cpg1251
Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
15 травня 2015 р. №820/126/15
Харківський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді - Волошина Д.А.,
за участю секретаря судового засідання Ільницької І.Л.
представників : позивача - Цукер І.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Саньхуа-Хімгруп" до Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління Міндоходів у Луганській області, Головного управління Державної казначейської служби України у Луганській області про визнання бездіяльності протиправною та стягнення з державного бюджету суми переплати ,-
В С Т А Н О В И В:
До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Саньхуа-Хімгруп", з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління Міндоходів у Луганській області, Головного управління Державної казначейської служби України у Луганській області , в якому просив суд визнати протиправним бездіяльність відповідача 1 у формі ненадання відповідачу 2 виведення про повернення (перерахування) позивачу суми переплати в розмірі 54671,65 грн.; стягнути з державного бюджету України на користь позивача суму переплати по платежу за кодом 3021081000 (пеня за порушення у сфері ЗЕД) у розмірі 54671,65 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачем 14.11.2011 року на рахунок державного бюджету України було сплачено в якості платежу за кодом 3021081000 (пеня за порушення у сфері ЗЕД) 54671,65 грн. На вимогу позивача, всупереч вимогам Податкового кодексу України, вказана сума відповідачем Товариству з обмеженою відповідальністю "Саньхуа-Хімгруп" не повернута.
Відповідач, Державна податкова інспекція у м. Сєвєродонецьку Головного управління Міндоходів у Луганській області, в письмових запереченнях просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог, зазнаючи, що ТОВ „Саньхуа-хімгруп" зареєстровано в ДПІ Жовтневого району м. Луганська, за останніми відомостями за місцезнаходженням відсутнє. Згідно картки особового рахунку позивача рух коштів за 2014 рік взагалі відсутній, в т.ч. відсутня переплата в розрахунках у сфері зовнішньо - економічної діяльності. Таким чином, у позивача відсутні законні підстави вимагати повернення надміру сплачених грошових зобов'язань з причини їх відсутності.
Представник позивача в судове засідання з'явився, позов просив задовольнити з підстав, зазначених у позовній заяві.
Відповідач Державна податкова інспекція у м. Сєвєродонецьку Головного управління Міндоходів у Луганській області, в судове засідання не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надав заяву про розгляд справи за відсутності представника.
Відповідач Головне управління Державної казначейської служби України у Луганській області в судове засідання не з'явився , про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив, заперечень та клопотань не надав.
Враховуючи викладене, беручи до уваги, що відповідачі, належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи не з'явився в судове засідання, причин неявки суду не повідомили, на підставі ч. 4 ст. 128 КАС України суд приходить до висновку про можливість розгляду справи за наявними в ній доказами.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Саньхуа-Хімгруп" зареєстрований у встановленому законом порядку, як юридична особа, набув правового статусу суб'єкта господарювання - юридичної особи, згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців як платник податків, зборів (обов'язкових платежів) та знаходиться на обліку в Державній податковій інспекції у Жовтневому районі м. Луганська Головного управління Міндоходів у Луганській області.
Згідно виписки Публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Приватбанк" за 14.11.2011 року по рахунку №26005060714839 Товариством з обмеженою відповідальністю "Саньхуа-Хімгруп" було внесено суму 54671,65 за платежем "Пеня за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності" на рахунок №31116105700002 в УДК у Голосіївському районі м. Києва код 26077879, МФО 820019, згідно акту перевірки № 199/1-22-20/36884158 від 14.11.11р.
Відповідно до п.п. 43.1, 43.5 ст. 43 Податкового кодексу України помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов'язання підлягають поверненню платнику відповідно до цієї статті та статті 301 Митного кодексу України, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу. Контролюючий орган не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів. На підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом п'яти робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань платникам податків у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. Повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань платникам податків здійснюється з бюджету, у який такі кошти були зараховані.
Згідно Наказу Державної фіскальної служби України, від 07.11.2014 року № 256 "Про переміщення та закінчення простою" та відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року N 160 "Про утворення Державної фіскальної служби", від 21 травня 2014 року N 236 "Про Державну фіскальну службу України", від 7 листопада 2014 року N 595 "Деякі питання фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей" та у зв'язку з тимчасовим нездійсненням або здійсненням не в повному обсязі своїх повноважень територіальними органами Міністерства доходів і зборів України та Державної фіскальної служби України наказано: функціональні обов'язки з обслуговування платників податків, які перебувають на обліку у територіальних органах, що переміщуються, покласти у межах компетенції на територіальні органи відповідно до додатка (п.3 Наказу № 256), зокрема, функціональні обов'язки ДПІ у Жовтневому районі м. Луганська покладено на ДПІ у м. Сєвєродонецьку Головного управління Міндоходів у Луганській області (93400, м. Сєвєродонецьк, вул. Енергетиків, 72)
Представником позивача 11.06.2015 року до Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління Міндоходів у Луганській області було продано заяву про повернення суми переплати, яка виникла в наслідок сплати 54671,65 грн. на рахунок державного бюджету України №31116105700002 в ГУДК у м. Києві МФО 820019, відкритий на ім'я УДК у Голосіївському районі м. Києва код 26077879, в якості платежу за кодом 3021081000 (пеня за порушення у сфері ЗЕД).
Листом від 21.11.2014 року №13922/12-14-20/27 повідомлено Товариство з обмеженою відповідальністю "Саньхуа-Хімгруп", що переплата за платежем "Пеня за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності" р/р №31116105700002 код виду доходів 21081000, згідно інтегрованій картці платника станом на 21.11.2014 року відсутня.
Як вбачається з матеріалів справи ТОВ "Саньхуа-Хімгруп" з моменту реєстрації перебувало на обліку в ДПІ у Голосіївському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві та з 20.02.2013 року взято на облік в ДПІ у Жовтневому районі м. Луганськ Головного управління Міндоходів.
Відповідно до п. 10.1.5 Наказу Міністерства фінансів України від 09.12.2011р. № 1588 "Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів" (в редакції чинній на момент переходу платника податку з одного органу податкової служби до іншого) (далі - Наказ № 1588) орган державної податкової служби за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків формує та направляє до органу державної податкової служби за новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків пакет документів для взяття на облік такого платника податків протягом: п'яти робочих днів після спливання строку, на який було продовжено перебування на обліку платника податків згідно з підпунктом 10.1.4 цього пункту, та якщо такий строк був більшим одного місяця; місяця після отримання документів або відомостей згідно з підпунктом 10.1.1 чи підпунктом 10.1.3 цього пункту - в інших випадках. Пакет документів включає: три заповнених примірники повідомлення про взяття на облік / зняття з обліку платника податків у зв'язку зі зміною місцезнаходження (місця проживання) за ф. N 11-ОПП (додаток 12); реєстраційну частину облікової справи платника податків (з описом) за весь період існування платника податків; звітну частину облікової справи платника податків (з описом), укомплектовану податковими деклараціями (звітами, розрахунками), копіями актів або довідок за результатами камеральних, документальних (планових або позапланових; виїзних або невиїзних) та фактичних перевірок та іншими документами справи, строк зберігання яких не сплив; довідку про стан розрахунків платника податків з бюджетом; роздруковану облікову картку платника податків (повні реєстраційні відомості) з районного рівня Єдиного банку даних юридичних осіб чи Реєстру самозайнятих осіб; дані про контрольно-перевірочну роботу; документи щодо заходів із забезпечення погашення податкового боргу, якщо платник податків має податковий борг; інформацію щодо адміністративного або судового оскарження сум грошових зобов'язань та судових справ між органами державної податкової служби і платником податків за останні три роки.
Протягом п'яти робочих днів після надходження облікової справи та документів згідно з підпунктом 10.1.5 цього пункту орган державної податкової служби за новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків здійснює взяття його на облік, про що вносить відповідні зміни до облікової справи, Єдиного банку даних юридичних осіб або до Реєстру самозайнятих осіб. Відмітки про взяття на облік за новим місцезнаходженням (місцем проживання) проводяться в журналі за ф. N 2-ОПП (за ф. N 7-ОПП). (п. 10.1.6 Наказу № 1588)
Судом було направлено запити до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Луганськ Головного управління Міндоходів, Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління Міндоходів у Луганській області про надання доказів наявності чи відсутності заборгованості за Товариством з обмеженою відповідальністю "Саньхуа-Хімгруп" за платежем "Пеня за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності" в розмірі 54671,65 станом на 20.02.2013 року при переході Товариства з обмеженою відповідальністю "Саньхуа-Хімгруп" з Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва Головного управління Міндоходів до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Луганськ Головного управління Міндоходів та станом на момент розгляду справи.
Державна податкова інспекція у Жовтневому районі м. Луганська листом від 29.04.2015 року №650 повідомила, що згідно даних особових рахунків АІС «Податковий блок» станом на 20.02.2013р. та на момент розгляду справи по підприємству ТОВ «Саньхуа-Хімгруп» (код ЄДРПОУ 36884158) відсутні відомості щодо заборгованості з платежу «Пеня за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності».
Отже, за таких обставин суд приходить до висновку, що на момент переведення ТОВ «Саньхуа-Хімгруп» на обслуговування з одного податкового органу до іншого, зазначена переплата була відсутня.
Відповідно ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів оскарження дії ДПІ у Голосіївському районі м. Києва Головного управління Міндоходів, щодо неналежного обліку платежів ТОВ «Саньхуа-Хімгруп» позивачем до суду не подано.
При цьому суд зазначає, що в судовому засіданні представник позивача відмовився надати до суду документи пов'язані з проведенням перевірки ДПІ у Голосіївському районі м. Києва Головного управління Міндоходів на підставі, якої ним було сплачено пеню в розмірі 54671,65 грн., пояснивши, що такі документи у нього відсутні.
Таким чином, суд не знаходить підстав для висновку про те, що станом на момент звернення позивача з відповідною заявою у нього наявна переплата в розмірі 54671,65 грн. за платежем "Пеня за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності", у зв'язку з чим позов не підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 8 і 19 Конституції України, ст.ст. 7-11, 71, 160-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Саньхуа-Хімгруп" до Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління Міндоходів у Луганській області, Головного управління Державної казначейської служби України у Луганській області про визнання бездіяльності протиправною та стягнення з державного бюджету суми переплати - залишити без задоволення.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 20 травня 2015 року.
Суддя Волошин Д.А.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2015 |
Оприлюднено | 26.05.2015 |
Номер документу | 44313386 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Волошин Д.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні