Справа № 616/423/13-ц
Провадження № 2/616/151/13
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху.
В« 05В» червня 2013 року смт. Великий Бурлук
Суддя Великобурлуцького районного суду Харківської області РИКОВ М.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Великобурлуцької районної державної адміністрації про визнання права власності на земельну ділянку,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Великобурлуцької районної державної адміністрації Харківської області, в якому просить поновити пропущений строк для подання заяви про прийняття спадщини за заповітом після померлої ОСОБА_3 та визнати право власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 6,3844 га., що розташована на території Вільхуватської сільської ради Великобурлуцького району Харківської області
На обґрунтування позову позивач вказав, що згідно заповіту посвідченому секретарем виконкому Вільхуватської сільської ради 16 березня 2010 року є спадкоємцем майна своєї матері ОСОБА_3 Проте, позивач не може оформити спадкове майно в зв'язку із втратою державного акту на право власності на землю. Він звернувся до Великобурлуцької районної державної адміністрації з заявою про видачу дублікату втраченого державного акту, проте йому було у цьому відмовлено.
Перевіривши матеріали позову, приходжу до висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки вона подана з порушенням ст.ст.119, 120, 121 ЦПК України, а саме: позовна заява повинна містити: ім'я (найменування) позивача і відповідача, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку; зміст позовних вимог; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування, дані про сплату судового збору в повному обсязі.
Відповідно до вимог постанови Пленуму Верховного Суду України В«Про застосування норм цивільного процесуального законодавства, що регулюють провадження по справі до судового розглядуВ» № 2 від 12.06.2009 року (далі Пленум), готуючи справу до розгляду, суд повинен визначити: обставини, які мають значення для справи та факти, що підлягають встановленню і покладені в основу вимог і заперечень; характер спірних правовідносин і зміст правової вимоги; матеріальний закон, який регулює спірні правовідносини, сприяти врегулюванню спору до судового розгляду. Крім того, згідно з роз'ясненнями, які містяться у п.7 даного Пленуму, суди мають звертати особливу увагу, зокрема на те, що у позовній заяві повинні не лише міститися позовні вимоги, а й бути викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.
В зв'язку з чим, ОСОБА_1 необхідно більш чітко викласти обставини, якими він обґрунтовує свої вимоги, вказати точне місце смерті ОСОБА_3, додати до матеріалів копію свідоцтва про смерть останньої. Крім того, до позовної заяви необхідно додати документи на підтвердження родинних звВ»язків з померлою.
Відповідно до вимог Постанови Пленуму Верховного суду України № 7 від 30.05.2008 року В«Про судову практику у справах про спадкуванняВ» особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Крім того, відповідно до п.24 Постанови Пленуму Верховного суду України № 7 від 30.05.2008 року В«Про судову практику у справах про спадкуванняВ» , визначаючи спадкоємцеві додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, суд не повинен вирішувати питання про визнання за ним права на спадщину. Спадкоємець після визначення йому додаткового строку для прийняття спадщини має право прийняти спадщину в порядку, установленому статтею 1269 ЦК України, звернувшись в нотаріальну контору, після чого вважається таким, що прийняв спадщину.
За таких обставин позивачеві необхідно уточнити свої позовні вимоги, а саме: чи поновити пропущений строк для подачі заяви про прийняття спадщини, чи визнати за ним право власності на земельну ділянку в порядку спадкування.
Оскільки спори про визначення додаткового строку на подачу заяви про прийняття спадщини та визнання права власності на земельну ділянку сільськогосподарського призначення є спорами про спадкування, належним відповідачем у зазначених спорах є спадкоємці, які прийняли спадщину, а у випадку їх відсутності - відповідна територіальна громада в особі сільської, селищної ради.
Тому позивачеві необхідно уточнити відповідача по даному спору, або обґрунтувати свої вимоги, які інтереси Великобурлуцької районної державної адміністрації в даному спорі.
Відповідно до п.4 ч.2 ст.119 ЦПК України, позовна заява повинна містити: ціну позову щодо вимог майнового характеру. В даному випадку ціна позову повинна бути вказана на підставі довідки про нормативно грошову оцінку земельної ділянки на момент подачі позову до суду. Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем не визначена вартість земельного паю на час звернення з позовом до суду, в результаті чого невірно сплачено судовий збір. Позивачем було сплачено судовий збір за подачу позову як немайнового характеру в сумі 114 грн. 40 коп., а необхідно було сплачувати судовий збір з загальної суми всіх вимог, як за подання до суду позовної заяви майнового характеру.
Позивачеві необхідно було сплачувати судовий збір з грошової оцінки земельної ділянки на момент подачі позову до суду, з врахування індексу інфляції. Цей недолік необхідно усунути, спочатку треба додати до матеріалів позовної заяви довідку про нормативно грошову оцінку земельної ділянки на час звернення до суду, після цього сплатити судовий збір як це передбачено діючим законодавством, а саме: відповідно до п.п.1 п.1 ч.2 ст.4 Закону України В«Про судовий збірВ» від 08.07.2011 року № 3674-VI (із змінами, внесеними згідно із Законом N 3828-VI (3828-17) від 06.10.2011), що набрав чинності з 01 листопада 2011 року (далі Закон № 3674-VI), В«за подання до суду позовної заяви майнового характеру - 1 відсоток ціни позову, ала не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної платиВ» . Судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Мінімальна заробітна плата встановлена законом на 1 січня 2013 року складає 1 147 грн. 00 коп.
Судовий збір при зверненні до Великобурлуцького районного суду Харківської області справляється - (Отримувач коштів: управління Державної казначейської служби України у Великобурлуцькому районі Харківської області, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37327154, банк отримувача: ГУДКУ в Харківській області, код банку отримувача (МФО): 851011, рахунок отримувача: 31216206700137, код класифікації доходів бюджету: 22030001, призначення платежу: судовий збір, код ЄДРПОУ суду 02893717 з зазначенням пункту).
Таким чином, ОСОБА_1 необхідно обґрунтовано, з посиланням на закон, який регламентує дані правовідносини, уточнити свої позовні вимоги, оформити позовну заяву належним чином, сплатити судовий збір, виходячи з грошової оцінки земельної ділянки на момент подачі позову до суду, з врахування індексу інфляції, відповідно до вимог майнового характеру, оскільки суддя має право відкрити провадження у справі лише при наявності як передумов права на пред'явлення позову, так і при наявності умов, які складають порядок реалізації права на звернення до суду, і вони передбачені в статтях 119-121 ЦПК України.
Згідно з ч.1 ст.121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119,120 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Керуючись ст.121 ЦПК України, суддя,-
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Великобурлуцької районної державної адміністрації Харківської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини залишити без руху.
Надати позивачеві строк для виправлення зазначених недоліків позовної заяви, вказаних у мотивувальній частині - п'ять днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Роз'яснити позивачеві, що у разі невиконання цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Великобурлуцького районного суду
Харківської області: ОСОБА_4
Суд | Великобурлуцький районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 05.06.2013 |
Оприлюднено | 14.07.2015 |
Номер документу | 46329325 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Великобурлуцький районний суд Харківської області
Риков М. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні