ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 лютого 2010 року Справа № 2а-7074/09/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді О.В. Конишева,
При секретарі судового засідання С.А.Данилова,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Токмацького міжрайонного прокурора в Запорізькій області в інтересах пенсійного фонду України в м. Токмак в Запорізької області до Відкритого акціонерного товариства « Токмацький ковальсько - штампувальний завод» про стягнення 27 305, 03 гривень фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.
ВСТАНОВИВ:
Токмацький міжрайонний прокурор в Запорізькій області звернувся з адміністративним позовом в інтересах пенсійного фонду України в м. Токмак в Запорізької області до Відкритого акціонерного товариства « Токмацький ковальсько - штампувальний завод» про стягнення фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з червня 2009 по жовтень 2009 стосовно ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, у розмірі 27 305,03 гривень посилаючись на те, що колишнім працівникам ВАТ « Токмацький ковальсько - штампувальний завод» управлінням Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Запоріжжя було призначено пенсію на пільгових умовах за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених постановою Кабінету Міністрів України, згідно п. «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування» для платників збору об'єктом оподаткування є фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до п. «а» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Порядок відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах регулюється «Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до пенсійного фонду України» від 19.12.2003 та Прикінцевими Положеннями Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування». ВАТ « Токмацький ковальсько - штампувальний завод» не сплачує вказані платежі, в наслідок чого за період з червня 2009 по жовтень 2009 у відповідача виникла заборгованість перед Управлінням Пенсійного фонду України по відшкодуванню фактичних витрат на виплату пільгової пенсій вищевказаним пенсіонерам в сумі 27 305,03 гривень, що підтверджується відповідним розрахунком.
Прокурор у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив їх задовольнити та дав пояснення в обґрунтування позовних вимог аналогічні викладеним у позовній заяві.
Представник позивача до судового засідання не з'явився, на адресу суду надіслав заяву про розгляд справи за відсутності представника позивача. Позов підтримує у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явися на адресу суду надіслав заперечення у якому просив розглянути справу за відсутності представника відповідача.
Крім того , у наданих запереченнях, відповідач зазначив, що позивачем не додано до позову належних доказів понесення фактичних витрат, як того вимагають нормативно правові акти.
Вислухавши пояснення прокурора , з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що проведеною Токмацькою міжрайонною прокуратурою перевіркою встановлено, що ВАТ «Токмацький ковальсько - штампувальний завод» має заборгованість перед Пенсійним фондом України по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій , в сумі 27 305,03 грн. за період з червня 2009 по жовтень 2009 по пенсіонерам:
Стаж роботи ОСОБА_1 на ВАТ « Токмацький ковальсько - штампувальний завод» становить 10 р. 0 м. відповідно частка плати даного підприємства становить 100 %.
Стаж роботи ОСОБА_2 на ВАТ « Токмацький ковальсько - штампувальний завод» становить 10 р. 0 м. відповідно частка плати даного підприємства становить 100 %.
Стаж роботи ОСОБА_3 на ВАТ « Токмацький ковальсько - штампувальний завод» становить 7 р. 6 м. відповідно частка плати даного підприємства становить 100 %.
Стаж роботи ОСОБА_4 на ВАТ « Токмацький ковальсько - штампувальний завод» становить 7 р. 6 м. відповідно частка плати даного підприємства становить 100 %.
Стаж роботи ОСОБА_5 на ВАТ « Токмацький ковальсько - штампувальний завод» становить 5 р. 97 м. відповідно частка плати даного підприємства становить 27,75 %.
Стаж роботи ОСОБА_6 на ВАТ « Токмацький ковальсько - штампувальний завод» становить 10 р. 0 м. відповідно частка плати даного підприємства становить 100 %.
Стаж роботи ОСОБА_7 на ВАТ « Токмацький ковальсько - штампувальний завод» становить 10 р. 0 м. відповідно частка плати даного підприємства становить 100 %.
Стаж роботи ОСОБА_8 на ВАТ « Токмацький ковальсько - штампувальний завод» становить 10 р. 0 м. відповідно частка плати даного підприємства становить 100 %.
Стаж роботи ОСОБА_9 на ВАТ « Токмацький ковальсько - штампувальний завод» становить 6 р. 0 м. відповідно частка плати даного підприємства становить 100 %.
Стаж роботи ОСОБА_11 , на ВАТ « Токмацький ковальсько - штампувальний завод» становить 7 р. 6 м. відповідно частка плати даного підприємства становить 100 %.
Зазначені обставини підтверджується наданими позивачем та дослідженими в судовому засіданні довідками, що підтверджує пільговий стаж вищезазначених пенсіонерів, розрахунками стажу, протоколами про призначення пенсій.
Відповідно до ч.3 ст. 86 КАС України суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Відповідно ст. 60 КАС України прокурор може звертатися до адміністративного суду з адміністративними позовами про захист прав , свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах. Прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому КАС України та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь - якій стадії адміністративного процесу.
Статтею 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» № 400/97-ВР від 26.06.1997 р. встановлено, що платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.
ВАТ «Токмацький ковальсько - штампувальний завод» є платником збору на обов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування», а також платником страхових внесків відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-ІV та зареєстрований в УПФУ в Ленінському районі м. Запоріжжя як платник страхових внесків.
Ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» № 1788 від 05.11.1991 р. визначено категорії працівників, які мають право на пенсію за віком на пільгових умовах, а також до 2000 року врегульовано порядок внесення підприємствами та організаціями плати до пенсійного фонду, що покривала витрати на виплату і доставку пенсій, призначених у відповідності до п. «а» цієї статті.
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України» від 17.02.2000 р. порядок внесення плати на покриття фактичних витрат на виплату і доставку пенсій змінено. Порядок покриття витрат на виплату та доставку пенсій визначено шляхом введення окремого виду збору на обов'язкове державне пенсійне страхування Законом України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування», яким передбачено, що платники збору на обов'язкове державне пенсійне страхування повинні сплачувати такий збір у розмірах, встановлених ст. 4 цього Закону.
Відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування», суб'єкти підприємницької діяльності, незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи повинні сплачувати збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у 100 % розмірі від об'єкта оподаткування, яким є фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п. «а» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого ст. 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Порядок відшкодування вказаних витрат Пенсійному фонду України врегульований розділом 6 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками і застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України» № 21-1 від 19.12.2003 р., яка зареєстрована в Мінюсті України 16.01.2004 р. за № 64/8663.
Згідно з абз.2 п. 6.1. Інструкції № 21-1 відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону № 1058 в таких розмірах: для платників, зазначених у підпункті 2.1.1. пункту 2.1. цієї Інструкції - 100 % фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на пенсію за віком на пільгових умовах.
Відповідно до п. 6.2 Інструкції № 21-1 витрати на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покривається цими підприємствами пропорційно стажу роботи. При цьому стаж роботи на останньому підприємстві враховується у повному розмірі, а з попередніх місць роботи осіб він додається до стажу необхідного для призначення пенсій на пільгових умовах.
Розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається управлінням Пенсійного фонду щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, які надсилаються підприємствам до 20-го числа січня поточного року, та протягом 10-ти днів з новопризначених пенсій, що визначено п.6.4 вказаної Інструкції.
Згідно з п.6.8 Інструкції № 21-1 підприємства щомісяця, до 25 числа, вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму, фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.
Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058 визначено принципи, засади і механізм функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду України.
У відповідності до абз. 1 ч. 2 Прикінцевих положень вказаного Закону пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
Відповідно до ч. 2 абз. 2 п. 1 Прикінцевих положень Закону № 1058 до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами Закону № 1058 в разі досягнення пенсійного віку та при наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення». При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом, тобто зазначений вище порядок відшкодування.
З огляду на викладенні норми законодавчих актів суд приходить до висновку, що ВАТ «Токмацький ковальсько - штампувальний завод» як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування та юридична особа, працівники якої вийшли на пільгову пенсію, зобов'язаний сплачувати суми фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій його працівникам, тобто відшкодовувати Пенсійному фонду фактичні витрати на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених працівникам відповідача, у повному розмірі, і тому заборгованість, яка виникла у ВАТ «Токмацький ковальсько - штампувальний завод» перед Управлінням пенсійного фонду України в м. Токмак Запорізької області у розмірі 27 305, 03 гривень за період з червня 2009 року по жовтень 2009 внаслідок виплати пільгової пенсії пенсіонерам ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, підлягає стягненню з відповідача.
Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 11, 17, 94, 160, 163 КАС України, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Токмацького міжрайонного прокурора Запорізької області в інтересах Управління пенсійного фонду України в м. Токмак Запорізької області до Відкритого акціонерного товариства «Токмацький ковальсько-штампувальний завод» про стягнення 27 305,03 гривень фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Токмацький ковальсько- штампувальний завод» (код ЄДРПОУ 00231584) 27 305 (двадцять сім тисяч триста п'ять) грн. 03коп. заборгованості з фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах на користь управління Пенсійного фонду України в м. Токмак Запорізької області на р/р 25605301001086. МФО 313957, код ЄДРПОУ 20508657, бак ЗОУ ВАТ «Державний ощадний банк України».
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з моменту проголошення або складання постанови у повному обсязі, якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову Запорізького окружного адміністративного суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, також апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанову буде виготовлено у повному обсязі протягом п'яти днів з дня проголошення вступної та резолютивної частини постанови.
Суддя /підпис/ ОСОБА_12
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.02.2010 |
Оприлюднено | 10.07.2015 |
Номер документу | 46187407 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Конишева Олена Василівна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Конишева Олена Василівна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Конишева Олена Василівна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Конишева Олена Василівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні