на клемах Л1 та Л2 без пошкодження пломб на клемах И1 та И2 станом на дату складання акту про порушення ПКЕЕ №027307 враховуючи матеріали даної справи №914/3525/14 та на момент проведення експертизи?

10.04.2015р. на адресу суду надійшов висновок №5007 комплексної судово-трасологічної та металознавчої експертизи у справі №914/3525/14. У вказаному висновку зазначено, що для забезпечення найдоцільнішого порядку проведення дослідження, у відповідності до п.4.14. Інструкції про порядок призначення та проведення судових експертиз та досліджень, затвердженої наказом МЮ України №53/5 від 08.10.1998р. (у чинній редакції), питання ухвали суду викладені та вирішувались експертами в такому порядку:

- Чи переварювалися вушка дверцят трансформаторної підстанції, якщо так то коли саме?

- Чи можливо від'єднати та назад приєднати шляхом зварювання вушка дверцят трансформаторної підстанції без пошкодження пломби, за умови, що вушка дверцят та пломба були розміщені у спосіб відображений на сторінці 72 матеріалів даної справи №914/3525/14?

- Чи можлива зміна полярності підключення трансформатора струму на клемах Л1 та Л2 без пошкодження пломб на клемах И1 та И2 станом на дату складання акту про порушення ПКЕЕ №027307 враховуючи матеріали даної справи №914/3525/14 та на момент проведення експертизи?

Судовими експертами надано наступні висновки:

1) Вушка для закривання і фіксації в закритому положенні дверей передньої стінки трансформаторної підстанції приварені одноразово і ознак, які б свідчили про їх переварювання, тобто повторне приварювання після роз'єднання їх із стінкою чи дверцятами, немає.

2) Враховуючи той факт, що вушка дверцят передньої стінки трансформаторної підстанції приварені одноразово і не мають ознак, які б свідчили про їх переварювання, то питання суду про можливість здійснення зварювальних робіт в даній зоні (пов'язаних з від'єднанням і наступним приєднанням даних вушок) без пошкодження пластмасової пломби, втрачає технічний зміст.

3) Зміна полярності підключення трансформатора струму Т-0,66 (на клемах первинної обмотки Л1 та Л2) без пошкодження пломби на клемах И1 та И2 є можливою. Технічна можливість для такої зміни реалізується за наявністю таких умов:

- наявність у особи, що здійснює таку операцію, безпосереднього доступу до трансформатора струму Т-0,66 та елементів кріплення клем його первинної обмотки (Л1-Л2), а також слюсарного інструменту (гайкових ключів №17, 19) для відкручування-закручування елементів кріплення;

- відсутністю пломбування клем первинної обмотки (Л1 або Л2) трансформатора струму Т-0,66.

Аналізуючи висновки експерта, несанкціоноване проникнення через дверцята передньої стінки трансформаторної підстанції, на яких була навішана пломба, не здійснювалось, проте зміна полярності підключення трансформатора струму Т-0,66 (на клемах первинної обмотки Л1 та Л2) без пошкодження пломби на клемах И1 та И2 є можливою.

Тим не менше, при загальному огляді об'єкту діючої трансформаторної підстанції експертом встановлено, що трансформаторна підстанція являє собою закриту металеву конструкцію, що встановлена на двох бетонних блоках, розміщених на грунті. На передній та задній стінці підстанції є по двоє дверей, а на кожній з бокових стінок є по одній двері. На момент дослідження на всіх дверях навішані замки на стандартні (заводського виготовлення) вушка. Як зазначив позивач на цих дверях немає і не було пломб, крім одних дверей на передній стінці на яких висіла пломба. і дана обставина відповідачем у судовому засіданні не заперечувалась, а також про пломби на інших дверях не зазначено у висновку експерта при огляді об'єкту дослідження.

Як пояснив позивач, конструкція трансформаторної підстанції дає можливість проникнення в РУ-0,4кВ зі сторони силового трансформатора РУ-10кВ, до яких у споживача є безперешкодний доступ, для цього необхідно лише провести відключення роз'єднувача 10кВ, який знаходиться на території відповідача (біля трансформаторної підстанції). Відповідач не навів належних доказів та доводів на спростування даної обставини.

Аналізуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що проникнення у трансформаторну підстанцію у інший спосіб ніж через двері, що на передній стінці підстанції на яких висіла пломба є можливим, і відповідачем дана обставина спростована не була.

Крім того, суд погоджується із твердженням позивача про те, що відсутність факту пошкодження пломб не виключає можливість безоблікового використання електроенергії, оскільки Правила користування електроенергією не пов'язують можливість їх порушення з обов'язковим пошкодженням пломб.

Пунктом 2.1. Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, встановлено, що Методика застосовується на підставі акта про порушення, складеного в порядку, установленому цією Методикою, з урахуванням вимог ПКЕЕ та в разі виявлення таких порушень ПКЕЕ:

1) порушення цілісності пломб, цілісності пломбувального матеріалу, на якому встановлені пломби (дріт, кордова нитка тощо), порушення цілісності гвинтів, на яких закріплено пломбувальний матеріал (далі - порушення пломб), або відсутності на приладах обліку пломб з відбитками тавр про повірку приладів обліку (за умови наявності акта про збереження пломб, складеного в порядку, установленому ПКЕЕ, або іншого документа, який підтверджує факт пломбування і передачу на збереження приладів обліку, установлених пломб, та за умови втручання споживача в роботу приладів обліку);

2) пошкодження або відсутності пломб з відбитками тавр енергопостачальника чи інших заінтересованих сторін, індикаторів, установлених у місцях, указаних в акті про пломбування, складеному в порядку, визначеному ПКЕЕ, або в іншому документі, який підтверджує факт пломбування і передачу на збереження приладів обліку, установлених пломб та індикаторів;

3) пошкодження приладів обліку (розбите скло, пошкодження цілісності корпусу тощо), інших дій споживача, які призвели до зміни показів приладів обліку (фіксація індикатором впливу постійного (змінного) магнітного або електричного полів (у разі підтвердження факту встановлення та передачі на збереження споживачу цього індикатора), використання фазозсувного трансформатора тощо);

4) пошкодження або відсутності пломб на приладах обліку, що враховують обсяг електричної енергії, переданої мережами споживача (за наявності акта про пломбування, складеного в порядку, визначеному ПКЕЕ), пошкодження зазначених приладів обліку (розбите скло, пошкодження цілісності корпусу тощо), інших дій споживача, які призвели до зміни показів приладів обліку;

5) самовільного підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електричної мережі енергопостачальника;

6) підключення до електричної мережі, що не є власністю енергопостачальника, електроустановок, струмоприймачів або електропроводки поза розрахунковими приладами обліку електричної енергії з порушенням схеми обліку;

7) підключення до електричної мережі, що не є власністю енергопостачальника, електроустановок, струмоприймачів або електропроводки поза розрахунковими приладами обліку електричної енергії без порушення схеми обліку;

8) підключення на окремих площадках вимірювання електроустановок або струмоприймачів, не передбачених проектом, розрахунки за електричну енергію спожиту якими мають здійснюватися за іншою тарифною групою, ніж установлено для цієї площадки вимірювання.

Таким чином, враховуючи наведене, беручи до уваги висновок комплексної судово-трасологічної та металознавчої експертизи, суд дійшов висновку, що полярність підключення трансформатора струму було змінено без зриву пломби, що в свою чергу призвело до зміни показів приладу обліку спожитої електроенергії.

Відповідно до п.3.2. ПКЕЕ відповідальність за технічний стан засобів обліку несе та організація, на балансі якої вони перебувають, або організація, яка здійснює їх експлуатацію на підставі відповідного договору.

Згідно п.6.41. ПКЕЕ у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих Правил або умов договору на місці виявлення порушення у присутності представника споживача оформляється акт порушень. В акті мають бути зазначені зміст виявленого порушення із посиланням на відповідні пункти цих Правил та вихідні дані, необхідні та достатні для визначення обсягу недоврахованої електричної енергії та/або суми завданих споживачем збитків. За необхідності в акті зазначаються заходи, яких необхідно вжити для

усунення допущених порушень. Акт складається в двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві. Акт підписується представником постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) та представником споживача. У разі відмови споживача підписати акт в ньому робиться запис про відмову. У цьому разі акт вважається дійсним, якщо він підписаний не менше ніж трьома уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації).

Відповідно до п.6.42. ПКЕЕ на підставі акта порушень уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг недоврахованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків. Комісія з розгляду актів порушень створюється постачальником електричної енергії (електропередавальною організацією) і має складатися не менше ніж з трьох уповноважених представників постачальника електричної енергії. Споживач має бути повідомлений про час і дату засідання комісії не пізніше ніж за 5 робочих днів до призначеного дня засідання і має право бути присутнім на засіданні комісії. Рішення комісії оформляється протоколом і набирає чинності з дня вручення протоколу споживачу. Разом з протоколом споживачу надаються розрахунок величини вартості та розрахункові документи для оплати недоврахованої електричної енергії та/або збитків. Споживач має право оскаржити рішення комісії в суді. У разі звернення до суду впродовж 10 робочих днів з дня вручення протоколу споживачу останній має право не оплачувати виставлені рахунки до вирішення спірних питань у судовому порядку. Постачальник електричної енергії (електропередавальна організація) під час вручення протоколу споживачу зобов'язаний ознайомити споживача з його правом щодо можливості оскарження рішення комісії.

За умовами п.6.43. ПКЕЕ, кошти за недовраховану електричну енергію перераховуються споживачем на поточний рахунок із спеціальним режимом використання постачальника електричної енергії за регульованим тарифом або поточний рахунок постачальника електричної енергії за нерегульованим тарифом. Споживач має оплатити розрахункові документи за недовраховану електричну енергію протягом 30 календарних днів від дня отримання рахунка.

Згідно ст.235 ГК України за порушення господарських зобов'язань до суб'єктів господарювання та інших учасників господарських відносин можуть застосовуватися оперативно-господарські санкції - заходи оперативного впливу на правопорушника з метою припинення або попередження повторення порушень зобов'язання, що використовуються самими сторонами зобов'язання в односторонньому порядку. До суб'єкта, який порушив господарське зобов'язання, можуть бути застосовані лише ті оперативно-господарські санкції, застосування яких передбачено договором. Оперативно-господарські санкції застосовуються незалежно від вини суб'єкта, який порушив господарське зобов'язання.

Пунктом 4.2.3. укладеного між сторонами договору, сторони передбачили застосування до споживача оперативно-господарських санкцій у вигляді нарахування недоврахованої електричної енергії по акту про порушення ПКЕЕ, складеного з урахуванням вимог законодавства.

Зокрема в п.4.2.3. договору зазначено, що споживач сплачує постачальнику вартість недорахованої електроенергії, розраховану - виходячи із приєднаної потужності струмоприймачів та кількості годин їх використання відповідно до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами Правил користування електричною енергією (ПКЕЕ), затвердженої постановою НКРЕ від 04 травня 2006 року №562, за тарифами, що діяли протягом споживання електричної енергії з порушенням (надалі - методика), у разі таких дій споживача: самовільного внесення змін у схеми обліку електроенергії; пошкодження засобів обліку електроенергії, втручання в їх роботу, зняття пломб з засобів обліку; споживання електроенергії поза засобами обліку;

інших умов, визначених методикою.

Вчинене порушення передбачене Методикою визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією.

З вищенаведеного випливає, що вимога позивача про стягнення з відповідача 209 823,53 грн. недоврахованої електричної енергії є обгрунтованою, підтверджена матеріалами справи та підлягає задоволенню.

В порядку ст. 4 3 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами.

В порядку ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Відповідно до абзацу 2 ст. 34 ГПК України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Згідно ст.43 ГПК України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.

З огляду на вищенаведені норми процесуального закону та як вбачається з матеріалів справи, відповідачем не спростовано доводів позовної заяви, не надано суду належних та допустимих доказів про наявність інших обставин ніж ті, що досліджені в ході судових засідань.

Сплата судового збору підтверджується платіжним дорученням №17019 від 30.09.2014р. на суму 4 196,47 грн., який відповідно до ст.49 ГПК України підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.

Керуючись ст.ст. 4 3 , 33, 34, 43, 49, 82-85, 115, 116 ГПК України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Позов задоволити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Агробуд Давидів» (81151, Львівська область, Пустомитівський район, с.Давидів, код ЄДРПОУ 22420599) на користь Публічного акціонерного товариства "Львівобленерго" (79026, м.Львів, вул.Козельницька, 3, код ЄДРПОУ 00131587) 209 823,53 грн. недоврахованої електричної енергії та 4 196,47 грн. судового збору.

3. Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили, в порядку ст.116 ГПК України.

4. Рішення набирає законної сили відповідно до ст.85 ГПК України, може бути оскаржене до Львівського апеляційного господарського суду в порядку і строки, передбачені ст.ст.91-93 ГПК України.

Повний текст рішення

виготовлено 18.05.2015р.

Суддя Петрашко М.М.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення12.05.2015
Оприлюднено25.05.2015
Номер документу44264258
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/3525/14

Постанова від 05.11.2015

Господарське

Вищий господарський суд України

Кривда Д.C.

Ухвала від 23.10.2015

Господарське

Вищий господарський суд України

Кривда Д.C.

Ухвала від 26.11.2014

Господарське

Господарський суд Львівської області

Петрашко М.М.

Постанова від 20.08.2015

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Галушко Н.А.

Ухвала від 23.06.2015

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Галушко Н.А.

Ухвала від 23.06.2015

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Галушко Н.А.

Ухвала від 05.06.2015

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Галушко Н.А.

Рішення від 02.06.2015

Господарське

Господарський суд Львівської області

Петрашко М.М.

Рішення від 12.05.2015

Господарське

Господарський суд Львівської області

Петрашко М.М.

Ухвала від 22.04.2015

Господарське

Господарський суд Львівської області

Петрашко М.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні