cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.06.2015 р. Справа №917/790/15
за позовом Приватного підприємства "Бон Чібо", вул.Першотравнева, 2-Б, м. Кременчук, Полтавська область, 39600
до Кременчуцької міської ради Полтавської області, пл. Перемоги, 2, м. Кременчук, Полтавська область, 39600
про визнання договору оренди землі укладеним
Суддя Погрібна С.В.
Представники:
від позивача: Федосєєв Д.О. довіреність б/н від 06.04.2015р.
від відповідача: не з"явився
Розгляд справи продовжується після перерви, оголошеної відповідно до ст. 77 ГПК України в судовому засіданні 04.06.2015 року.
Суть справи: Розглядається позовна заява про визнання укладеним договору оренди земельної ділянки загальною площею 3255 кв.м., кадастровий номер №5310436100:08:004:0108, яка розташована за адресою: вул. Першотравнева, 2-Б в м. Кременчук.
Представник позивача на задоволенні позову наполягає.
Відповідач представництво у судове засідання не забезпечив, повідомлений належним чином про дату, час і місце проведення судового засідання, про що свідчить підпис повноважного представника на розписці, вчиненій 04.06.2015р.
В судовому засіданні 04.06.2015р. представник відповідача проти задоволення позову не заперечував, що підтверджується протоколом судового засідання від 04.06.2015р.
У судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення, додано до справи та повідомлено про строк виготовлення повного тексту рішення згідно ст.85 ГПК України.
Розглянувши матеріали справи суд встановив:
Приватному підприємству "Бон Чібо" (позивач по справі) належить на праві власності будівля збірно-розбірної товарної бази загальною площею 377,1 кв. м. по вул. Першотравнева, 2-Б в м.Кременчуці.
Даний факт підтверджується свідоцтвом про право власності на нерухоме майно серія САЕ №272342 від 17 травня 2011 року (а.с.26-27).
07.07.2014р. позивач, як власник нерухомого майна, для оформлення права користування в порядку ст. 123 Земельного кодексу України, звернувся до Кременчуцької міської ради Полтавської області із відповідною заявою (клопотанням) для отримання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для експлуатації, обслуговування та реконструкції будівлі збірно-розбірної товарної бази по вул. Першотравневі й. 2-Б, із земель, що перебувають у комунальній власності (а.с. 32).
Рішенням Кременчуцької міської ради Полтавської області від 31.07.2014р. "Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок в м.Кременчуці" надано дозвіл ПП "Бон Чібо" на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на умовах оренди орієнтовною площею 0,3255 га для експлуатації, обслуговування та реконструкції будівлі збірно-розбірної товарної бази по вул. Першотравневій, 2-Б (а.с.33).
Рішенням Кременчуцької міської ради Полтавської області від 25.11.2014р. "Про надання, вилучення та оформлення земельних ділянок в оренду в м. Кременчуці" затверджено ПП "Бон Чібо" проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки на умовах оренди для експлуатації, обслуговування та реконструкції будівлі збірно-розбірної товарної бази по вул. Першотравнева, 2-Б.
Вказаним рішенням вирішено передати ПП "Бон Чібо" в оренду строком на три роки земельну ділянку площею 3255 кв. м. (кадастровий номер №5310436100:08:004:0108) для експлуатації, обслуговування та реконструкції будівлі збірно-розбірної товарної бази по вул. Першотравневій, 2-Б.
Визнано земельну ділянку землями рекреаційного призначення та встановлено плату за землю в розмірі 4% від грошової оцінки землі щорічно.
Як вбачається з матеріалів справи, 24 грудня 2014 року позивачем направлено до Кременчуцької міської ради Полтавської області, разом із заявою (вих. №24-01/12-14 від 24 грудня 2014 року), на погодження проект договору оренди землі.
Факт отримання 24.12.2014р. заяви Кременчуцькою міською радою Полтавської області свідчить відповідний штамп із вхідним номером 01-19/6024.
Однак, Кременчуцькою міською радою проект договору оренди землі не був підписаний та не повернутий ПП "Бон Чібо" з протоколом розбіжностей, як того вимагає ст. ст. 641, 642. 643 Цивільного кодексу України та ст. 181 Господарського кодексу України.
Оскільки відповідач не відреагував на пропозицію ПП "Бон Чібо" погодити договір оренди землі, позивач просить суд визнати укладеним договір оренди землі, яка знаходиться під належним ПП "Бон Чібо" на праві власності об'єктом нерухомого майна.
Заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши надані докази, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ст.ст. 142-145 Конституції України до матеріальної основи органів місцевого самоврядування, крім інших об'єктів, належить земля, управління якою здійснюють територіальні громади через органи самоврядування в межах їх повноважень шляхом прийняття рішень. Права органів самоврядування захищаються у судовому порядку. Органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.
В силу ст. 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.
З аналізу вказаних норм, які регулюють земельні правовідносини, вбачається, що надання земельної ділянки із земель державної або комунальної власності в оренду шляхом укладення відповідного договору здійснюється на підставі рішення ради, прийнятого за результатами розгляду заяви (клопотання) особи, яка бажає отримати земельну ділянку в оренду, поданої відповідно до ст. 16 Закону України "Про оренду землі" та ст. 123 Земельного кодексу України. При цьому підставою набуття відповідного права є саме рішення ради, яке відповідно до ч. 5 ст. 126 ЗК України оформляється договором як документом, що посвідчує право оренди земельної ділянки, зареєстрованим відповідно до закону.
Так, судом встановлено, що рішенням Кременчуцької міської ради Полтавської області від 25.11.2014р. "було затверджено ПП "Бон Чібо" проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки на умовах оренди для експлуатації, обслуговування та реконструкції будівлі збірно-розбірної товарної бази по вул. Першотравнева, 2-Б та вирішено передати вказану земельну ділянку в оренду строком на три роки.
Частиною 1 ст. 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Орендою землі відповідно до ст. 1 Закону України "Про оренду землі" є засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.
Згідно з ст. 13 Закону України "Про оренду землі" договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Відповідно до ч.2 ст. 120 Земельного кодексу України якщо жилий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що перебуває у користуванні, то в разі набуття права власності на ці об'єкти до набувача переходить право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені, на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що були у попереднього землекористувача.
Матеріалами справи підтверджено, що Приватному підприємству "Бон Чібо" (позивач по справі) належить на праві власності будівля збірно-розбірної товарної бази загальною площею 377,1 кв. м. по вул. Першотравнева, 2-Б в м.Кременчуці, що знаходиться на спірній земельній ділянці.
Згідно із ч. ч. 1 - 3 ст. 181 ГК України, господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів. Проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках. Сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору.
Як підтверджено матеріалами справи позивачем, проект договору землі, був надісланий відповідачу для погодження та підписання, містить усі істотні умови типового договору оренди землі, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 03.03.2004 р. № 220 " Про затвердження типового договору оренди землі".
Однак, Кременчуцькою міською радою в передбачений чинним законодавством термін, надісланий позивачем проект договору підписаний не був, що підтверджено повноважним представником відповідача в судовому засіданні 04.06.2015р.
Враховуючи вищевикладене, беручи до уваги те, що договір оренди земельної ділянки є обов'язковим до укладання, суд дійшов до висновку про задоволення позовних вимог.
Згідно п.9.9. постанови пленуму Вищого господарського суду України "Про судове рішення" від 23.03.2012р. № 6, господарські суди повинні зазначати у рішенні про спонукання укласти договір - умови, на яких сторони зобов'язані укласти договір, з посиланням на поданий позивачем проект цього договору.
Згідно ст.84 ГПК України у спорі, що виник при укладанні або зміні договору, в резолютивній частині вказується рішення з кожної спірної умови договору, а у спорі про спонукання укласти договір - умови, на яких сторони зобов'язані укласти договір, з посиланням на поданий позивачем проект договору.
Відповідно до ч.2 ст. 187 Господарського кодексу України день набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору вважається днем укладення відповідного договору.
Судовий збір покладається на відповідача у відповідності до ст. 49 ГПК України.
Керуючись 33, 34, 44, 49, 82-85 ГПК України, суд -
В И Р І Ш И В :
1. Позов задовольнити.
2. Визнати укладеним між Приватним підприємством "Бон Чібо" (39600, Полтавська область, м. Кременчук, вул. Першотравнева, 2-Б, ідентифікаційний код 37154362) та Кременчуцькою міською радою Полтавської області (39600, Полтавська область, м. Кременчук, пл. Перемоги, 2, ідентифікаційний код 24388300) договір оренди земельної ділянки загальною площею 3255 кв.м, кадастровий номер №5310436100:08:004:0108. яка розташована за адресою вул. Першотравнева, 2-Б, в м. Кременчуці) в наступній редакції:"
ДОГОВІР
оренди землі
м. Кременчук
Орендодавець, Кременчуцька міська рада Полтавської області , ідентифікаційний код: 24388300, місцезнаходження: Полтавська область, м. Кременчук, площа Перемоги, 2, в особі секретаря міської ради Івка Василя Михайловича , діючого на підставі ст. 50 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", рішення Кременчуцької міської ради від 27.06.2007 року та ст.122 Земельного кодексу України, Закону України "Про оренду землі", з одного боку, та Орендар, Приватне Підприємство "Бон Чібо" , ідентифікаційний код: 37154362, місцезнаходження: 39600, Полтавська область, м. Кременчук, вул. Першотравнева, 2-Б, в особі директора Сопрончука Давида Сергійовича, який діє на підставі Статуту (нова редакція), зареєстрованого державним реєстратором у виконавчому комітеті Кременчуцької міської ради Полтавської області 02.12.2013 р., номер запису 1 585 105 000 400 7334, з другого боку, уклали цей договір про нижченаведене:
Предмет договору
1. Орендодавець надає, а Орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку (кадастровий № 5310436100:08:004:0108) для експлуатації, обслуговування та реконструкції будівлі збірно-розбірної товарної бази (код КВЦПЗ E 07.00) по вул. Першотравневій, 2-Б в м. Кременчук.
Об'єкт оренди
2. В оренду передається земельна ділянка загальною площею 3255 кв.м, в тому числі по угіддях: графа 44- землі змішаного використання - 3255 кв.м.
3. На земельній ділянці знаходяться будівлі збірно-розбірної товарної бази.
4. Земельна ділянка передається в оренду без будинків, будівель, споруд та інших об'єктів.
5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 3255 кв.м станом на 11.12.2014 року, становить 1396460 грн. 10 коп. (429,02 грн. за 1 кв.м).
6. Земельна ділянка, яка передається в оренду, не має недоліків, що можуть перешкоджати її ефективному використанню.
7.Інших особливостей об'єкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини, немає.
Строк дії договору
8. Договір укладено строком на 3 (три) роки.
Після закінчення строку дії договору Орендар, який належно виконував обов'язки відповідно до умов договору, має за інших рівних умов переважне право поновити його на новий строк. У цьому разі Орендар повинен не пізніше ніж за 60 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово Орендодавця про намір продовжити його дію.
Орендна плата
9. Орендна плата вноситься Орендарем у грошовій формі в розмірі 4 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки щорічно та складає 55858,40 грн . в рік.
Грошова плата вноситься на поточний рахунок власника землі № 33218812700008, код 13050200, одержувач: Місцевий бюджет м. Кременчук, код ЄДРПОУ: 37965850, банк одержувача: ГУДКСУ у Полтавській обл., МФО 831019.
10.Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії.
11. Орендна плата за земельну ділянку сплачується за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця. Платник орендної плати самостійно обчислює суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подає відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік.
12.Орендна плата справляється також і у випадках, якщо Орендар з поважних причин тимчасово не використовує земельну ділянку за умовами договору. У разі визнання договору оренди недійсним, одержана Орендодавцем орендна плата за фактичний строк оренди земельної ділянки не повертається.
13.Розмір орендної плати переглядається щорічно у разі:
-зміни умов господарювання, передбачених договором;
- зміни розміру нормативної грошової оцінки землі, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;
- погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини Орендаря, що підтверджено документами;
-в інших випадках, передбачених законом.
14. У разі порушення строків сплати орендної плати, нараховується штраф та пеня, передбачені ст. 126 та ст. 129 Податкового кодексу України.
Умови використання земельної ділянки
15. Земельна ділянка передається в оренду для експлуатації, обслуговування та реконструкції будівлі збірно-розбірної товарної бази (код КВЦПЗ E 07.00) по вул. Першотравневій, 2-Б в м. Кременчук.
16. Цільове призначення земельної ділянки - для експлуатації, обслуговування та реконструкції будівлі збірно-розбірної товарної бази (код КВЦПЗ E 07.00) по вул. Першотравневій, 2-Б в м. Кременчук.
17. Умови збереження стану об'єкта оренди - після закінчення строку оренди повернути Орендодавцю земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому Орендар одержав її в оренду.
У разі невиконання Орендарем обов'язку щодо умов повернення Орендодавцеві земельної ділянки Орендар зобов'язаний відшкодувати Орендодавцю завдані збитки.
Умови і строки передачі земельної ділянки в оренду
18. Передача земельної ділянки в оренду здійснюється з розробленням документації із землеустрою.
Організація розроблення документації із землеустрою земельної ділянки і витрати, пов'язані з цим, покладаються на Орендаря.
19. Інших умов передачі земельної ділянки в оренду немає.
20. Передача земельної ділянки Орендарю здійснюється у п'ятиденний строк після державної реєстрації права оренди земельної ділянки за актом її приймання - передачі.
Умови поверне.ння земельної ділянки
21. Після припинення дії договору Орендар повертає Орендодавцеві земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду.
Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки, пов'язаних із зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв'язується у судовому порядку.
22.Здійснені Орендарем без згоди Орендодавця витрати на поліпшення орендованої земельної ділянки, які неможливо відокремити без заподіяння шкоди цій ділянці, не підлягають відшкодуванню.
23. Поліпшення стану земельної ділянки, проведені Орендарем за письмовою згодою з Орендодавцем землі, не підлягають відшкодуванню.
24. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання Орендодавцем зобов'язань, передбачених цим договором.
Збитками вважаються:
- фактичні втрати, яких Орендар зазнав у зв'язку з невиконанням або неналежним виконанням умов договору Орендодавцем, а також витрати, які Орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;
- доходи, які Орендар міг би реально отримати в разі належного виконання Орендодавцем умов договору.
25.Розмір фактичних витрат Орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.
Обмеження (обтяження) щодо використання
земельної ділянки
26. На орендовану земельну ділянку встановлені обмеження (обтяження) та інші права третіх осіб.
Земельна ділянка має обмеження в частині:
- заборони зміни цільового призначення у відповідності до Закону України "Про мораторій на зміну цільового призначення окремих земельних ділянок рекреаційного призначення в містах та інших населених пунктах" (код обмеження 01.06.05);
- дотримання природоохоронного режиму використання земельної ділянки згідно ст. 96 та 103 Земельного кодексу України (код обмеження 01.06.13);
- врахування інтересів і прав суміжних землекористувачів та дотримання правил добросусідства згідно ст. 96 та 103 Земельного кодексу України (код обмеження 01.06.23);
- дотримання умов погодження Управління культури Полтавської облдержадміністрації, викладених у листі № 01-20/964 від 21.08.2014 (код обмеження 01.06.23);
- дотримання режиму санітарно-захисної зони навколо підприємства IV-V класів шкідливості (код обмеження 01.03.01);
- заборони відчуження земельної ділянки згідно п. 4 ст. 83 Земельного кодексу України (код обмеження 01.06.20);
- дотримання обмеженого режиму господарської діяльності в межах водоохоронної зони Дніпродзержинського водосховища згідно ст. 87 Водного кодексу України (код обмеження 01.05.01);
- дотримання обмеженого режиму господарської діяльності в межах прибережної захисної смуги Дніпродзержинського водосховища згідно ст. 89 Водного кодексу України та ст. 61 Земельного кодексу України (код обмеження 01.05.02);
- забезпечення цілодобового безперешкодного доступу на земельну ділянку обслуговуючому персоналу та транспортним засобам інженерних служб міста для прокладання, ремонту та обслуговування інженерних мереж (код обмеження 01.01.08);
- дотримання режиму використання земель для охоронної і санітарно-захисної зони лінійних інженерних споруд згідно ДБН-360-92** "Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень" (код обмеження 01.01.08);
- дотримання режиму охоронної зони навколо (вздовж) об'єкта енергетичної системи (ст.ст. 1, 9 Закону України "Про електроенергетику", Постанови КМУ "Про затвердження Правил охорони електричних мереж" № 209 від 04.03.1997)(код обмеження 01.01.05);
- дотримання Правил охорони ліній електрозв'язку відповідно до ст. 112 Земельного кодексу України, Постанови КМУ від 29.01.1996 № 135 "Про затвердження Правил охорони ліній електрозв'язку" та ст. 10 Закону України "Про телекомунікації" (код обмеження 01.01.04);
- забезпечення безперешкодного доступу державних органів управління та органів місцевого самоврядування, включаючи санітарні, протипожежні, землевпорядні органи, а також органи охорони природи та архітектури до орендованої земельної ділянки для виконання їх обов'язків в межах їх повноваження.
27. Передача в оренду земельної ділянки не є підставою для припинення або зміни обмежень (обтяжень) та інших прав третіх осіб на цю земельну ділянку.
Інші права та обов'язки сторін
28. Права Орендодавця.
Орендодавець має право вимагати від Орендаря:
-використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди землі;
-дотримання екологічної безпеки землекористування, додержання державних стандартів, норм і правил, у тому числі місцевих правил забудови населених пунктів;
- безперешкодного доступу до переданої в оренду земельної ділянки для контролю за додержанням Орендарем умов договору;
- своєчасного внесення орендної плати.
29.Обов'язки Орендодавця.
Орендодавець зобов'язаний:
- передати в користування земельну ділянку у стані, що відповідає умовам цього договору;
- при передачі земельної ділянки в оренду забезпечувати відповідно до закону реалізацію прав третіх осіб щодо орендованої земельної ділянки;
- не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендареві користуватися орендованою земельною ділянкою.
30. Права Орендаря.
Орендар має право:
- самостійно господарювати на землі з дотриманням умов договору оренди землі;
- передавати земельну ділянку або її частину у суборенду без зміни цільового призначення;
Повідомити в двотижневий термін Орендодавця про відчуження будівель і споруд (або їх частин), розташованих на переданій в оренду земельній ділянці, а також повідомити нового власника придбаних будівель чи споруд (їх частин) про необхідність оформлення відповідних документів на право оренди земельною ділянкою.
До переоформлення Кременчуцькою міською радою прав третіх осіб на користування земельною ділянкою в п. 1 цього Договору, або її частиною (при переході права власності на будівлі, споруди або їх частини), орендна плата за земельну ділянку сплачується Орендарем за всю ділянку у повному обсязі.
31. Обов'язки Орендаря.
Орендар зобов'язаний:
- виконувати обов'язки землекористувача відповідно до ст. 96 Земельного кодексу України;
- в п'ятиденний строк після державної реєстрації права оренди земельної ділянки надати копію договору оренди землі з Витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права до Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції та копію Витягу до Кременчуцької міської ради Полтавської області;
- в місячний термін після державної реєстрації права оренди земельної ділянки, нарахувати та сплатити орендну плату за фактичне використання земельної ділянки площею 3255 кв.м. в розмірі 4 % від нормативної грошової оцінки землі за період з дня прийняття рішення Кременчуцької міської ради Полтавської області від 25 листопада 2014 року "Про надання, вилучення та оформлення земельних ділянок в оренду в м. Кременчуці" до дня державної реєстрації права оренди земельної ділянки;
- у разі зміни орендної плати укласти додаткову угоду до договору оренди землі;
- перекласти на набувачів майна зобов'язання по платі за користування земельною ділянкою з дня відчуження такого майна;
- здійснити благоустрій у зеленій зоні загального користування відповідно до вимог п.п. 5.1.-5.13. ДБН 360-92** "Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень";
- дотримуватись Закону України "Про охоронну навколишнього природного середовища";
- дотримуватись відповідних санітарних норм і правил, Закону України "Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення";
- виконувати вимоги ст. 36 Закону України "Про охорону культурної спадщини" та ст. 19 Закону України "Про охорону археологічної спадщини";
- виконати вимоги Полтавського обласного управління водних ресурсів згідно висновку № 01-2/1275 від 21.10.2014;
- у разі зміни функціонального використання нерухомого майна, розміщеного на земельних ділянках, звернутися до міської ради для внесення відповідних змін до договору оренди землі.
Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини
32. Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини несе Орендар.
Страхування об'єкта оренди
33. Згідно з цим договором об'єкт оренди не підлягає страхуванню на весь період дії цього договору.
Зміна умов договору і припинення його дії
34. Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін.
У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується у судовому порядку.
35. Дія договору припиняється у разі:
- закінчення строку, на який його було укладено;
- придбання Орендарем земельної ділянки у власність;
- викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку встановленому законом;
- ліквідації юридичної особи-Орендаря.
Використання землі не за цільовим призначенням тягне за собою припинення права користування нею відповідно до вимог ст. 141 Земельного кодексу України.
Орендар не має права передавати право оренди земельної ділянки в заставу та вносити його до статутного фонду.
Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
36. Дія договору припиняється шляхом його розірвання за:
- взаємною згодою сторін;
- рішенням суду на вимогу однієї із сторін у наслідок невиконання другою стороною обов'язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яке істотно перешкоджає її використанню, а також з інших підстав, визначених Земельним кодексом України та іншими законами України;
- одностороннім рішенням однієї із сторін без звернення до суду на підставах та у порядку, визначених у п. 37 цього договору.
37. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку допускається. Умовами розірвання договору в односторонньому порядку є невиконання однією із сторін зобов'язань, вказаних в пунктах 29 та 31 даного договору.
Сторона договору, з ініціативи якої здійснюється розірвання договору в односторонньому порядку, з підстав невиконання зобов'язань, вказаних в п.п. 29, 31 цього договору, повідомляє про своє рішення іншій стороні шляхом надсилання письмового повідомлення про це рекомендованим листом. Дата розірвання визначається стороною, за ініціативи якої здійснюється розірвання договору. Звернення до суду з вимогою про одностороннє розірвання договору на виконання цього пункту не є необхідним.
У разі розірвання договору оренди землі з ініціативи Орендаря, Орендодавець має право на отримання орендної плати на землях сільськогосподарського призначення за шість місяців, а на землях несільськогосподарського призначення - за рік, якщо протягом зазначеного періоду не надійшло пропозицій від інших осіб на укладання договору оренди цієї ж земельної ділянки на тих самих умовах, за винятком випадків, коли розірвання договору було обумовлено невиконанням або неналежним виконанням Орендодавцем договірних зобов'язань.
У разі припинення права користування земельною ділянкою орендна плата за земельні ділянки комунальної власності сплачується за фактичний період перебування землі у користуванні у поточному році.
38. Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи, а також реорганізація юридичної особи - Орендаря є підставою для розірвання договору.
У разі припинення або розірвання договору оренди землі Орендар зобов'язаний повернути Орендодавцеві земельну ділянку на умовах, визначених договором. Орендар не має права утримувати земельну ділянку для задоволення своїх вимог до Орендодавця.
Відповідальність сторін за невиконання або
неналежне виконання договору
39. За невиконання або неналежне виконання договору сторони несуть відповідальність відповідно до закону та цього договору.
40. Сторона, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
Прикінцеві положення
41. Цей договір набирає чинності після підписання сторонами та державної реєстрації права оренди земельної ділянки.
Цей договір укладено у трьох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких залишається в Орендодавця, другий - в Орендаря, третій - в органі, який провів його державну реєстрацію.
Невід'ємними частинами договору є:
- схема земельної ділянки;
- кадастровий план земельної ділянки;
- акт визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);
- акт приймання-передачі об'єкта оренди;
- витяг з рішення Кременчуцької міської ради Полтавської області від 25 листопада 2014 року "Про надання, вилучення та оформлення земельних ділянок в оренду в м. Кременчуці";
- розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку.
Реквізити сторін
Орендодавець КРЕМЕНЧУЦЬКА МІСЬКА РАДА ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ Місцезнаходження юридичної особи: 39600, Полтавська область, м. Кременчук, площа Перемоги, 2 Ідентифікаційний код: 24388300 Орендар ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "БОН ЧІБО", що діє на підставі Статуту зареєстрованого державним реєстратором у виконавчому комітеті Кременчуцької міської ради Полтавської області 02.12.2013 р., номер запису 1 585 105 000 400 7334, Місцезнаходження юридичної особи: 39600, Полтавська область, м. Кременчук, вул. Першотравнева, 2-Б Ідентифікаційний код: 37154362 Підписи сторін
Секретар міської ради
Видати наказ після набрання цим рішенням законної сили.
Повне рішення складено 22.06.2015р.
Суддя Погрібна С.В.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 16.06.2015 |
Оприлюднено | 30.06.2015 |
Номер документу | 45458034 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Погрібна С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні