КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 825/800/15-а Головуючий у 1-й інстанції: Заяць О.В. Суддя-доповідач: Бистрик Г.М.
У Х В А Л А
Іменем України
04 червня 2015 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді: Бистрик Г.М.,
суддів: Желтобрюх І.Л., Мамчура Я.С.,
при секретарі: Гуменюк Т.В.,
розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою відповідача Квартирно-експлуатаційного відділу м. Чернігів на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 06 квітня 2015 року у справі за адміністративним позовом Чернігівського районного центру зайнятості до Квартирно - експлуатаційного відділу м. Чернігів про стягнення допомоги по безробіттю, -
В С Т А Н О В И Л А :
Чернігівський районний центр зайнятості звернулися в суд з позовом до Квартирно - експлуатаційного відділу м. Чернігів про стягнення допомоги по безробіттю.
Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 06 квітня 2015 року адміністративний позов задоволено; стягнуто з Квартирно-експлуатаційного відділу м. Чернігів на користь Чернігівського районного центру зайнятості незаконно виплачене матеріальне забезпечення на випадок безробіття у сумі 5156,42 грн.
Не погоджуючись з вищезазначеним судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального права, та ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог позивача.
Представники сторін в судове засідання не з'явились, про дату, час і місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, відповідно до ч. 4 ст. 196 Кодексу адміністративного судочинства України не перешкоджає судовому розгляду справи. У зв'язку з цим, відповідно до ч. 1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Заслухавши в судовому засіданні суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанову суду - без змін.
Відповідно до ч. 1 ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення першої інстанції в межах апеляційної скарги.
Згідно зі ст.ст. 198 ч. 1 п. 1, 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Суд першої інстанції всебічно, повно та об'єктивно розглянув справу, правильно встановив обставини, наданим доказам дав правильну правову оцінку і прийшов до обґрунтованого висновку про задоволення вимог позивача.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджується матеріалами справи, що ОСОБА_3 була зареєстрована у Чернігівському районному центрі зайнятості як така, що шукає роботу та відповідно до наказів Чернігівського РЦЗ від 05.12.2013 року № НТ 131205 їй надано статус безробітної та від 09.12.2013 року № НТ131209 призначено допомогу по безробіттю.
Згідно довідки Чернігівського районного центру зайнятості від 10.02.2015 року № 164, ОСОБА_3 за період з 02.12.2013 року по 31.03.2014 року отримала допомогу по безробіттю в сумі 5 156,42 грн..
В подальшому, наказом позивача від 31.03.2014 № НТ140331 припинено реєстрацію ОСОБА_3 як безробітної у зв'язку з поновленням останньої на роботі підставі рішення суду.
Позивачем 10.02.2015 року видано наказ № 14 «Про повернення коштів КЕВ м. Чернігів» та запропоновано відповідачу добровільно сплатити через установу банку на розрахунковий рахунок позивача суму коштів виплаченого матеріального забезпечення ОСОБА_3 за час перебування її на обліку як безробітної на суму 5 156,42 грн., але вказана сума відповідачем добровільно не перерахована.
Відповідно до п.8 статті 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», страховий випадок - це подія, через яку: застраховані особи втратили заробітну плату (грошове забезпечення) або інші передбачені законодавством України доходи внаслідок втрати роботи з незалежних від них обставин та зареєстровані в установленому порядку як безробітні, готові та здатні приступити до підходящої роботи і дійсно шукають роботу.
Згідно з до п.9 статті 1 цього вищезазначеного Закону, втрата роботи з незалежних від застрахованих осіб обставин - припинення трудового договору відповідно до статті 36 (пункти 1, 2, 3), статті 38 (у разі неможливості продовження роботи, а також невиконання власником або уповноваженим ним органом законодавства про працю, умов колективного чи трудового договору), статті 39, статті 40 (пункти 1, 2, 5, 6) Кодексу законів про працю України, а для військовослужбовців - звільнення зі служби з поважних причин без права на пенсію (у зв'язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів, за станом здоров'я, у зв'язку із закінченням строку контракту, систематичним невиконанням умов контракту командуванням, через сімейні обставини або з інших поважних причин відповідно до законодавства про військовий обов'язок і військову службу).
Статтями 34-35 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» передбачено, що в залежності від підстав, з яких застраховані особи втратили заробітну плату та роботу законодавець встановлює відповідальність роботодавців за шкоду, заподіяну Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття внаслідок невиконання або неналежного виконання обов'язків, а Фонд в свою чергу наділений правом стягувати з роботодавця суму страхових коштів та вартість соціальних послуг, наданих безробітному в разі поновлення його на роботі за рішенням суду.
Відповідно до пункту 20 Постанови Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 року №219 «Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних»), громадяни, зареєстровані як такі, що шукають роботу, та безробітні, знімаються з обліку з дня поновлення безробітного на роботі за рішенням суду, що набрало законної сили. При цьому в картці робиться запис про прийняття на роботу, зазначаються дата та номер наказу. Повернення виплачених безробітному коштів здійснюється відповідно до частини четвертої статті 35 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
Частиною четвертою статті 35 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» встановлено, що із роботодавця утримуються, зокрема, сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг безробітному у разі поновлення його на роботі за рішенням суду.
Враховуючи викладене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що обов'язок відшкодування виплаченої допомоги по безробіттю в разі поновлення безробітного на посаді на підставі рішення суду покладається на роботодавця.
При цьому, неповідомлення ОСОБА_3 відповідача про отримання допомоги по безробіттю не звільняє останнього від обов'язку відшкодування виплачених сум допомоги.
Враховуючи викладене, колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду дійшла висновку, що суд першої інстанції правильно застосував норми матеріального права, правову позицію з приводу яких аргументовано виклав в мотивувальній частині оскаржуваного відповідачем рішенні.
Доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку, що судом першої інстанції при розгляді справи допущені порушення норм матеріального чи процесуального права.
Оскаржуване судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Керуючись ст. ст. 41, 158, 160, 167, 195, 196, 198, 199, 200, 205, 206, 212, 254, КАС України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу відповідача Квартирно-експлуатаційного відділу м. Чернігів - залишити без задоволення.
Постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 06 квітня 2015 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки передбаченні ст. 212 КАС України.
Повний текст ухвали суду виготовлено 09.06.2015 року.
Головуючий суддя: Бистрик Г.М.
Судді: Желтобрюх І.Л.
Мамчур Я.С.
.
Головуючий суддя Бистрик Г.М.
Судді: Желтобрюх І.Л.
Мамчур Я.С
Суд | Київський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.06.2015 |
Оприлюднено | 12.06.2015 |
Номер документу | 44745784 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський апеляційний адміністративний суд
Бистрик Г.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні