ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
19 травня 2015 року м. Київ № 826/6948/14
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Погрібніченка І.М., в порядку письмового провадження розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Аскольд» про скасування заходів реагування застосованих постановою суду від 25 червня 2014 року у адміністративній справі
за позовомГоловного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у місті Києві
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Аскольд»
про застосування заходів реагування, -
В С Т А Н О В И В:
25 червня 2014 року постановою Окружного адміністративного суду м. Києва застосовано до Товариства з обмеженою відповідальністю «Аскольд» (код ЄДРПОУ 19131213) заходи реагування у вигляді повного зупинення роботи 246 торгових місць загальною торговою площею 2460 кв.м. по вул. Миропільській, 2 в Деснянському районі м. Києва, шляхом відключення джерела електроживлення, накладення печаток на розподільчі електрощитки та вхідні двері відповідних приміщень.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 18 вересня 2014 року вказану вище постанову Окружного адміністративного суду м. Києва залишено без змін.
14 травня 2015 року Товариством з обмеженою відповідальністю «Аскольд» подано до канцелярії суду заяву про скасування заходів реагування застосованих постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 25 червня 2014 року. В обґрунтування вказаної заяви заявник посилається на те, що обставини, які стали підставою для вжиття судом заходів реагування відсутні, що підтверджується актом відповідача щодо перевірки додержання (виконання) вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту, контролю за діяльністю аварійно-рятувальних служб ТОВ «Аскольд» (код ЄДРПОУ 19131213) від 19 лютого 2015 року № 5, копія якого додано до поданої заяви.
Розглянувши подану заяву та надані документи, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 12 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України особа має право подати заяву про скасування заходів реагування, застосованих судом за результатом розгляду справи, передбаченої пунктом 5 частини першої цієї статті, якщо обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування, перестали існувати або усунуті, що підтверджується відповідними доказами. Така заява подається до адміністративного суду, який прийняв постанову про застосування відповідних заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).
Заява про скасування заходів реагування підлягає розгляду та вирішенню суддею одноособово з повідомленням осіб, які беруть участь у справі, протягом п'яти днів з дня її отримання судом. Неприбуття у судове засідання осіб, яким належним чином повідомлено про час і місце розгляду, не перешкоджає розгляду такої заяви. У разі якщо суд дійде висновку про можливість ухвалення законного судового рішення без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, він розглядає заяву у порядку письмового провадження (ч. 13 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України).
За результатами розгляду заяви суд постановляє ухвалу про задоволення заяви або про відмову в її задоволенні, яка не підлягає оскарженню.
Як вбачається з матеріалів справи № 826/6948/14 підставою для застосування заходів у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення роботи ТОВ «Аскольд» (код ЄДРПОУ 19131213) у вигляді повного зупинення роботи 246 торгових місць загальною торговою площею 2460 кв.м. по вул. Миропільській, 2 в Деснянському районі м. Києва, шляхом відключення джерела електроживлення, накладення печаток на розподільчі електрощитки та вхідні двері відповідних приміщень стали виявлені за результатами проведення позапланової перевірки останнього та відображенні в акті від 06 травня 2014 року № 29/387 порушення законодавчих та нормативно-правових актів з пожежної безпеки.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» підставами для здійснення позапланових заходів є, зокрема: перевірка виконання суб'єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення планових заходів органом державного нагляду (контролю).
Згідно із ч. 6 ст. 6 вказаного Закону за результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю) складає акт, в якому зазначає стан виконання вимог законодавства суб'єктом господарювання, а в разі невиконання - детальний опис виявленого порушення з посиланням на відповідну вимогу законодавства.
Окрім цього, підпунктом 3.16.1 Порядку проведення перевірок органами Державної інспекції техногенної безпеки України, затвердженого наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 25.05.2012 року № 863 під час проведення планової або позапланової перевірки у попередньому приписі, якщо такий є, посадова особа органу Держтехногенбезпеки України, яка здійснює перевірку, зобов'язана зробити відмітки. При виконанні запропонованих приписом заходів навпроти кожного з них робиться позначка "виконано", ставиться дата перевірки та підпис посадової особи органу Держтехногенбезпеки України, а при невиконанні - у кінці припису відмічаються порядкові номери невиконаних пунктів, указуються заходи, які вжиті до посадових осіб, а також вжиті згідно із законодавством запобіжні заходи, з чим ознайомлюється керівник суб'єкта господарювання або органу влади чи його заступник, або уповноважена ним особа.
Отже, факт підтвердження відсутності порушень на час розгляду справи має бути доведений актом перевірки стану усунення виявлених порушень або приписом з позначками «виконано» органу нагляду.
З дослідженого акту перевірки від 19 лютого 2015 року № 5 вбачається, що Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у місті Києві під час проведення позапланової перевірки встановлено відсутність порушення вимог законодавства у сфері пожежної безпеки в діяльності відповідача.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 року № 877-V, застосовані адміністративним судом заходи реагування за позовом органу державного нагляду (контролю), а також вжиті органом державного нагляду (контролю) заходи, обґрунтованість яких підтверджена адміністративним судом, скасовуються адміністративним судом у порядку, встановленому процесуальним законом.
Таким чином, враховуючи викладене вище та усунення ТОВ «Аскольд» повністю порушень вимог законодавства з пожежної безпеки, зазначених в акті від 06 травня 2014 року № 29/387, які були підставою для вжиття заходів реагування, суд приходить до переконання про задоволення заяви ТОВ «Аскольд» та скасування заходів реагування, застосованих постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 25 червня 2014 року.
Керуючись ст. 160, ст. 165, ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Аскольд» задовольнити.
2. Скасувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення роботи 246 торгових місць загальною торговою площею 2460 кв.м. по вул. Миропільській, 2 в Деснянському районі м. Києва, шляхом відключення джерела електроживлення, накладення печаток на розподільчі електрощитки та вхідні двері відповідних приміщень, застосованих постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 25 червня 2014 року.
3. Копії ухвали невідкладно надіслати особам, які беруть участь у справі.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.М. Погрібніченко
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.05.2015 |
Оприлюднено | 22.06.2015 |
Номер документу | 45033175 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Погрібніченко І.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні