Ухвала
від 20.03.2014 по справі 622/337/14-ц
ЗОЛОЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЗОЛОЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №: 622/337/14-ц 2/622/279/2014

УХВАЛА

про залишення заяви без руху

20.03.2014 смт.Золочів Суддя Золочівського районного суду Харківської області Калайда І. С., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 про поділ майна після сметрі спадкодавця та визнання на поділене майно права власності в порядку спадкування за законом, -

В С Т А Н О В И В:

17.03.2014 року позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до суду з вищевказаним позовом, в якому просить суд поділити майно між ними та відповідачами у справі, визнавши за ними (сторонами у справі) право приватної спільної сумісної власності в порядку спадкування за законом після ОСОБА_7, померлого 15.08.2013 року, на квартиру №15, розташовану в будинку № 93 по вул. Леніна в с. Довжик Золочівського району Харківської області. Також просять визнати за ними (позивачами) право власності в порядку спадкування після ОСОБА_7 на земельну ділянку площею 4,9633 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташовану на території Довжицької сільської ради, та на легковий автомобіль марки RENAULT моделі CLIO SYMBOL, реєстраційний номер НОМЕР_1.

Частиною 2 статті 119 ЦПК України передбачено вимоги до позовної заяви. Так, позовна заява повинна містити: найменування суду, до якого подається заява; ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі; зміст позовних вимог; ціну позову щодо вимог майнового характеру; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування; перелік документів, що додаються до заяви. Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її подання. Позовна заява повинна відповідати іншим вимогам, встановленим законом. До позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.

Окрім того, за загальним правилом кожна особа має право на захист свого цивільного права лише в разі його порушення, невизнання або оспорювання (частина перша статті 15 ЦК, частина перша статті 3 Цивільного процесуального кодексу України (далі -ЦПК). У зв'язку із цим звернення до суду з позовом про визнання права власності в порядку спадкування має здійснюватися за наявності даних про те, що порушене питання було предметом розгляду компетентного державного органу, рішення якого дає підстави вважати про наявність спору про право.

Як на підставу звернення до суду позивачі посилаються на відмову нотаріуса в оформленні спадкових прав, до кометенції якого наказом Мін"юсту України від 22.02.2012 року №296/5 "Про затвердження порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України" віднесено оформлення спадкових прав. Документів, що підтверджують таке звернення позивачів, та відповідної обгрунтованої відмови нотаріуса, викладеної у належній письмовій формі, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до позову не надано, що позбавляє суд на даному етапі визначити наявність спору про право.

Також відсутні відомості про спадкоємців, які звернулися із заявами про прийняття спадщини або про відмову в її прийнятті, про спадкове майно, на яке видано свідоцтва, що позбавляє суд впевнитися в достовірності викладених в позові обставин.

Окрім того, матеріали позову не містять відомостей щодо вартості спірного автомобілю станом на час звернення до суду. Зазначена обставина є суттєвою, оскільки впливає на визначення ціни позову та й, відповідно, розміру судового збору.

На підставі викладеного, керуючись ст.121 ЦПК України,

У Х В А Л И В :

позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 про поділ майна після сметрі спадкодавця та визнання на поділене майно права власності в порядку спадкування за законом залишити без руху, надавши позивачам пВ»ятиденний строк, який буде відліковуватися з дня отримання позивачем копії ухвали, для виправлень вказаних недоліків.

У разі неусунення вказаних недоліків у встановлений строк заява вважатиметься неподаною та буде повернута.

Суддя: Калайда І. С.

СудЗолочівський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення20.03.2014
Оприлюднено08.07.2015
Номер документу46017466
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —622/337/14-ц

Ухвала від 11.04.2014

Цивільне

Золочівський районний суд Харківської області

Калайда І. С.

Ухвала від 21.05.2014

Цивільне

Золочівський районний суд Харківської області

Калайда І. С.

Ухвала від 20.03.2014

Цивільне

Золочівський районний суд Харківської області

Калайда І. С.

Рішення від 03.06.2014

Цивільне

Золочівський районний суд Харківської області

Калайда І. С.

Ухвала від 05.05.2014

Цивільне

Золочівський районний суд Харківської області

Калайда І. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні