ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 листопада 2013 рокум. Ужгород№ 2a-0770/4289/11
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Луцович М.М.
при секретарі судового засідання Симканич Ю.В.
за участю сторін:
сторони - не з'явилися,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою державної податкової інспекції у Виноградівському районі Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до Фермерського господарства «Джуга» про стягнення податкового боргу,-
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Виноградівському районі звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Фермерського господарства «Джуга» про стягнення податкового боргу.
06 листопада 2013 року ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду яка занесена до журналу судових засідань у зв'язку із реорганізацією державної податкової інспекції у Виноградівському районі та на підставі ст. 55 КАС України, судом у порядку правонаступництва проведено заміну позивача на державну податкову інспекцію у Виноградівському районі Головного управління Міндоходів у Закарпатській області.
Позов мотивовано тим, що позивачем було проведено позапланову виїзну перевірку з питань повноти та своєчасної сплати (перерахування) до бюджету податку з доходів фізичних осіб ФГ «Джуга» за період з 01.06.2008р. по 31.05.2011 р. За наслідками вищевказаної перевірки встановлено наявність заборгованості відповідача перед бюджетом по податку з доходів найманих працівників з урахуванням штрафних санкцій на загальну суму 2157,48 грн., яка є несплачена, позивач просить задовольнити заявлені позовні вимоги.
Позивач, в судове засідання не з'явився, проте надав суду заяву, якою просив розгляд даної справи провести без участі позивача за наявними у справі матеріалами.
Представник відповідача ОСОБА_1 в судовому засіданні проти позову заперечив та просив відмовити у його задоволенні з мотивів безпідставності такого.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника відповідача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про задоволення адміністративного позову в повному обсязі, виходячи з наступного.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справ, що ФГ «Джуга» є юридичною особою та знаходиться за адресою: 90336, Закарпатська область, Виноградівський район, с. Горбки вул..Заводська, б.1 а, код 22100908 (а.с.73).
Як вбачається з матеріалів справи 25.06.2011 року ДПІ у Виноградівському районі була проведена виїзну позапланову документальну перевірку з питань повноти та своєчасності сплати (перерахування) до бюджету податку з доходів фізичних осіб за період з 01.06.2008 по 31.05.2011р.
За результатами вказаної перевірки був складений акт №26/1752/22100908 від 25.06.2012 року, відповідно до якого виявлено порушення відповідачем, в тому числі, статті 8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» № 889-ІV (а.с.8-9).
На підставі акту №26/1752/22100908 від 25.06.2012 року прийняте податкове повідомлення-рішення яким визначено зобов'язання по податку з доходів найманих працівників від 15.07.2011 року форми «Р» №0044111752 у розмірі - 2157,48 грн., з яких за основним платежем - 1725,98 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 431,50 грн. (а.с.12).
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що вищевказане податкове повідомлення-рішення було надіслане відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення та отримане директором підприємства 20.07.2011р. про, що свідчить його підпис (а.с.14).
Відповідно до статті 14 частини 1 пункту 4 Закону України «Про систему оподаткування» (що діяв на момент виникнення спірних правовідносин) податок на доходи фізичних осіб належить до загальнодержавних податків.
Відповідно до статті 8 пункту 8.1 підпункту 8.1.2. Закону України № 889-ІV (що діяв на момент виникнення спірних правовідносин) податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.
Відповідно до п. 57.3. ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Відповідно до п.15.1. ст..15 Податкового кодексу України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Відповідно до ст.16 Податкового кодексу України, якою передбачені обов'язки платника податків, одним із обов'язків є обов'язок сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених Податковим Кодексом України та законами з питань митної справи.
Відповідно до п.п. 20.1.28 п.20.1 ст 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби України мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеного цим Кодексом.
Відповідно до п.п. 102.4 ст. 102 Податкового Кодексу України (далі-Кодекс) у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.
Заборгованість відповідача також підтверджується обліковою карткою (а.с.19) .
Зважаючи на вказані норми Закону, враховуючи обставини, встановлені судом, позовні вимоги слід задовольнити.
Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов державної податкової інспекції у Виноградівському районі Закарпатської області - задовольнити.
Стягнути за рахунок активів Фермерського господарства «Джуга» (90336, Закарпатська область, Виноградівський район, с.Горбки, вул.. Заводська, 1/а, код 22100908) податковий борг в сумі 2157,48 грн. (дві тисячі сто п'ятдесят сім грн. 48 коп.) грн.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 КАС України десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя ОСОБА_2
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2013 |
Оприлюднено | 17.07.2015 |
Номер документу | 46540221 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Луцович М.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні