МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Ухвала
про відмову в забезпеченні адміністративного позову
24 квітня 2015 року № 814/1353/15
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Лебедєва Г.В., розглянувши клопотання державної податкової інспекції у Біляївському районі ГУ ДФС в Одеській області про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, -
В С Т А Н О В И В:
До суду надійшов адміністративний позов державної податкової інспекції у Біляївському районі ГУ ДФС в Одеській області до приватного підприємства "Синтез-ЮГ" про стягнення податкового боргу по авансовим внескам з податку на прибуток в сумі 3237,00 грн.
Водночас, в прохальній частині адміністративного позову позивач просив суд забезпечити адміністративний позов шляхом заборони відчуження приватним підприємством "Синтез-ЮГ активів та коштів, які знаходяться на рахунках: ПАТ "Марфін Банк", МФО328168, рах.№26051278871, рах.№26006278871 (українська гривня), відкриті 20.02.2009 року; Казначейство України, МФО899998, рах.№37512000089685 (українська гривня), відкритий 24.12.2014 року.
Суд, розглянувши матеріали адміністративного позову, вважає, що клопотання державної податкової інспекції у Біляївському районі ГУ ДФС в Одеській області про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст.117 КАС України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Згідно з ч.3 ст.117 КАС України, суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються, а ч.4 зазначеної статті передбачено, що адміністративний позов може бути забезпечено забороною вчиняти певні дії.
Разом з цим, суд зазначає, що в розумінні наведеної норми ст. 117 КАС України, у вирішенні питання про забезпечення позову суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв'язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги; ймовірності ускладнення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв'язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.
При цьому, в матеріалах справи відсутні будь-які докази, які б свідчили про існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, дані про неможливість захисту прав, свобод та інтересів позивача без вжиття таких заходів, а також позивачем не наведено жодного факту, який би вказував на можливість ускладнення виконання майбутнього судового рішення.
Водночас, суд зазначає, що такий вид забезпечення позову повинен бути відповідним та співмірним заявленим позовним вимогам та вжиті заходи не повинні перешкоджати господарській діяльності юридичної особи, або фізичної особи, яка здійснює таку діяльність.
Зважаючи на викладене, суд доходить висновку, що клопотання державної податкової інспекції у Біляївському районі ГУ ДФС в Одеській області про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову є необґрунтованим та недоведеним документально, у зв'язку із чим не підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 117, 118, 160 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання державної податкової інспекції у Біляївському районі ГУ ДФС в Одеській області про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову – відмовити.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до Миколаївського окружного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Г.В. Лебедєва
23 квітня 2015 року
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2015 |
Оприлюднено | 26.05.2015 |
Номер документу | 44288094 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Лебедєва Г. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні