Ухвала
від 09.07.2015 по справі 916/52/15-г
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

cpg1251

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

09 липня 2015 року Справа № 916/52/15

Вищий господарський суд України в складі колегії суддів:

Овечкіна В.Е. - головуючого, Корнілової Ж.О. - доповідача, Чернова Є.В., розглянувши касаційну скаргу Управління Держземагентства у Котовському районі Одеської області на постановуОдеського апеляційного господарського суду від 13.05.2015 у справі№ 916/52/15-г Господарського суду Одеської області за позовомДержавного підприємства "Українські спеціальні системи" доУправління Держземагентства у Котовському районі Одеської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача:Головне управління Державної казначейської служби України в Одеській області простягнення 41207,26 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Управління Держземагентства у Котовському районі Одеської області 10.06.2015 звернулось, що підтверджується штемпелем Одеського апеляційного господарського суду на першому аркуші касаційної скарги, через Одеський апеляційний господарський суд до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою на постанову Одеського апеляційного господарського суду від 13.05.2015 у справі № 916/52/15-г Господарського суду Одеської області. Управління Держземагентства у Котовському районі Одеської області в тексті касаційної скарги просить вирішити питання щодо відстрочення сплати судового збору.

Подана касаційна скарга не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України з таких підстав.

Вимоги, що пред'являються до форми, змісту касаційної скарги та документів, які додаються до скарги, визначені статтею 111 Господарського процесуального кодексу України.

Згідно зі статтею 111 Господарського процесуального кодексу України, касаційна скарга подається у письмовій формі і повинна містити:

1) найменування касаційної інстанції;

2) найменування апеляційного господарського суду, постанова якого оскаржується, номер справи та дату прийняття постанови;

3) найменування особи, що подає скаргу, та іншої сторони (сторін) у справі;

4) вимоги особи, що подала скаргу, із зазначенням суті порушення або неправильного застосування норм матеріального чи процесуального права;

5) перелік доданих до скарги документів.

Не допускаються посилання у касаційній скарзі на недоведеність обставин справи.

Касаційна скарга підписується особою, яка подала скаргу або її уповноваженим представником.

До скарги додаються докази сплати судового збору і надсилання копії скарги іншій стороні у справі.

Відповідно до частини третьої статті 111 Господарського процесуального кодексу України, касаційна скарга підписується особою, яка подала скаргу або її уповноваженим представником.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України, касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо касаційна скарга підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.

Частиною другою статті 28 Господарського процесуального кодексу України визначено, що керівники підприємств та організацій, інші особи, повноваження яких визначені законодавством або установчими документами, подають господарському суду документи, що посвідчують їх посадове становище.

Таким чином, зі змісту наведених норм процесуального права вбачається, що до касаційної скарги, крім інших, мають бути долучені відповідні документи, що підтверджують повноваження тієї особи, яка цю скаргу підписала.

Касаційна скарга Управління Держземагентства у Котовському районі Одеської області на постанову Одеського апеляційного господарського суду від 13.05.2015 підписана в.о. начальника управління - Кравченко Т.Й.

Проте відповідних документів, які підтверджують повноваження цієї особи, до касаційної скарги не додано.

Наведене не дає підстав дійти до висновку, що касаційна скарга підписана тією особою, яка мала права її підписувати.

Відповідно до частини 4 статті 111 Господарського процесуального кодексу України, до скарги додаються докази сплати судового збору і надсилання копії скарги іншій стороні у справі.

Згідно з пунктом 3 частини 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України, касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано доказів надіслання її копії іншій стороні (сторонам) у справі.

Відповідно до статті 36 Господарського процесуального кодексу України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії.

Згідно з пунктом 5.27 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації "Вимоги до оформлювання документів" (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 № 55, відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів "Згідно з оригіналом", назви, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

При зверненні до суду касаційної інстанції Управління Держземагентства у Котовському районі Одеської області, в якості доказів надіслання копії касаційної скарги позивачу та третій особі у справі, додало до скарги належним чином незасвідчені установою зв'язку копії фіскальних чеків від 09.06.2015 №№ 0681, 0684, які зазначеним вимогам не відповідають, тому не можуть слугувати належними доказами надіслання копії касаційної скарги Державному підприємству "Українські спеціальні системи" та Головному управлінню Державної казначейської служби України в Одеській області.

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України, касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Відповідно до статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Підпунктом 5 пункту 2 частини 2 статті 4 вказаного Закону передбачено, що ставка судового збору за подання до господарського суду касаційної скарги на рішення суду становить 70 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.

Розмір мінімальної заробітної плати встановлено Законом України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" в сумі 1218,00 грн.

Таким чином, скаржник, звертаючись до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою на постанову Одеського апеляційного господарського суду від 13.05.2015, повинен був сплатити судовий збір у розмірі 913,50 грн. Проте Управлінням Держземагентства у Котовському районі Одеської області не додано доказів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку та розмірі.

Відповідно до частини 1 статті 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Згідно з частиною 2 статті 34 Господарського процесуального кодексу України, обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Скаржник зазначає, що Головне управління є державною установою з чітко визначеним кошторисом, яким не передбачено витрат на сплату судового збору, враховуючи майновий стан просить суд вирішити питання про відстрочку судового збору.

В якості доказів майнового стану скаржник додав до касаційної скарги копії кошторису, які всупереч статті 36 Господарського процесуального кодексу України, незасвідчені належним чином.

Згідно зі статтею 8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.

Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Аналіз правового змісту вказаних норм свідчить про те, що відстрочення сплати судового збору може мати місце за наявності виключних обставин, однак скаржником не наведено обставин, які б мали виключний характер та свідчили б про наявність належних підстав для відстрочення сплати судового збору.

Статтею 111 8 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що касаційна скарга у випадках, передбачених пунктом 1 частини першої статті 107 цього Кодексу, розглядається протягом одного місяця.

Слід зазначити, що Управлінням Держземагентства у Котовському районі Одеської області не подано доказів на підтвердження того, що скаржник зможе сплатити судовий збір у встановленому розмірі протягом визначеного процесуальним законом строку розгляду касаційної скарги.

З огляду на наведене, заявлене Управлінням Держземагентства у Котовському районі Одеської області клопотання про відстрочення сплати судового збору задоволенню не підлягає.

Згідно із статтею 110 Господарського процесуального кодексу України, касаційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня набрання судовим рішенням апеляційного господарського суду законної сили.

Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України, касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо скаргу подано після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання про поновлення цього строку або таке клопотання відхилено.

Відповідно до частини 1 статті 53 Господарського процесуального кодексу України, за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи господарський суд може визнати причину пропуску встановленого законом процесуального строку поважною і відновити пропущений строк.

Враховуючи наведені норми законодавства, останнім днем для оскарження постанови Одеського апеляційного господарського суду від 13.05.2015 у касаційному порядку є 02.06.2015. Проте касаційну скаргу подано 10.06.2015 після спливу двадцятиденного строку, що підтверджується штемпелем Одеського апеляційного господарського суду на першому аркуші касаційної скарги, без клопотання про відновлення строку на касаційне оскарження судового рішення,

Таким чином, касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом на підставі пунктів 1, 3, 4, 5 частини 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись статтями 53, 86, 111 пунктами 1, 3, 4, 5 частини 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу Управління Держземагентства у Котовському районі Одеської області на постанову Одеського апеляційного господарського суду від 13.05.2015 у справі № 916/52/15-г Господарського суду Одеської області повернути скаржнику без розгляду.

Головуючий суддяОвечкін В.Е. Судді:Корнілова Ж.О. Чернов Є.В.

СудВищий господарський суд України
Дата ухвалення рішення09.07.2015
Оприлюднено14.07.2015
Номер документу46604516
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/52/15-г

Ухвала від 17.10.2016

Господарське

Господарський суд Одеської області

Желєзна С.П.

Ухвала від 08.09.2016

Господарське

Господарський суд Одеської області

Желєзна С.П.

Ухвала від 27.05.2016

Господарське

Господарський суд Одеської області

Желєзна С.П.

Ухвала від 09.07.2015

Господарське

Вищий господарський суд України

Корнілова Ж.O.

Постанова від 13.05.2015

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Журавльов О.О.

Ухвала від 22.04.2015

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Журавльов О.О.

Ухвала від 19.03.2015

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Журавльов О.О.

Рішення від 25.02.2015

Господарське

Господарський суд Одеської області

Желєзна С.П.

Ухвала від 28.01.2015

Господарське

Господарський суд Одеської області

Желєзна С.П.

Ухвала від 12.01.2015

Господарське

Господарський суд Одеської області

Желєзна С.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні