Рішення
від 22.06.2015 по справі 916/1682/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"22" червня 2015 р.Справа № 916/1682/15

Господарський суд Одеської області у складі :

судді Никифорчука М.І.

при секретареві Ніколаєві П.В.

за участю представників сторін :

Від позивача: Бондар Р.В. за довіреністю № 23 від 01.02.2015р.;

Від відповідача: не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу № 916/1682/15:

За позовом: Колективного сільськогосподарського підприємства "Якимівське";

До відповідача: Публічного акціонерного товариства "Імексбанк" в особі відділення № 304 АТ "Імексбанк" у м. Кіровоград;

про розірвання договору та стягнення 219 190,8 грн., -

в с т а н о в и в :

Колективне сільськогосподарське підприємство „Якимівське" (далі - Позивач, Клієнт) звернулось до господарського суду Одеської області із позовом до Публічного акціонерного товариства "ІМЕКСБАНК" в особі Відділення № 304 АТ «Імексбанк» м. Кіровоград (далі - Банк ) про розірвання договору та стягнення коштів в сумі 219 190,8 грн. посилаючись на наступне.

23 червня 2014р. між сторонами у справі був укладений договір «Банківського рахунку» за № 33/2 (далі - Договір).

Пунктом 1.1. Договору встановлено що, банк відповідно до Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунку у національній та іноземних валютах, затвердже ною Постановою Правління Національного банку України № 492 від 12.11.2003 року (зі змі нами та доповненнями), відкриває Клієнту поточний рахунок (рахунки) у національній валюті № 26001102272001 (подалі рахунок) та зобов'язується приймати і зараховувати на відкритий Рахунок грошові кошти, що надходять Клієнту, виконувати розпорядження Клієнта щодо пе рерахування і видачі відповідних сум з Рахунку та проведення інших операцій за Рахунком у межах, встановлених операційним часом банку.

Відповідно до п.2.2.1 Договору, клієнт має право самостійно розпоряджатися коштами на рахунку, керуючись вимогами чинного законодавства. Обмеження права Клієнта роз порядження рахунком можливо за рішенням суду, а також у інших випадках, встановлених законом.

Згідно з п. 2.2.3 Договору, Клієнт має право подавати до Банку розрахункові докумен ти як на паперових носіях, так і у вигляді електронних розрахункових документів, викори стовуючи систему „Клієнт-Банк", „Інтернет-Банк", про що укладається у письмовій формі окремий договір про надання послуг.

Відповідно до п.п 2.2.5 договору, клієнт має право отримувати готівкові кошти у сумі, яка вказана у грошовому чеку за умовами наявності коштів на рахунку у випадках, передба чених діючим законодавством та нормативно-правовими актами НБУ, Умовами п.п. 2.2.6 Договору передбачено, що клієнт має право вимагати від Банка своєчасного і повного надання банківських послуг, обумовлених цим Договором.

Пунктом 2.3.3 Договору передбачено, що Банк зобов'язується своєчасно здійснювати розрахункові операції відповідно до діючого законодавства та нормативно-правових актів Національного банку України.

Відповідно до п.п. 2.3.7 договору, передбачено, що банк зобов'язується здійснювати приймання та видачу готівки відповідно до чинного законодавства та нормативних актів Національного банку України.

Згідно з п. 4.1. договору банківського рахунку, за несвоєчасне чи неналежне виконан ня розпорядження Клієнта щодо перерахування його коштів, Банк сплачує Клієнту пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від несвоєчасно або неналежно списаної суми пла тежу за кожен день прострочення.

Пунктом 5.4 договору передбачено, що клієнт уповноважує банк, у випадку закриття рахунку за заявою клієнта, перерахувати залишок грошових коштів за реквізитами, зазначе ними у заяві про закриття рахунку.

Згідно з п. 7.1 договору, сторона, яка вважає за потрібне змінити чи розірвати договір, надсилає пропозиції про це другій стороні. Усі зміни та доповнення до договору в період його дії вносяться у письмовій формі додатковими угодами, що стають його невід'ємною частиною і набирають чинності з дня підписання обома сторонами.

Відповідно до п. 7.3 Договору він розривається за заявою Клієнта у будь-який час, за умови виконання вимог вказаних у п. 7.4.

Пунктом 7.4 передбачено, що у разі розірвання договору за заявою клієнта, рахунок закривається за умови сплати банку комісійної винагороди за закриття рахунку, здачі чекової

Умовами п. 7.5 договору передбачено, що залишок грошових коштів на рахунку видається клієнту готівкою або, за його вказівкою, перераховується на інший рахунок у строки та в порядку, встановленими банківськими правилами, згідно зі ст. 1075 Цивільного кодексу України.

Згідно з п. 9.1 договір укладений на невизначений строк, набуває чинності з дня його підписання.

В порушення умов вказаного договору, Відповідач починаючи з січня 2015 року відмовляв у виконанні розрахункових документів та не при ймав платіжні доручення від позивача.

Позивач зазначає, що після того, як Банк відмовився прийняти розрахунковий документ, Позивач спочатку неодноразово протягом трьох днів намагався зателефонувати до Відповідача, однак з відпові дачем навіть не було зв'язку. Дані обставини змусили позивача прибути до місця розташу вання відділення банку, однак працівник банку повідомив що нещодавно відносно банку бу ло прийнято рішення НБУ про його фінансову неспроможність виконувати всі банківські операції та введено тимчасову адміністрацію.

Отже, зважаючи на довготривале невиконання Відповідачем своїх зобов'язань за договором, позивач звернувся до відповідача з вимогою закри ти рахунок та повернути залишок коштів, однак відповідач повідомив що жодних дій вчиня ти наразі не може, у зв'язку з прийняттям НБУ рішення щодо фінансової неспроможності банка проводити дані операції.

Згідно п.20.5. Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземній валютах, затверджено Постановою НБУ від 12.11.2003р. №492, (далі - Інструкція) закриття поточного рахунку за бажанням клієнта здійснюється на підставі його заяви про закриття поточного рахунку, складеної в довільній формі із зазначенням та ких обов'язкових реквізитів: найменування банку; найменування (прізвища, ім'я, по батькові), коду за ЄДРПОУ (реєстраційного номера облікової картки) власника рахунку; но мера рахунку, який закривається; дати складання заяви. Заява про закриття поточного рахун ку юридичної особи підписується керівником юридичної особи або іншою уповноваженою на це особою і засвідчується відбитком печатки юридичної особи.

Відповідно до п. 20.6. Інструкції банк за наявності коштів на поточному рахунку, який закривається на підставі заяви клієнта, здійснює завершальні операції за рахунком (з вико нання платіжних вимог на примусове списання (стягнення) коштів, виплати коштів готівкою, перерахування залишку коштів згідно з дорученням клієнта тощо). Датою закриття поточно го рахунку вважається наступний після проведення останньої операції за цим рахунком день. Якщо на поточному рахунку власника немає залишку коштів, а заява подана в операційний час банку, то датою закриття поточного рахунку є день отримання банком цієї заяви. У заяві про закриття поточного рахунку (паперовій копії заяви в електронній формі) головний бух галтер банку або інша уповноважена особа банку зазначає дату та час отримання заяви, дату закриття рахунку та засвідчує це своїм підписом. Заява про закриття поточного рахунку зберігається в справі з юридичного оформлення рахунку. У день закриття поточного рахунку банк зобов'язаний видати клієнту довідку про закриття рахунку.

Відповідно до п. 7.3 Договору, договір розривається за заявою Клієнта у будь-який час, за умовами виконання п. 7.4 договору.

Пунктом 7.5 Договору передбачено, що залишок грошових коштів на рахунку видається Клієнту готівкою або, за його вказівкою, перераховується на інший рахунок в строки та порядку, встановлені банківськими правилами.

З посиланням на приписи ст. ст 15, 16, 525, 526, ч.ч. 1,3 ст. 549, 551, ч.1 ст. 611, 625, ч.2 ст. 651, ч. ч. 1, 2, 3 ст. 1066, ч.3 ст. 1068, ч.1 ст. 1073, ч.1 ст. 1074, ч.ч. 1,3 ст. 1075, ЦК України, ст. ст. 216, ч. 2 ст. 217, ч. 1 ст. 218, ч. 1 ст. 230 Господарського кодексу України позивач просить розірвати вказаний договір та стягнути з відповідача суму залишку грошових коштів у розмірі 180 000,00 грн., пеню у розмірі 19 933,20 грн., інфляційні втрати в сумі 17 187,00 грн., 3% річних в сумі 2 070,60 грн.

Відповідач в судові засідання не з'являвся, був повідомлений належним чином про час та місце судових засідань, згідно наявних в матеріалах справи поштових повідомлень.

13.05.2015 р. надав заперечення проти позову за якими просить у задоволенні позову відмовити виходячи з такого.

26 січня 2015р. виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення №16 про запровадження тимчасової адміністрації в АТ "ІМЕКСБАНК" та призначення уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації в АТ "ІМЕКСБАНК".

Тимчасова адміністрація запроваджена на три місяця з 27 січня по 26 квітня 2015р.

Рішеням виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 23.04.2015 р. № 82 продовжено здійснення тимчасової адміністрації по 26.05.2015 р. (включно).

Відповідно до ч. ч. 1 та 2 ст.1 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" цим законом встановлюються правові, фінансові та організаційні засади функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб, повноваження Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд), порядок виплати Фондом відшкодування за вкладами, а також регулюються відносини між Фондом, банками, Національним банком України, визначаються повноваження та функції Фонду щодо виведення неплатоспроможних банків з ринку і ліквідації банків. Метою цього Закону є захист прав і законних інтересів вкладників банків, зміцнення довіри до банківської системи України, стимулювання залучення коштів у банківську систему України, забезпечення ефективної процедури виведення неплатоспроможних банків з ринку та ліквідації банків.

Пунктом 16 ст. 2 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" встановлено, що тимчасова адміністрація - процедура виведення банку з ринку, що запроваджується Фондом стосовно неплатоспроможного банку в порядку, встановленому цим Законом. Зазначена процедура та питання запровадження і здійснення тимчасової адміністрації регулюються спеціальними нормами Закону, який є спеціальним відносно інших законодавчих актів України у цих правовідносинах.

Згідно з ч. 1 ст. 36 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" з дня призначення уповноваженої особи Фонду призупиняються всі повноваження органів управління банку (загальних зборів, спостережної ради і правління (ради директорів) та органів контролю (ревізійної комісії та внутрішнього аудиту). Уповноважена особа Фонду від імені Фонду набуває усі повноваження органів управління банку та органів контролю з дня початку тимчасової адміністрації і до її припинення.

Відтак, після запровадження Фондом гарантування вкладів фізичних осіб тимчасової адміністрації стосовно неплатоспроможного банку з метою виведення його з ринку та в подальшому відкликання Національним банком України банківської ліцензії та переходу до процедури ліквідації банку, задоволення вимог кредиторів банку здійснюється в порядку, передбаченому Законом України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

Частиною 2 статті 46 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" передбачено, що з дня призначення уповноваженої особи Фонду на ліквідацію банку, зокрема, банківська діяльність банку завершується закінченням технологічного циклу конкретних операцій у разі, якщо це сприятиме збереженню або збільшенню ліквідаційної маси; строк виконання всіх грошових зобов'язань банку та зобов'язання щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) вважається таким, що настав.

Згідно п.1 ч.5 ст. 36 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" під час тимчасової адміністрації не здійснюється задоволення вимог вкладників та інших кредиторів банку, зокрема, щодо майнових зобов'язань , які здійснюються виключно у межах процедури ліквідації банку.

Таким чином, у спірних правовідносинах позивач виступає кредитором, а відповідач -боржником і оскільки позивач звернувся до відповідача з вимогою про стягнення грошових коштів за Договором про випуск корпоративної картки та обслуговування поточного рахунку, у період запровадження у банку тимчасової адміністрації, виконання зазначеної операції банком обмежувалося положеннями ч. 5 ст. 36 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

Аналогічна позиція викладена у Постанові судової палати у господарських справах Верховного суду України від 25.03.2015р. у справі №910/9232/14.

В засіданні суду 22 червня 2015р. згідно правил ст. 85 Господарського процесуального кодексу України оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Вислухавши представника позивача, розглянувши та проаналізувавши матеріали справи, надані докази, проаналізувавши приписи законодавства, що регулюють правовідносини по даному спору, господарський суд прийшов до наступного висновку.

Відповідно до ст. 32 ГПК України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких грунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору. Ці дані встановлюються такими засобами, зокрема : письмовими і речовими доказами.

Відповідно до вимог ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Відповідно до статті 43 ГПК України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

У відповідності до ст.11 ЦК України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а підставою виникнення цивільних прав та обов'язків є договори та інші правочини. Правочин, різновидом якого є договори-основний вид правомірних дій - це волевиявлення осіб, безпосередньо спрямовані на виникнення, зміну або припинення цивільних прав і обов'язків.

Відповідно до ст. 15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права в разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Відповідно до ст. 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Згідно ч.1 ст.626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Статтею 629 Цивільного кодексу України передбачено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Згідно ст.509 Цивільного кодексу України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Ст. 193 Господарського кодексу України передбачено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору.

Статтею 525 Цивільного кодексу України передбачено, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Одностороння відмова від виконання зобов`язань не допускається, крім випадків, передбачених законом. (ч.ч.1, 7 ст.193).

Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін), що визначено в ч.1 ст.530 Цивільного кодексу України.

Відповідно до ст. 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Відповідно до ст. 174 Господарського кодексу України однією з підстав виникнення господарського зобов'язання є укладання господарського договору та іншої угоди, що передбачені законом, а також угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.

Відповідно до ст. 175 ГК України майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов'язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов'язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управлена сторона має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку. Майнові зобов'язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 341 ГК України, розрахункові операції банків спрямовані на забезпечення мних розрахунків між учасниками господарських відносин, а також інших розрахунків у фінансовій і. Для здійснення розрахунків суб'єкти господарювання зберігають грошові кошти в установах ків на відповідних рахунках. Безготівкові розрахунки можуть здійснюватися у формі платіжних учень, платіжних вимог, вимог-доручень, векселів, чеків, банківських платіжних карток та інших ових і кредитових платіжних інструментів, що застосовуються у міжнародній банківській практиці, безготівкових розрахунках усі платежі провадяться через установи банків шляхом перерахування належних сум з рахунку платника на рахунок одержувача або шляхом заліку взаємних зобов'язань і грошових претензій. Платежі здійснюються у межах наявних коштів на рахунку платника. У разі потреби банк може надати платникові кредит для здійснення розрахунків.

Установи банків забезпечують розрахунки відповідно до законодавства та вимог клієнта, на умовах договору на розрахункове обслуговування. Договір повинен містити реквізити сторін, умови відкриття і закриття рахунків, види послуг, що надаються банком, обов'язки сторін та відповідальність за їх невиконання, а також умови припинення договору.

Відповідно до ч. ч. 1, 2, 3 ст. 1066 ЦК України, за договором банківського рахунка банк зобов'язується приймати і зараховувати на рахунок, відкритий клієнтові (володільцеві рахунка), грошові кошти, що йому надходять, виконувати розпорядження клієнта про перерахування і видачу відповідних сум з рахунка та проведення інших операцій за рахунком. Банк має право використовувати грошові кошти на рахунку клієнта, гарантуючи його право безперешкодно розпоряджатися цими коштами. Банк не має права визначати та контролювати напрями використання грошових коштів клієнта та встановлювати інші, не передбачені договором або законом, обмеження його права розпоряджатися грошовими коштами на власний розсуд.

Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 1068 ЦК України, банк зобов'язаний вчиняти для клієнта операції, які передбачені для рахунків даного виду законом, банківськими правилами та звичаями ділового обороту, якщо інше не встановлено договором банківського рахунка. Банк зобов'язаний за розпорядженням клієнта видати або перерахувати з його рахунка грошові кошти в день надходження до банку відповідного розрахункового документа, якщо інший строк не передбачений договором банківського рахунка або законом.

Відповідно до ст. 1074 ЦК України, обмеження прав клієнта щодо розпоряджання грошовими коштами, що знаходяться на його рахунку, не допускається, крім випадків обмеження права розпоряджання рахунком за рішенням суду або в інших випадках, встановлених законом, а також у разі зупинення фінансових операцій, які можуть бути пов'язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму чи фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення, передбачених законом.

Положення ст.ст. 1066, 1068, 1074 ЦК України встановлюють право Банку використовувати грошові кошти на рахунку Клієнта не обмежуючи при цьому (за відсутності визначених законом обставин) право Клієнта розпоряджатися цими коштами на власний розсуд: банк повинен своєчасно задовольнити вимогу клієнта щодо розпорядження коштами на рахунку.

Положення статті 1074 ЦК України кореспондуються з умовами, встановленими пунктом 3.2.1. Договору, відповідно до якого Банк має право використовувати грошові кошти на Рахунку, гарантуючи при цьому право Клієнта безперешкодно розпоряджатися цими коштами.

Стаття 1073 ЦК України встановлює правові наслідки неналежного виконання банком операцій за рахунком клієнта. Як зазначалось вище, обмеження прав клієнта щодо розпорядження грошовими коштами, що знаходяться на його рахунку, не допускається, крім випадків обмеження права розпорядження рахунком за рішенням суду у випадках, встановлених законом (ст. 1074 ЦК України).

Договір банківського рахунка розривається за заявою клієнта у будь-який час. Зали шок грошових коштів на рахунку видається клієнтові або за його вказівкою перераховується на інший рахунок в строки і в порядку, встановлені банківськими правилами п.п.1, 3 ст. 1075 ЦК України).

Згідно ст.627 Цивільного кодексу України, відповідно до ст. 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Відповідно до преамбули Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» цей Закон визначає загальні засади функціонування платіжних систем і систем розрахунків в Україні, поняття та загальний порядок проведення переказу коштів у межах України, встановлює відповідальність суб'єктів переказу, а також визначає загальний порядок здійснення нагляду (оверсайта) за платіжними системами.

Згідно з п. 1.3 ст. 1 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» дата валютування - зазначена платником у розрахунковому документі або в документі на переказ готівки дата, починаючи з якої кошти, переказані платником отримувачу, переходять у власність отримувача. До настання дати валютування сума переказу обліковується в обслуго установі - учасників платіжної системи.

Згідно з п. 1.22 ст. 1 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в України» операційний час - частина операційного дня банку або іншої установи - учасника платіжної системи, протягом якої приймаються документи на переказ і документи на відкликання, що мають бути оброблені, передані та виконані цим банком протягом цього ж робочого дня. Тривалість операційного часу встановлюється банком або іншою установою - учасником платіжної системи самостійно та закріплюється в їх внутрішніх нормативних актах.

Відповідно до п.п. 8.1, 8.2 та п.8.3 ст.8 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в України», банк зобов'язаний виконати доручення клієнта на переказ коштів у день його надходження. У разі надходження розрахункового документа клієнта до обслуговуючого банку після закінчення операційного часу банк зобов'язаний виконати доручення клієнта, що міститься в цьому розрахунковому документі, не пізніше наступного робочого дня. Банк зобов'язаний виконати доручення клієнта, яке міститься в документі на переказ готівки, протягом операційного часу в день надходження цього документа до банку.

За порушення строків, встановлених пунктами 8.1 та 8.2 цієї статті, банк, що обслуговує платника, несе відповідальність, передбачену цим Законом.

Як свідчать матеріали справи, приведені позивачем обставини справи цілком підтверджуються наданими ним доказами - вказаним договором, розрахунком заборгованості, претензією.

Проаналізувавши надані докази, суд приймає їх до уваги як такі, що доводять правомірність вимог Позивача та наявності у відповідача боргу перед позивачем в зазначеній сумі. Вказані докази сумніву у суду не викликають.

Таким чином, з боку відповідача було порушені як умови договору так і вимоги ст.ст. 525, 526 ЦК України, які передбачають, що зобов'язання повинні виконуватись належним чином відповідно до умов договору або закону та забороняють односторонню відмову від виконання зобов'язань.

Зворотнього відповідачем в порядку ст. 33 ГПК України не доведено.

Підсумовуючи викладене господарський суд вважає вимоги позивача є законними, в цілому обґрунтованими, доведеними наявними у справі доказами та підлягаючими задоволенню повністю.

Заперечення відповідача, що вимоги не підлягають задоволенню у зв'язку із запровадженням щодо банку тимчасової адміністрації суд відхиляє виходячи з наступного.

За рішенням № 16 від 26 січня 2015р. виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб запровадження тимчасової адміністрації в АТ "ІМЕКСБАНК" та призначення уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації в АТ "ІМЕКСБАНК" на три місяця з 27 січня по 26 квітня 2015р.

Рішеням виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 23.04.2015 р. № 82 продовжено здійснення тимчасової адміністрації по 26.05.2015 р. (включно). Отже, тимчасова адміністрація діяла до 26.05.2015 р.

Станом на 22.06.2015 р. (дата прийняття судом рішення у даній справі) її дія закінчилась.

Згідно п.1 ч.5 ст. 36 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" під час тимчасової адміністрації не здійснюється задоволення вимог вкладників та інших кредиторів банку, зокрема, щодо майнових зобов'язань , які здійснюються виключно у межах процедури ліквідації банку.

Згідно спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізчних осіб - підприємців станом на 22.06.2015 р. Банк знаходиться у стані припинення, тобто ліквідації.

Таким чином, у зв'язку із закінченнням дії тимчасової адміністрації, задоволення вимог вкладників та інших кредиторів банку щодо майнових зобов'язань здійснюються виключно у межах процедури ліквідації банку.

Відтак, станом на 22.06.2015 р. заперечення Банку щодо стягнення з Банку вказаної суми коштів відхиляються як безпідставні.

Виходячи з привеленого позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ст. 44, 49 ГПК України при задоволенні позову судові витрати покладаються на сторони пропорційно розміру задоволених вимог.

Керуючись ст.ст. 32, 33, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позов Колективного сільськогосподарського підприємства "Якимівське" - задовольнити повністю.

2. Розірвати договір банківського рахунку №33/2 (у національній валюті) від 23 червня 2014р., укладений між Колективним сільськогосподарським підприємством "Якимівське" (27038, Кіровоградська обл., Добровеличківський р-н, село Якимівка, код ЄДРПОУ 04332644) та Публічним акціонерним товариством "ІМЕКСБАНК" (65039, м. Одеса, пр-т Гагаріна, буд. 12-а, код ЄДРПОУ 20971504) в особі Відділення №304 АТ "ІМЕКСБАНК" у м. Кіровоград (м. Кіровоград, вул. Шевченка, 6-а).

3. Стягнути з Публічного акціонерного товариства "ІМЕКСБАНК" (65039, м. Одеса, пр-т Гагаріна, буд. 12-а, код ЄДРПОУ 20971504) в особі Відділення №304 АТ "ІМЕКСБАНК" у м. Кіровоград (м. Кіровоград, вул. Шевченка, 6-а) на користь Колективного сільськогосподарського підприємства "Якимівське" (27038, Кіровоградська обл., Добровеличківський р-н, село Якимівка, код ЄДРПОУ 04332644) суму залишку грошових коштів у розмірі 180 000 (сто вісімдесят тисяч) грн. 00 коп., пеню у сумі 19933 (дев'ятнадцять тисяч дев'ятсот тридцять три) грн. 20 коп., індекс інфляції у сумі 17187 (сімнадцять тисяч сто вісімдесят сім) грн. 00 коп., 3% річних у сумі 2070 (дві тисячі сімдесят) грн. 60 коп. та судовий збір у сумі 4383 (чотири тисячі триста вісімдесят три) грн. 82 коп.

4. Стягнути з Публічного акціонерного товариства "ІМЕКСБАНК" (65039, м. Одеса, пр-т Гагаріна, буд. 12-а, код ЄДРПОУ 20971504) в особі Відділення №304 АТ "ІМЕКСБАНК" у м. Кіровоград (м. Кіровоград, вул. Шевченка, 6-а) до державного бюджету України (рахунок №31210206783008, Отримувач: УК у м. Одесі/Приморський район, код ЄДРПОУ - 38016923, Банк отримувача: ГУ ДКСУ в Одеській області, МФО: 828011, Код бюджетної класифікації: 22030001, Код ЄДРПОУ господарського суду Одеської області: 03499997) через ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області 1218 (одна тисяча двісті вісімнадцять) грн. 00 коп. судового збору.

Повний текст рішення складено та підписано 30 червня 2015 р.

Суддя М.І. Никифорчук

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення22.06.2015
Оприлюднено06.07.2015
Номер документу45979469
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/1682/15

Ухвала від 14.12.2015

Господарське

Вищий господарський суд України

Шевчук C. Р.

Постанова від 29.09.2015

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Савицький Я.Ф.

Постанова від 23.09.2015

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Савицький Я.Ф.

Ухвала від 24.07.2015

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Савицький Я.Ф.

Рішення від 22.06.2015

Господарське

Господарський суд Одеської області

Никифорчук М.І.

Ухвала від 18.05.2015

Господарське

Господарський суд Одеської області

Никифорчук М.І.

Ухвала від 18.05.2015

Господарське

Господарський суд Одеської області

Никифорчук М.І.

Ухвала від 23.04.2015

Господарське

Господарський суд Одеської області

Никифорчук М.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні