ЗОЛОЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ЄДРПОУ 02893870, вул.Комсомольська, 13, смт Золочів, Харківська область, 62203, inbox@zl.hr.court.gov.ua, тел./факс (05764) 5-02-73
Справа № 622/1191/13-ц
2/622/554/2013
У Х В А Л А
31.10.2013 року смт. Золочів
Золочівський районний суд Харківської області у складі:
головуючого: судді Шабас О.С.
при секретарі: Цилюрик Т.А.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в приміщенні Золочівського районного суду Харківської області позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа ОСОБА_3, про відшкодування шкоди, заподіяної дорожньо-транспортною пригодою, -
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою судді від В« 24В» жовтня 2013 року провадження по зазначеній справі відкрито.
У попереднє судове засідання з'явився позивач, не з'явилася відповідач. Третя особа ОСОБА_3 надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності.
Позивач позовні вимоги підтримав, від укладення мирової угоди та передачі справи на розгляд третейського суду на даному етапі утримався.
У ході підготовки справи до судового розгляду з'ясовано склад осіб, які братимуть участь у справі. Судом також визначені факти, які необхідно встановити для вирішення спору, які підлягають доказуванню.
Позивачем, з метою забезпечення майнових інтересів, заявлено клопотання про вжиття заходів забезпечення позову шляхом накладення арешту на нерухоме майно та рухоме майно відповідача, а саме будинку № 28 по вул. Терешкової в смт Золочів, Харківської області та авто НОМЕР_1.
З доданої до позовної заяви довідки про дорожньо-транспортну пригоду №9053862 від 16.08.2012 р. вбачається, що власником автомобілю Citroen, державний номер НОМЕР_2 є ОСОБА_4. Відомості про власника будинку № 28 по вул. Терешкової в смт Золочів, Харківської області суду не надані.
Позивачем заявлено вимогу про відшкодування з відповідача матеріальних збитків на суму 17996,13 гривень.
Стаття 151 ЦПК України передбачає, що суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити, передбачені цим Кодексом, заходи забезпечення позову.
Згідно ч. 1 ст. 152 ЦПК України, позов забезпечується шляхом: 1) накладенням арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб; 2) забороною вчиняти певні дії;
Відповідно до положень ст. 52 Закону України «Про виконавче провадження» від 21 квітня 1999 року N 606-XIV Арешт майна боржника застосовується для забезпечення реального виконання рішення. Арешт на майно боржника може накладатися державним виконавцем у тому числі шляхом: проведення опису майна боржника і накладення на нього арешту. Про проведення опису майна боржника і накладення на нього арешту державний виконавець складає акт опису та арешту майна боржника. Під час проведення опису та арешту майна боржника державний виконавець має право оголосити заборону розпоряджатися ним, а в разі потреби - обмежити права користування майном, здійснити опечатування або вилучити його у боржника та передати на зберігання іншим особам, про що зазначається в акті опису та арешту.
Приймаючи до уваги, що заходи забезпечення позову повинні бути спів мірними із ціною позову та спроможними забезпечити фактичне виконання рішення суду в разі задоволення позову, суд з метою забезпечення можливості виконання судового рішення, вважає необхідним частково задовольнити клопотання позивача про вжиття заходів забезпечення позову, та не вважаючи доцільним накладати арешт на майно, приходить до висновку про достатність вжиття заходів забезпечення позову шляхом накладення заборони відчуження на авто, належного відповідачу.
Одночасно суд зауважує, що відповідач не позбавлений можливості в порядку ст. 154 ЦПК України заявити клопотання про заміну виду забезпечення позову або скасування заходів забезпечення позову.
Визначивши підготовку справи до судового розгляду завершеною, керуючись ст.ст. 130, 151-155, 156 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа ОСОБА_3, про відшкодування шкоди, заподіяної дорожньо-транспортною пригодою призначити до судового розгляду у відкритому судовому засіданні на 07.11.2013 на 10:15 годину у залі судового засідання у приміщенні Золочівського районного суду Харківської області (62203, смт Золочів, вул. Комсомольська, 13).
Клопотання позивача про вжиття заходів забезпечення позову - задовольнити.
Накласти заборону на відчуження на автомобіль Citroen, державний номер НОМЕР_2, що належить ОСОБА_4.
Копію ухвали направити до Управління ДАІ МВС України в Харківській області, Відділу державної виконавчої служби Золочівського районного управління юстиції в Харківській області - для виконання, позивачу - до відома, відповідачу - до відома негайно після виконання.
Про час і місце судового засідання повідомити сторін у справі.
Ухвала набирає чинності негайно в частині вжиття заходів забезпечення позову. Строк пред'явлення до виконання 1-ин рік з дня її проголошення.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: Шабас О. С.
Суд | Золочівський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 31.10.2013 |
Оприлюднено | 13.07.2015 |
Номер документу | 46261851 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Золочівський районний суд Харківської області
Шабас О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні