Ухвала
від 24.01.2011 по справі 40/234-10
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"24" січня 2011 р. Справа № 40/234-10

вх. № 7815/4-40

Суддя господарського суду Харківської області Хотенець П.В.

при секретарі судового засідання Гаврильєв О.В.

за участю представників сторін:

позивача - ОСОБА_1, дов. № 73 від 12.11.2010 року

відповідача - не з*явився

розглянувши заяву Відкритого акціонерного товариства "МОРСЬКИЙ ОСОБА_2" про заміну вибулої сторони (стягувача) на стадії виконавчого провадження, відкритого 10 листопада 2010 року державним виконавцем Орджонікідзевського ВДВС Харківського міського управління юстиції

по справі за позовом Відкритого акціонерного товариства "МОРСЬКИЙ ОСОБА_2", м. Іллічівськ

до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_3, м. Харків

про стягнення 90540,38 грн.

ВСТАНОВИВ:

Рішенням господарського суду Харківської області від 14 жовтня 2010 року позов було задоволено повністю; стягнуто з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 81776,65 грн. заборгованості по повернення кредиту, 9467,43 грн. заборгованості по сплаті процентів, 914,73 грн. заборгованості по сплаті пені за порушення графіку погашення кредиту, 388,33 грн. заборгованості по сплаті пені за несвоєчасну оплату процентів, 925,47 грн. державного мита та 236 грн. витрат на інформаційно-технчне забезпечення судового процесу.

26 жовтня 2010 року по справі № 40/234-10 було видано відповідний наказ.

Відкрите акціонерне товариство "МОРСЬКИЙ ОСОБА_2" звернувлося до господарського суду Харківської області з заявою про заміну вибулої сторони (стягувача) на стадії виконавчого провадження, відкритого 10 листопада 2010 року державним виконавцем Орджонікідзевського ВДВС Харківського міського управління юстиції, в якій просить суд замінити сторони виконавчого провадження (стягувача) Відкрите акціонерне товариство "МОРСЬКИЙ ОСОБА_2" на Публічне акціонерне товариство "МАРФІН БАНК".

Представник позивача у судовому засіданні наполягає на задоволенні заяви про заміну вибулої сторони (стягувача) на стадії виконавчого провадження, відкритого 10 листопада 2010 року державним виконавцем Орджонікідзевського ВДВС Харківського міського управління юстиції.

Представник відповідача у судове засідання не з*явився, витребувані ухвалою суду документи не надав.

Розглянувши матеріали справи, заяви Відкритого акціонерного товариства "МОРСЬКИЙ ОСОБА_2" про заміну вибулої сторони (стягувача) на стадії виконавчого провадження, відкритого 10 листопада 2010 року державним виконавцем Орджонікідзевського ВДВС Харківського міського управління юстиції, вислухавши пояснення представника позивача, судом встановлено наступне.

Рішенням господарського суду Харківської області від 14 жовтня 2010 року позов було задоволено повністю; стягнуто з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 81776,65 грн. заборгованості по повернення кредиту, 9467,43 грн. заборгованості по сплаті процентів, 914,73 грн. заборгованості по сплаті пені за порушення графіку погашення кредиту, 388,33 грн. заборгованості по сплаті пені за несвоєчасну оплату процентів, 925,47 грн. державного мита та 236 грн. витрат на інформаційно-технчне забезпечення судового процесу. 26 жовтня 2010 року по справі № 40/234-10 було видано відповідний наказ.

Позивачем наказ по справі № 40/234-10 господарського суду Харківської області від 26 жовтня 2010 року було пред*явлено для виконання до Орджонікідзевського ВДВС Харківського міського управління юстиції.

10 листопада 2010 року державним виконавцем Квіт Б.В. Орджонікідзевського ВДВС Харківського міського управління юстиції було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження за № ВП 22488779 відносно відповідача - Фізичної особи - підприємця ОСОБА_3.

12 листопада 2010 року позивачем - Відкритим акціонерним товариством "МОРСЬКИЙ ОСОБА_2" було змінено найменування на ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "МАРФІН БАНК".

Згідно статті 56 Господарського кодексу України суб'єкт господарювання може бути утворений за рішенням власника (власників) майна або уповноваженого ним (ними) органу, а у випадках, спеціально передбачених законодавством, також за рішенням інших органів, організацій і громадян шляхом заснування нового, реорганізації (злиття, приєднання, виділення, поділу, перетворення) діючого (діючих) суб'єкта господарювання з додержанням вимог законодавства.

В листі Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 20 травня 2010 року N 6333 надано роз'яснення, що:

Статтею 104 Цивільного кодексу України та частинами 1 та 5 статті 59 Господарського кодексу України встановлено, що припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації - за рішенням власника (власників) чи уповноважених ним органів, за рішенням інших осіб - засновників суб'єкта господарювання чи їх правонаступників, а у випадках, передбачених цим Кодексом, - за рішенням суду.

У разі перетворення одного суб'єкта господарювання в інший до новоутвореного суб'єкта господарювання переходять усі майнові права і обов'язки попереднього суб'єкта господарювання.

Відповідно до статті 108 Цивільного кодексу України перетворенням юридичної особи є зміна її організаційно-правової форми. Цією ж статтею передбачено, що у разі перетворення до нової юридичної особи переходять усе майно, усі права та обов'язки попередньої юридичної особи.

Таким чином, перетворення - це особливий вид реорганізації, який пов'язаний із зміною організаційно-правової форми юридичної особи, і при цьому, до правонаступника юридичної особи, що створюється в результаті реорганізації, переходять усе майно, усі права та обов'язки попередньої юридичної особи, що припиняється.

Відповідно до абзацу 2 пункту 6 Положення про Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 січня 1996 року N 118 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 червня 2005 року N 499), у разі перетворення юридичної особи за правонаступником зберігається її ідентифікаційний код.

Відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, а також фізичних осіб - підприємців, регулюються Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".

Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", враховуючи норми Господарського та Цивільного кодексів України, визначено, що процедура перетворення проходить в два етапи: перший - державна реєстрація припинення діючої юридичної особи та другий - державна реєстрація новоствореної юридичної особи (правонаступника).

Згідно із частиною 15 статті 37 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" перетворення вважається завершеним з моменту державної реєстрації новоутвореної юридичної особи та державної реєстрації новоутвореної юридичної особи та державної реєстрації припинення юридичної особи, що припиняється у результаті перетворення.

Згідно статті 4 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців - засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а тако вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесені відповідних записів до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців (далі - ЄДР).

Відповідно до частини 4 статті 25 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" дата внесення до ЄДР запису про проведення державної реєстрації юридичної особи є датою державні реєстрації юридичної особи.

Отже, згідно із нормами діючого законодавства при створенні юридичної особи результаті реорганізації шляхом перетворення на свідоцтві про державну реєстрації проставляється дата державної реєстрації юридичної особи, що створюється в результаті ції реорганізації.

21 липня 2010 року Департаментом державної виконавчої служби надано роз'ясненн Асоціації українських банків стосовно вимог чинного законодавства щодо правових наслідкі перетворення банків у публічні акціонерні товариства.

З 30 квітня 2009 року набрав чинності Закон України „Про акціонерні товариства", відповідн до якого акціонерні товариства за типом поділяться на публічні акціонерні товариства і приватні акціонерні товариства. Згідно із пунктом 5 Розділу XVII „Прикінцеві та перехіді положення" цього Закону акціонерні товариства мають привести свої статути та інн внутрішні положення у відповідність з нормами цього Закону (тобто, стати публічним акціонерними товариствами або приватними акціонерними товариствами) протягом дво років з дня набрання чинности цим Законом.

Згідно з частиною третьою статті 26 Закону України „Про банки і банківськ діяльність" передбачено, що у разі реорганізації банку шляхом перетворення до таки: правовідносин не застосовуються норми законодавства щодо припинення юридичної особи.

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва своєму листі від 07 травня 2009 року № 5214, як спеціально уповноважений орган з питань державне реєстрації, роз'яснив, що приведення діяльності закритих/відкритих акціонерних товариств; відповідність до вимог Закону України „Про акціонерні товариства" проводитиметься чере процедуру державної реєстрації внесення відповідних змін до статутів акціонерна товариств, у тому числі пов'язаних зі зміною найменування юридичної особи, відповідно до вимог статті 29 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців".

Наведені роз'яснення узгоджуються з частиною третьою статті 26 Закону Україні „Про банки і банківську діяльність", згідно з якою у разі реорганізації банку шляхол перетворення до таких правовідносин не застосовуються норми законодавства щодо припинення юридичної особи.

Таким чином, у разі приведення діяльності банку у відповідність із Законом Україні „Про акціонерні товариства" відбувається державна реєстрація внесення відповідних змін де статуту банку, а не припинення банку як юридичної особи у зв'язку з його перетворенням.

Отже, ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "МАРФІН БАНК" у повному обсязі відповідає за всіма, без винятку зобов'язаннями за цивільно-правовими договорам, при цьому всі правовідносини й умові договорів, повністю зберігаються, що не вимагає переукладання чинних договорів або внесення до них будь-яких змін.

Відповідно до вимог статті 25 Господарського процесуального кодексу України в раз вибуття однієї з сторін у спірному або встановленому рішенням господарського суд) правовідношенні внаслідок реорганізації підприємства чи організації господарський суд: здійснює заміну цієї сторони її правонаступником, вказуючи про це в рішенні або ухвалі Усі дії, вчинені в процесі до вступу правонаступника, є обов'язковими для нього в такій же мірі, в якій вони були б обов'язковими для особи, яку він замінив. Правонаступництво можливе на будь-якій стадії судового процесу.

Згідно пункту 10.1 Роз'яснення Вищого арбітражного Суду України від 12 вересня 1996 року N 02-5/334 "Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних із створенням, реорганізацією та ліквідацією підприємств", то у разі якщо реорганізація підприємства сталася під час вирішення господарським судом спору, учасником якого воно є, господарський суд за клопотанням відповідного підприємства чи організації або за власною ініціативою здійснює заміну сторони у спорі її правонаступником згідно із статтею 25 Господарського процесуального кодексу України. Процесуальне правонаступництво може мати місце і в тому разі, коли реорганізація відбулася до подання позову, але відповідачем у позовній заяві зазначено реорганізоване підприємство.

Згідно частини 4 статті 11 Закону України "Про виконавче провадження" у разі вибуття однієї з сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду з заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, в якій вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Таким чином, суд вважає за необхідне заяву Відкритого акціонерного товариства "МОРСЬКИЙ ОСОБА_2" про заміну вибулої сторони (стягувача) на стадії виконавчого провадження, відкритого 10 листопада 2010 року державним виконавцем Орджонікідзевського ВДВС Харківського міського управління юстиції задовольнити та провести процесуальне правонаступництво - замінити позивача - Відкрите акціонерне товариство "МОРСЬКИЙ ОСОБА_2" на ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "МАРФІН БАНК".

На підставі викладеного та керуючись статтями 25, 86 Господарського процесуального кодексу України,-

УХВАЛИВ:

Заяву Відкритого акціонерного товариства "МОРСЬКИЙ ОСОБА_2" про заміну вибулої сторони (стягувача) на стадії виконавчого провадження, відкритого 10 листопада 2010 року державним виконавцем Орджонікідзевського ВДВС Харківського міського управління юстиції задовольнити.

Провести процесуальне правонаступництво - замінити позивача - Відкрите акціонерне товариство "МОРСЬКИЙ ОСОБА_2" на ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "МАРФІН БАНК".

Копію ухвали направити сторонам та на адресу Орджонікідзевського ВДВС Харківського міського управління юстиції.

Повний текст ухвали підписаний 27.01.2011 року.

Суддя Хотенець П.В.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення24.01.2011
Оприлюднено10.07.2015
Номер документу46184700
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —40/234-10

Ухвала від 24.01.2011

Господарське

Господарський суд Харківської області

Хотенець П.В.

Ухвала від 05.10.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Хотенець П.В.

Ухвала від 30.12.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Хотенець П.В.

Ухвала від 14.09.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Хотенець П.В.

Ухвала від 02.09.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Хотенець П.В.

Рішення від 14.10.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Хотенець П.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні