КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа 826/7367/15
Суддя доповідач Ганечко О.М.
У Х В А Л А
01 липня 2015 року м. Київ
Суддя-доповідач Київського апеляційного адміністративного суду Ганечко О.М., перевіривши матеріали апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Домінант Плюс» на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 19.05.2015 року у справі за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Дніпровському районі ДФС ум. Києві до Товариства з обмеженою відповідальністю «Домінант Плюс» про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 19.05.2015 року позов задоволено в повному обсязі.
Не погоджуючись з постановою суду, відповідач подав до суду апеляційну скаргу.
Перевіривши апеляційну скаргу, вважаю, що її не може бути прийнято до апеляційного провадження та вона підлягає залишенню без руху.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 11.06.2015 року, апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Домінант Плюс» залишено без руху та надано строк для усунення недоліків, а саме, для надання оригіналу квитанції про сплату судового збору.
На виконання ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 11.06.2015 року, 22.06.2015 року Товариством з обмеженою відповідальністю «Домінант Плюс» надіслано клопотання про відстрочення сплати судового збору, оскільки подана касаційна скарга на рішення судів, якими визнано недійсним та скасовано податкове повідомлення-рішення.
Однак, колегія суддів не вбачає підстав для відстрочення сплати судового збору Товариством з обмеженою відповідальністю «Домінант Плюс», з огляду на таке.
Апелянт не віднесений до осіб, які згідно із ст. 5 Закону України "Про судовий збір" звільнені від сплати судового збору за подання позову.
Відповідно до ч.1 ст. 88 КАС України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Згідно з ч. 1 статті 8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Враховуючи вищенаведене, підставою для звільнення від сплати судового збору є незадовільний майновий стан сторони. Звільнення особи від сплати судового збору є правом, а не обов'язком суду.
В свою чергу, колегія суддів не вбачає підстав для відстрочення сплати судового збору на тій підставі, що подана касаційна скарга на рішення судів, якими визнано недійсним та скасовано податкове повідомлення-рішення.
Таким чином, клопотання апелянта про звільнення його від сплати судового збору за подання апеляційної скарги по справі задоволенню не підлягає.
Відповідно до положень ч. 6 ст. 187 КАС України, до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Порядок та розмір сплати судового збору визначений Законом України "Про судовий збір" від 14 липня 2011 року № 3674-УІ.
Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 19.09.2013 року N 590-УІІ, який набув чинності 23.10.2013 року, внесені зміни до Закон)- України "Про судовий збір", зокрема підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру розмір судового збору становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати, а за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового харакгеру розмірі судового збору становить 2 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірні мінімальних заробітних плат.
Частиною 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", розмір ставки судового збору за подання апеляційної скарги на рішення адміністративного суду встановлено в розмірі 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" встановлено розмір мінімальної заробітної плати на 01 січня 2014 року складає 1218 грн. 00 коп.
Таким чином, апелянт повинен сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги на постанову суду за вимогами майнового характеру у розмірі 2 436 грн. (1218*4:2)
Реквізити для сплати судового збору за подачу апеляційних скарг: Р/Р 31211206781007, Банк отримувача: ГУДКСУ у м. Києві, код ЄДРПОУ-38004897, МФО 820019, Код класифікації доходів бюджету: 22030001, Символ звітності -206, Призначення платежу: Судовий збір Київський ААС, пункт таблиці ставок судового збору, за яким визначено розмір судового збору, ПІБ позивача, номер справи. Отримувач коштів: УДКСУ у Печерському районі м. Києва.
Вищевказані обставини, а саме, несплата судового збору, перешкоджає прийняттю апеляційної скарги до провадження суду апеляційної інстанції.
З урахуванням викладеного, апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Домінант Плюс» слід повторно залишити без руху, та надати час для усунення недоліків, а саме: для надання суду оригіналу квитанції про сплату судового збору.
Керуючись ст.ст. 108, 187, 189 Кодексом адміністративного судочинства України, суддя - доповідач,
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Домінант Плюс» на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 19.05.2015 року у справі за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Дніпровському районі ДФС ум. Києві до Товариства з обмеженою відповідальністю «Домінант Плюс» про стягнення заборгованості - залишити без руху.
Повторно встановити строк для усунення недоліків до 10.07.2015 року.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі і може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили.
Суддя-доповідач О.М.Ганечко
Суд | Київський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 01.07.2015 |
Оприлюднено | 06.07.2015 |
Номер документу | 45982506 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський апеляційний адміністративний суд
Ганечко О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні