ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
29 листопада 2010 р. м.Вінниця № 2-а-4851/10/0270
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Воробйова Інна Анатоліївна, розглянувши матеріали позовної заяви:
за позовом: управління Пенсійного фонду України у Гайсинському районі Вінницької області
до: відкритого акціонерного товариства "Гайсинська спеціалізована пересувна механізована колона №58"
про: стягнення 1922 грн. 16 коп.
В С Т А Н О В И В :
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява управління Пенсійного фонду України у Гайсинському районі Вінницької області до відкритого акціонерного товариства "Гайсинська спеціалізована пересувна механізована колона №58" про стягнення 1922 грн. 16 коп..
Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до статті 104 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС) України позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції. Відповідний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви, яка повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені статтею 106 КАС України.
Так, пунктом 4 частини 1 статті 106 КАС України передбачено, що у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову по декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів. А згідно частини 2 статті 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.
Вимоги положень вказаної статті позивачем не виконано. Зокрема, позивач заявляє до стягнення суму заборгованості зі сплати страхових внесків та по відшкодуванню пільгових пенсій, однак не надає доказів в обгрунтування заявленої до стягнення суми. А саме, позивачем не вказано в обгрунтування позовних вимог, підстав виплати пенсіонерам пільгової пенсії та не вказано, яким саме громадянам її було виплачено та за який період.
Окрім того, позивачем в підтвердження позовних вимог надано розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" за 2009 рік.
Згідно ж пункту 5 частини 1 статті 106 КАС України, у разі необхідності до позовної заяви додається заява про поновлення строку.
Водночас, частиною 1 статті 107 КАС України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви, між іншим, з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Згідно з частиною 2 статті 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як вбачається зі змісту позовної заяви позивач просить стягнути з відповідача на користь управління Пенсійного фонду України у Гайсинському районі Вінницької області заборгованість по виплаті і доставці пільгових пенсій, однак з позовних матеріалів не вбачається можливим визначити період за який виникла заборгованість.
При цьому, до позовної заяви не додано заяву про поновлення строку звернення до суду та не наведено причин пропущення строку звернення, якщо таке має місце. Крім того, позивач не наводить обґрунтування та розрахунків, які б вказували за який період і яка сума заборгованості виникала у відповідача, з урахуванням вищевказаних строків.
Норми статті 106 КАС України не містить виключень і поширюється на всі випадки звернення до суду з позовною заявою, у зв'язку з чим недотримання її положень свідчить про її невідповідність вимогам Закону.
За правилами визначеними частиною 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених в статті 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача та надає йому строк для усунення недоліків.
Керуючись статтею 108 КАС України, –
У Х В А Л И В :
1. Позовну заяву управління Пенсійного фонду України у Гайсинському районі Вінницької області до відкритого акціонерного товариства "Гайсинська спеціалізована пересувна механізована колона №58" про стягнення 1922 грн. 16 коп. залишити без руху.
2. Зобов'язати позивача протягом п"яти днів з дати отримання даної ухвали виправити вказані в ній недоліки шляхом надання суду: письмових пояснень щодо наведення своєї позиції стосовно строку звернення до суду з вимогою про відшкодування пільгової пенсії; обгрунтованого розрахунку заявленої до стягнення суми, окремо по заборгованості з внесків на загальнообов'язкове держане пенсійне страхування та по пільгових пенсіях, з розмежкванням по місяцях та з урахуванням строків встановлених статтею 99 КАС України; доказів підстав виплати пенсіонерам пільгової пенсії та докази , яким саме громадянам її було виплачено та за який період (пенсійні справи тощо).
3. Дану ухвалу направити позивачу.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Воробйова Інна Анатоліївна
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.11.2010 |
Оприлюднено | 08.07.2015 |
Номер документу | 46050809 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні