cpg1251
Справа № 1-669/12
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 листопада 2012 року Печерський районний суд у складі:
головуючої - судді Тарасюк К.Е.,
при секретарі - Фурманова В. М.,
за участю прокурора Захаричевої О.О.,
та захисника ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Києві кримінальну справу за обвинуваченням ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, у вчиненні злочину, передбаченого ст.358 ч.4 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
В провадженні суду перебуває кримінальна справа за обвинуваченням ОСОБА_2 у вчиненні злочину, передбаченого ст.358 ч.4 КК України.
Наприкінці судового слідства захисник ОСОБА_1 заявив письмове клопотання, в якому просив звільнити ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності за злочин, передбачений ст.358 ч.4 КК України, на підстав ст.45 КК України у зв`язку з його дійовим каяттям. При цьому, захист послався на те, що ОСОБА_2 вперше притягується до кримінальної відповідальності за вчинення злочину невеликої тяжкості, свою вину у злочині визнав повністю, щиро покаявся, активно сприяв розкриттю злочину, оскільки не створював перешкод у його розкритті. При цьому, в справі цивільний позов не заявлений, що свідчить про відсутністю збитків, які підлягають відшкодуванню.
Підсудний ОСОБА_2 вказане клопотання підтримав і просив задовольнити.
Прокурор заперечував проти звільнення ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності і закриття кримінальної справи щодо нього, пославшись на те, що дійового каяття не відбулось.
Суд, вислухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши матеріали кримінальної справи, дійшов висновку, що клопотання захисника не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Так, санкція ст.358 ч.4 КК України передбачає покарання у виді штрафу до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тому, згідно ст. 12 КК України вказаний злочин віднесений до категорії невеликої тяжкості.
Згідно ст. 45 КК України особа, яка вперше вчинила злочин невеликої або необережний злочин середньої тяжкості, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона після вчинення злочину щиро покаялася, активно сприяла розкриттю злочину і повністю відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.
Так, ОСОБА_2 хоча і вчинив злочин невеликої тяжкості вперше, раніше до кримінальної або адміністративної відповідальності не притягувався, щиро покаявся, позитивно характеризується, проте, злочин, який йому інкримінується, пов`язаний з тим, що протягом 29.07.11р. - 02.03.12р., коли він перебував на посаді головного спеціаліста відділу господарського обслуговування та матеріально-технічного забезпечення департаменту Пенсійного фонду України, ОСОБА_2 використовував підроблений документ - диплом, який надавав йому можливість як перебувати на вказаній державній посаді без наявності на то відповідної освіти, так і отримувати від держави заробітну плату за цю посаду, відповідні пільги, тощо, які хоча і не інкримінуються йому органами досудового слідства, проте, той факт, що вони можуть бути заявлені до ОСОБА_2 для відшкодування з боку держави в порядку цивільного судочинства не виключений.
Жодного доказу на підтвердження того факту, що ОСОБА_2 повністю відшкодовані збитки державі внаслідок його злочинних дій, або усунена спричинена шкода, захистом не надано.
Таким чином, всі обставини, які захист наводить в обґрунтування заявленого клопотання, на думку суду, можуть бути враховані виключно при призначенні йому відповідного покарання, передбаченого кримінальним законом за вчинені злочинні дії.
За таких обставин, враховуючи позицію прокурора, суд вважає, що дійового каяття з боку ОСОБА_2 не було, а тому він не може бути звільнений від кримінальної відповідальності на підставі ч.2 ст.7-2 КПК України та ст.45 КК України, а повинен бути притягнений до кримінальної відповідальності.
Керуючись ст.ст.7-2, 273,317 КПК України, ст.45 КК України, -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні письмового клопотання захисника ОСОБА_1 про звільнення підсудного ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, від кримінальної відповідальності за вчинення злочину, передбаченого ст. 358 ч.4 КК України, на підставі ст.45 КК України у зв`язку з його дійовим каяттям, - відмовити.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Тарасюк К.Е.
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2012 |
Оприлюднено | 23.06.2015 |
Номер документу | 45315909 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Тарасюк К. Е.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні