Справа № 22-ц-471/11 Головуючий у І інстанції Суботін А.В. Провадження № Доповідач у 2 інстанції ОСОБА_1 Категорія 24 28.02.2011
РІШЕННЯ
Іменем України
28 лютого 2011 року колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Київської області у складі:
головуючого : Поліщука М.А.
суддів : Малорода О.І., Голуб С.А.,
при секретарі: Мягкій Т.Ю.
розглянула у відкритому судовому засіданні у м. Києві матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою закритого ОСОБА_2 на рішення Фастівського міськрайонного суду Київської області від 08 листопада 2010 року в справі за позовом відкритого акціонерного товариства « Незалежна страхова компанія » до ОСОБА_2, третя особа Головне управління АТ «Українська пожежно-страхова компанія» про компенсацію виплаченого страхового відшкодування,
встановила:
В січні 2010 року позивач пред»явив в суді позов до ОСОБА_2 посилаючись на те, що 15 жовтня 2007 року сталося ДТП за участю автомобілів « Шевроле», д.н. АІ 4397АС яким керувала ОСОБА_3 та автомобілем « Ваз» д.н. НОМЕР_1, яким керував ОСОБА_2
Відповідно до постанови Фастівського міськрайонного суду від 19.11.2007 винним у ДТП визнаний ОСОБА_2
Автомобіль « Шевроле» був застрахований у позивача за договором добровільного страхування автомобільного транспорту від 29.04.2005 р.
Позивач сплатив ОСОБА_3 відшкодування у розмірі 3351,84 грн.
Відповідно до ст. 27 Закону України «Про страхування» та ст.993 ЦК України просили стягнути з відповідача на користь позивача 3351,84 грн. та судові витрати.
Рішенням Фастівського міськрайонного суду Київської області від 08 листопада 2010 року позов задоволено.
Не погоджуючись з рішенням суду відповідач оскаржив його в апеляційному порядку з підстав порушення судом норм матеріального та процесуального права. Просить рішення суду скасувати і ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позову.
Судова колегія, заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення сторін, дослідивши письмові матеріали справи вважає, що апеляційна скарга підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.
Задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з того, що відповідач визнаний винним у ДТП постановою Фастівського міськрайонного суду Київської області від 19.11.2007 року . Суд вважав встановленими обставини справи щодо винності відповідача у ДТП і заподіянні ним шкоди ОСОБА_3 Оскільки позивач виплатив страхове відшкодування потерпілій ОСОБА_3 у нього виникло право вимоги до відповідача про компенсацію останнім сплачених позивачем коштів.
Судова колегія не в повній мірі може погодитися з такими висновками суду виходячи із наступних підстав.
Суд першої інстанції правильно встановив обставини справи щодо вини відповідача у ДТП. Разом з тим, при вирішенні позову, суд першої інстанції не врахував тієї обставини, що цивільно-правова відповідальність ОСОБА_2 була застрахована АТ «Українська пожежна-страхова компанія», що підтверджується Полісом № ВА/8763204 обов»язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.
Страховий випадок стався за участю забезпеченого транспортного засобу автомобіля ВАЗ 2345, державний номерний знак 81066КЕ під керуванням особи, цивільно-правова відповідальність якого застрахована за названим полісом - ОСОБА_4
Відповідно до ст. 27 Закону України «Про страхування» страховик має право вимагати компенсацію здійснених виплат від особи, відповідальної за заподіяний збиток в повному обсязі.
Представник АТ «Пожежно-страхова компанія» у судовому засіданні не заперечував того факту, що він був вчасно повідомлений про настання страхового випадку і має сплатити страхове відшкодування.
Судом оголошувалась перерва для укладення сторонами мирової угоди, але АТ «Пожежно-страхова компанія» будь-яких дій, направлених на вирішення спору не вчинив і його представник у судове засідання після перерви не з»явився.
Таким чином, судова колегія вважає, що оскільки АТ «Пожежно-страхова компанія» взяла на себе відповідальність за заподіяні збитки внаслідок ДТП, яке сталось з вини страхувальника ОСОБА_2 на забезпеченому транспортному засобі, тому відповідач має відповідати лише у розмірі франшизи, яка становить 510 грн. і тільки ця сума підлягала стягненню з відповідача на користь позивача.
За наведених обставин, враховуючи те, що суд першої інстанції не правильно застосував норми матеріального та процесуального права, рішення суду підлягає зміні в частині розміру відшкодування понесених позивачем витрат.
Керуючись ст.ст. 303,307, 309 ЦПК України, колегія суддів,
В И Р І Ш И Л А:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити частково.
Рішення Фастівського міськрайонного суду Київської області від 08 листопада 2010 року змінити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Відкритого акціонерного товариства «Незалежна страхова компанія» 510 грн.
Рішення апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржене до касаційної інстанції протягом двадцяти днів.
Головуючий
Судді :
Суд | Апеляційний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 28.02.2011 |
Оприлюднено | 17.07.2015 |
Номер документу | 46588087 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Київської області
Голуб С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні