ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"01" жовтня 2013 р. права №809/3000/13-a
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Бобров Ю.О., розглянувши матеріали адміністративного
позову товариства з обмеженою відповідальністю "Ремонтно-механічний завод "Спецприлад"
до державної податкової інспекції у Рогатинському районі Головного управління Міндоходів в Івано-Франківській області
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 27.03.2013 року №0000151500, -
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Ремонтно-механічний завод "Спецприлад" звернулося з адміністративним позовом до державної податкової інспекції у Рогатинському районі Головного управління Міндоходів в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 27.03.2013 року №0000151500.
При визначенні характеру даного адміністративного позову суд виходить із наступного.
Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.
Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
Зі змісту рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі В«Щокін проти УкраїниВ» вбачається, що збільшення податковим органом зобов'язань особи з податку є втручанням до його майнових прав.
Отже, за практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
З огляду на викладене, адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.
Таким чином, суд вважає, що звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - державної податкової інспекції у Рогатинському районі Головного управління Міндоходів в Івано-Франківській, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача - товариства з обмеженою відповідальністю "Ремонтно-механічний завод "Спецприлад", є майновими.
Частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року за №3674-VI (надалі - Закон), судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Ставка судового збору за подання до адміністративного суду позовної заяви майнового характеру становить 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат (пункт 3 частини 2 статті 4 Закону).
Враховуючи, що на 1 січня поточного календарного року законодавством встановлена мінімальна заробітна плата в розмірі 1147,00 грн., то сума судового збору за даним адміністративним позовом складає 2294,00 грн. Натомість, позивачем додана квитанція про сплату судового збору в сумі 38,23 грн.
У зв'язку із викладеним, дана позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України. Оскільки, до неї позивачем, на виконання вимог частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України не подано доказів про сплату судового збору в повному обсязі, встановленого законом.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
На підставі наведеного, керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Ремонтно-механічний завод "Спецприлад" до державної податкової інспекції у Рогатинському районі Головного управління Міндоходів в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 27.03.2013 року №0000151500 - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків шляхом подання доказу сплати судового збору в повному обсязі в сумі 2294,00 грн. - до 15 жовтня 2013 р. та роз'яснити, що в разі, якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви в строк, установлений судом, вона буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя /підпис/ ОСОБА_1
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2013 |
Оприлюднено | 14.07.2015 |
Номер документу | 46289464 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Бобров Ю.О.