Постанова
від 25.06.2015 по справі 911/803/15
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

cpg1251

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

04116 м.Київ, вул. Шолуденка, 1 (044) 230-06-58

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"25" червня 2015 р. Справа№ 911/803/15

Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Андрієнка В.В.

суддів: Буравльова С.І.

Шапрана В.В.

за участю представників cторін:

позивача: Конохова Г.С., довіреність № 2189 від 19.06.15,

Федорова О.В., довіреність № 15 від 05.01.15,

відповідача: Лиценко З.В., довіреність № 1/Д від 30.03.15.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Екім"

на рішення господарського суду Київської області від 12.05.2015 р.

у справі №911/803/15 (суддя Ярема В.А.)

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Білоцерківвода", Київська обл., м. Біла Церква

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Екім", Київська обл., м. Біла Церква

про стягнення 8 863,19 грн.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Білоцерківвода" (далі-позивач) звернулось до господарського суду Київської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Екім" (далі-відповідач) про стягнення 8 863,19 грн плати за скид понаднормативних забруднень.

Рішенням господарського суду Київської області від 12.05.2015 року позовні вимоги задоволено. Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Екім" (09109, Київська обл., м. Біла Церква, вул. Леваневського, 130, ідентифікаційний код 30354532) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Білоцерківвода" (09109, Київська обл., м. Біла Церква, вул. Сухоярська, 14, ідентифікаційний код 38010130) 8 863 (вісім тисяч вісімсот шістдесят три) грн 19 коп. плати за скид понаднормативних забруднень та 1 827 (одну тисячу вісімсот двадцять сім) грн 00 коп. судового збору.

Не погодившись з прийнятим рішенням, Товариство з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Екім" подало апеляційну скаргу в якій просило суд скасувати рішення господарського суду Київської області від 12.05.2015 року у справі №911/803/15, прийняти нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Позивач в своєму письмовому відзиві на апеляційну скаргу просив суд залишити рішення господарського суду Київської області від 12.05.2015 року у справі №911/803/15 без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.

Ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 09.06.2015 року апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Екім" прийнято до провадження та призначено до розгляду на 25.06.2015 року.

25.06.2015 року в судове засідання з'явились представники позивача та відповідача.

Представник Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Екім" в судовому засіданні усно підтримав доводи викладені в апеляційній скарзі та просив суд її задовольнити, представник Товариства з обмеженою відповідальністю "Білоцерківвода" усно заперечував щодо задоволення апеляційної скарги та просив суд її відхилити.

Приписами ст. 99 ГПК України визначено, що в апеляційній інстанції справи переглядаються за правилами розгляду цих справ у першій інстанції з урахуванням особливостей, передбачених у цьому розділі. Апеляційний господарський суд, переглядаючи рішення в апеляційному порядку, користується правами, наданими суду першої інстанції.

Відповідно до ч. 1 ст. 101 ГПК України у процесі перегляду справи апеляційний господарський суд за наявними у справі і додатково поданими доказами повторно розглядає справу. Частиною 2 статті 101 ГПК України передбачено, що апеляційний господарський суд не зв'язаний доводами апеляційної скарги та перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.

Колегія суддів, розглянувши матеріали апеляційної скарги, дослідивши наявні докази у справі, заслухавши пояснення представників сторін, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, а оскаржуване рішення господарського суду Київської області від 12.05.2015 р. не підлягає зміні або скасуванню у зв'язку з таким.

Як вбачається з матеріалів справи, 01.07.2013 року між Товариством з обмеженою відповідальністю "Білоцерківвода" (надалі Виконавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Екім" (надалі Споживач) було укладено договір №7748 про надання послуг з централізованого постачання холодної води та водовідведення (надалі - Договір).

Відповідно до пункту 1.1. Договору, Виконавець зобов'язується надавати Споживачу послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення (далі Послуги) у необхідних обсягах, встановлених нормативним розрахунком, та відповідної якості, а Споживач зобов'язується своєчасно та в повному обсязі оплачувати отримані Послуги за встановленими тарифами у строки і на умовах, передбачених цим Договором.

На виконання умов Договору, сторонами було підписано, зокрема, додаток №1 - акт розмежування балансової належності водопровідних та каналізаційних мереж та точка розподілу, в якій здійснюється передача послуг від виробника до споживача, а також додаток №3 - допустимі концентрації забруднюючих речовин у стічних водах, які скидаються до міської каналізації.

Пунктом 5.5.20. Договору передбачено, що Споживач зобов'язаний забезпечити якість стічних вод, які потрапляють до міської каналізації відповідно до норм допустимих концентрацій забруднюючих речовин визначених Додатком №3 цього Договору.

Згідно з пунктом 5.5.21. Договору, Споживач зобов'язаний виключити можливість скиду стічних вод з перевищенням допустимих концентрацій забруднюючих речовин, розробляти, погоджувати з Виконавцем, надавати Виконавцю та реалізовувати план заходів щодо доведення якості стічних вод до встановлених Правилами приймання стічних вод допустимих концентрацій неухильно виконувати передбачені таким планом заходи, нести відповідальність за наслідки невиконання таких наслідків.

Пунктом 4.5. Договору сторони передбачали, що у разі перевищення допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах (Додаток №3) Споживач здійснює оплату за послуги водовідведення згідно наданого Виконавцем розрахунку (із застосуванням коефіцієнта кратності відповідно «Правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізації м. Біла Церква»).

Відповідно до Додатку №3 до Договору, визначено допустимі концентрації забруднюючих речовин у стічних водах, які скидаються до міської каналізації, а саме:

- завислі речовини г/м3 допустима концентрація для усіх підприємств міста 242.0;

- БСК5 г/м3 допустима концентрація для усіх підприємств міста 159.0;

- ХСК г/м3 допустима концентрація для усіх підприємств міста 397.5;

- Мінералізація г/м3 допустима концентрація для усіх підприємств міста 750.0;

- Сульфати г/м3 допустима концентрація для усіх підприємств міста 200.0;

- Хлориди г/м3 допустима концентрація для усіх підприємств міста 100.0;

- Азот амонійний г/м3 допустима концентрація для усіх підприємств міста 20,0;

- Нітрити г/м3 допустима концентрація для усіх підприємств міста 1.0;

- Нітрати г/м3 допустима концентрація для усіх підприємств міста 14.5;

- Фосфати г/м3 допустима концентрація для усіх підприємств міста 5.65;

- Нафтопродукти г/м3 допустима концентрація для усіх підприємств міста 2.3;

- СПАР (аніонні, неіоногенні) г/м3 допустима концентрація для усіх підприємств міста 0.5;

- Залізо (загальне) г/м3 допустима концентрація для усіх підприємств міста 1,0;

- Мідь г/м3 допустима концентрація для усіх підприємств міста 0.06;

- Цинк г/м3 допустима концентрація для усіх підприємств міста 0.05;

- Нікель г/м3 не допускається;

- Хром трьохвалентний г/м3 допустима концентрація для усіх підприємств міста 0.370;

- Хром шестивалентний г/м3 не допускається;

- Жири рослинні та тваринні г/м3 допустима концентрація для усіх підприємств міста 25.0;

- рН одиниць рН 6.5-9.0;

- Температура Град цельсія не вище 40;

- Нерозчинні масла, смоли, мазут не допускається;

- Кислоти, горючі суміші, токсичні та розчинені газоподібні речовини не допускається;

- Концентровані маточні та кубові розчини не допускається;

- Будівельне, промислове, господарсько-побутове сміття, грунт абразивні речовини не допускається;

- Радіоактивні речовини, епідеміологічно небезпечні бактеріальні та вірусні забруднення не допускається.

У відповідності до Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України №37 від 19.02.2002 та Правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізації м. Біла Церква, затверджених рішенням виконавчого комітету Білоцерківської міської ради №424 від 25.12.2013, ТОВ "Білоцерківвода", як виробник послуг централізованого водовідведення, має право контролювати якість, кількість та режим скиду стічних вод підприємств у систему каналізації м. Біла Церква.

20.05.2014 року з метою визначення вмісту забруднюючих речовин, що скидаються ТОВ "Торговий дім "Екім" (портальна мийка) вод у систему каналізації м. Біла Церква, позивачем у присутності представників відповідача та лаборанта хімічного аналізу ХТЛ стічних вод, здійснено відбір проб стічних вод у точці розподілу, в якій здійснюється передача послуг від виробника до споживача згідно Договору, про що було складено акт відбору проб стічної води б/н від 20.05.2014 року.

Відповідно до матеріалів справи, акт відбору проб стічної води б/н від 20.05.2014 року підписаний представником відповідача - Сисолятіною Н.Ю. без будь-яких зауважень, а відбір проб води здійснено на межі відповідальності відповідача згідно з актом розмежування балансової належності водопровідних та каналізаційних мереж та точки розподілу, в якій здійснюється передача послуг від виробника до споживача (додаток №1 до Договору).

Відповідно за результатами проведеного хіміко-технологічною лабораторією стічних вод ТОВ "Білоцерківвода" аналізу проб стічних вод, відібраних 20.05.2014 року встановлено перевищення допустимих концентрацій, передбачених Правилами приймання стічних вод у систему каналізації м. Біла Церква, а саме: залізо загальне 2,779 мг/дм3, нафтопродукти 13,4 мг/дм3, співвідношення ХСК до БСК5 - 2,8.

У зв'язку з виявленим перевищенням допустимої концентрації забруднюючих речовин у стічних водах, які скидаються ТОВ "Торговий дім "Екім" у систему каналізації м. Біла Церква, 03.06.2014 року позивачем було надіслано відповідачу рахунок №43 від 28.05.2014 року на суму 8 863,19 грн., а також розрахунок плата за скид наднормативних забруднень зі стічними водами у міську каналізацію.

Порядок встановлення та стягнення плати за скиди промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів визначено Інструкцією про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів, затвердженою Наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 19.02.2002 № 37 (далі - Інструкція).

Згідно із п. 1.2. Інструкції вона поширюється на комунальні підприємства водопровідно-каналізаційного господарства міст і селищ України та інші підприємства, що мають на балансі системи місцевого водопроводу та каналізації, та на всі підприємства, установи, організації незалежно від форм власності й відомчої належності, які скидають свої стічні води в системи каналізації населених пунктів.

Пунктом 2.3. Інструкції передбачено, що нормативи плати за скид понаднормативних забруднень у системи каналізації населених пунктів (Нп) установлюються в місцевих Правилах приймання на рівні виробничої собівартості очищення 1 куб. м стічних вод з умістом забруднень у межах установлених в місцевих Правилах приймання допустимих концентрацій забруднюючих речовин.

У відповідності до п. 3.2 Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів, затвердженої Наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 19.02.2002 №37 (далі-Інструкція), при перевищенні рівня вмісту забруднюючих речовин у стічних водах Підприємств, що скидаються у систему каналізації, порівняно з встановленими місцевими Правилами приймання, Підприємства сплачують Водоканалу плату за скид понаднормативних забруднень.

Розрахунок плати за скид наднормативних забруднень зі стічними водами у міську каналізацію здійснено на підставі п. 3.2 Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів, затвердженої Наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 19.02.2002 №37 з урахуванням обсягів стічних вод, скинутих відповідачем протягом березня-травня 2014 року згідно рахунків №№7448000/32014, 7448000/42014, 7448000/52014 за березень-травень відповідно.

Відповідно до п. 1.5 Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, затверджених Наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 19.02.2002 №37 (далі-Правила) на підставі цих Правил та Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових стічних вод у системи каналізації населених пунктів водоканали розробляють місцеві Правила приймання стічних вод підприємств у систему каналізації населеного пункту, у яких установлюються допустимі концентрації для кожної забруднюючої речовини, що може скидатися Підприємствами в систему каналізації, а також відображаються місцеві особливості приймання стічних вод Підприємств у міську каналізацію.

Відповідно до п. 1.6. Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, визначено, що місцеві Правила приймання згідно з Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" затверджують виконавчі органи місцевих рад за поданням Водоканалів після погодження з територіальними органами Мінекоресурсів та Міністерства охорони здоров'я України. Місцеві Правила приймання є обов'язковими для всіх Підприємств, яким Водоканали надають послуги з водовідведення та які розташовані на території даної місцевої ради.

Рішенням виконавчого комітету Білоцерківської міської ради №424 від 25.12.2013 року було затверджено "Правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізації м. Біла Церква" (далі - місцеві Правила приймання).

Пунктами 1.2, 1.5 місцевих Правил приймання передбачено, що вони поширюються на підприємство водопровідно-каналізаційного господарства, що провадить на території м. Біла Церква господарську діяльність з централізованого водопостачання та водовідведення і має на балансі системи місцевого водопроводу та каналізації, та на всі підприємства, установи, організації незалежно від форм власності й відомчої належності, а також фізичних осіб-підприємців, які скидають свої стічні води в систему каналізації м. Біла Церква, у тому числі-через системи водовідведення (каналізації) основних споживачів.

Правила є обов'язковими для всіх підприємств, яким водоканал надає послуги з водовідведення та/або які скидають стічні води до системи каналізації м. Біла Церква.

Пунктами 2.1.3, 2.4.1, 2.4.2 місцевих Правил приймання передбачено, що водоканал має право здійснювати раптовий (у будь-яку годину доби), не погоджений з підприємством заздалегідь, відбір проб для контролю за якістю стічних вод, що скидаються до системи каналізації міста. При цьому відбір проб здійснюється в присутності представника підприємства.

Підприємства зобов'язані:

- виконувати в повному обсязі вимоги загальнодержавних, цих правил приймання та договору, своєчасно оплачувати рахунки водоканалу за надані послуги;

- дотримуватись установлених водоканалом кількісних та якісних показників стічних вод на каналізаційних випусках підприємства.

За результатами проведеного хіміко-технологічною лабораторією стічних вод ТОВ "Білоцерківвода" аналізу проб стічних вод, які скидаються ТОВ "Торговий дім "Екім" у систему каналізації м. Біла Церква, встановлено перевищення допустимих концентрацій, передбачених Правилами приймання стічних вод у систему каналізації м. Біла Церква, а саме: залізо загальне 2,779 мг/дм3, нафтопродукти 13,4 мг/дм3, співвідношення ХСК до БСК5 - 2,8.

Як вже зазначалось вище, пунктом 4.5. Договору сторони передбачали, що у разі перевищення допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах (Додаток №3) Споживач здійснює оплату за послуги водовідведення згідно наданого Виконавцем розрахунку (із застосуванням коефіцієнта кратності відповідно «Правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізації м. Біла Церква»).

Відповідно до статті 193 Господарського кодексу України та статті 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства.

Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Згідно зі ст. 629 Цивільного кодексу України, договір є обов'язковим до виконання сторонами.

Пунктом 8.8 місцевих Правил приймання передбачено, що виявлені в разових пробах якості стічних вод перевищення ДК забруднюючих речовин у стічних водах є підставою для нарахування плати за скид понадномартивних забруднень.

Пунктами 3.2, 3.2.3, 3.5, 3.6 Інструкції передбачено, що плата за скид понаднормативних забруднень нараховується за нормативом плати за очищення 1 куб. м стічних вод з умістом забруднень у межах допустимих концентрацій (Нп), обсягом скинутих понаднормативно забруднених стічних вод (Vпз) та коефіцієнтом кратності (Кк), який враховує рівень небезпеки скинутих забруднень для технологічних процесів очищення стічних вод та екологічного стану водойми.

За перевищення відношення ХСК/БСК5 ? 2,5 коефіцієнт кратності визначають за формулою: Кк=ХСК/2,5хБСК2-1.

Якщо встановлений факт одночасного скиду до міської каналізації кількох забруднень у концентраціях, що перевищують ДК, коефіцієнт кратності Кк визначають за формулою:Кк= Уn Сфі-ДКі/ ДКі і=1

де Сфі - фактична концентрація в стічних водах Підприємства і-ї речовини;

ДКі - допустима концентрація і-ї речовини, яку встановлено договором або місцевими Правилами приймання для даного Підприємства.

Загальний коефіцієнт кратності з урахуванням перевищення допустимої концентрації кількох речовин та інших порушень не може бути більше ніж 10. (Якщо за розрахунком Кк вийшло більше ніж 10, то приймають Кк = 10, крім випадків, передбачених підпунктами 3.2.1 та 3.2.2).

Період, за який стягується плата за скид Підприємством стічних вод з перевищенням допустимих концентрацій, установленим разовим аналізом, визначається згідно з місцевими Правилами приймання, але не більше трьох календарних місяців (місяця, у якому відібрана проба, та двох попередніх місяців). Підвищена плата стягується за весь обсяг стічних вод, скинутих Підприємством за цей період з даного об'єкта.

Пунктом 9.2 місцевих Правил приймання передбачено, що при перевищенні рівня вмісту забруднюючих речовин у стічних водах підприємств, що скидаються у систему каналізації, порівняно з встановленими цими правилами приймання, підприємства сплачують водоканалу плату за скид понаднормативних забруднень, яка нараховується за нормативом плати за очищення 1 м3 стічних вод із вмістом забруднень у межах допустимих концентрації (Нп), обсягом скинутих понаднормативно забруднених стічних вод (Vпз) та коефіцієнтом кратності (Кк), який враховує рівень небезпеки скинутих забруднень для технологічних процесів очищення стічних вод та екологічного стану водойми.

Беручи до уваги вищенаведене та виявлене за результатами відбору разових проб перевищення ДК забруднюючих речовин у стічних водах, які скидаються ТОВ "Торговий дім "Екім" у систему каналізації м. Біла Церква суд дійшов висновку, що це є підставою для нарахування позивачем плати за скид понаднормативних забруднень.

Враховуючи зазначені пункти Правил приймання та пункти 5.5.20. та 5.5.21. Договору колегія суддів дійшла висновку, що відповідачем були порушенні норми вищезазначених правил та умови Договору, тому здійснивши перерахунок розміру нарахованої позивачем плати за скид відповідачем понаднормативних забруднень погоджується з висновком суду першої інстанції щодо стягнення з відповідача 8 863,19 грн. плати за скид понаднормативних забруднень.

Беручи до уваги вищевикладене, враховуючи перевищення відповідачем у травні 2014 року допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах, що підтверджується аналізами хіміко-аналітичної лабораторії стічної води ТОВ "Білоцерківвода", перевірка якості стічних вод відповідача у міську каналізаційну мережу проведена відповідно до встановленого місцевими Правилами порядку, а також те, що розрахунок плати за скид до міської каналізації стічних вод із забрудненнями, концентрації яких перевищують допустимі норми, здійснено відповідно до умов Договору та місцевих Правил приймання, суд дійшов висновку, що вимога позивача про стягнення з відповідача 8 863,19 грн. плати за скид понаднормативних забруднень підлягає задоволенню як така, що доведена позивачем належними та допустимими доказами та не спростована у встановленому порядку відповідачем.

Також, колегія суддів зазначає, що в постанові Вищого господарського суду України від 09.07.2014 року у справі №925/45/14, за позовом КП «Черкасиводоканал» Черкаської міської ради до ТОВ «Завод теплоізоляційних матеріалів «ТЕХНО» про стягнення 110814,21 грн. плати за скид понаднормативних забруднень зі стічними водами, викладена аналогічна позиція, а саме суд зазначив, що розрахунок плати за скид до мережі міської каналізації стічних вод із забрудненнями, концентрації яких перевищують допустимі норми, було здійснено на підставі умов Договору та згідно пунктів 3.6, 3.9 місцевих Правил, період, за який стягується плата за скид абонентом стічних вод з перевищенням допустимих концентрацій.

Таким чином, колегія суддів встановила, що обставини, на які посилається скаржник, не можуть бути підставою для зміни або скасування рішення господарського суду Київської області від 12.05.2015 р. у справі №911/803/15, тому апеляційна скарга не підлягає задоволенню.

Враховуючи наведене, рішення господарського суду Київської області від 12.05.2015 р. у справі №911/803/15 відповідає матеріалам справи, є законним та обґрунтованим, підстави, передбачені ст. 104 ГПК України для його скасування або зміни, відсутні. У зв'язку з цим апеляційна скарга задоволенню не підлягає, а рішення суду слід залишити без змін.

Судові витрати за подання апеляційної скарги відповідно до ст. 49 ГПК України покладаються на скаржника.

Керуючись ст. ст. 34, 43, 49, 99, 101, 103, 105 ГПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Рішення господарського суду Київської області від 12.05.2015 року у справі №911/803/15 залишити без змін, а апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Екім" - без задоволення.

Головуючий суддя В.В. Андрієнко

Судді С.І. Буравльов

В.В. Шапран

СудКиївський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення25.06.2015
Оприлюднено07.07.2015
Номер документу46039287
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —911/803/15

Постанова від 25.06.2015

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Андрієнко В.В.

Ухвала від 09.06.2015

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Андрієнко В.В.

Рішення від 12.05.2015

Господарське

Господарський суд Київської області

Ярема В.А.

Ухвала від 27.02.2015

Господарське

Господарський суд Київської області

Ярема В.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні