ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
08 травня 2012 р. Справа № 5010/416/2012-28/34
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Кавлак І.П. ,
при секретарі судового засідання Манів-Головецькій О.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом : Товариства з обмеженою відповідальністю "ОРЛАНДО",
вул. Вікентія Хвойки, 21, м. Київ, 04655
до відповідача : Товариства з обмеженою відповідальністю
"Мережа супермаркетів "Плюс Бонус"
вул.Січових Стрільців, 23, офіс 602, м.Івано-Франківськ, 76018
про стягнення основної заборгованості у розмірі 5376 грн. 79 коп. та стягнення штрафних санкцій у вигляді штрафу та пені у розмірі 417 грн. 84 коп.
за участю представників сторін:
Від позивача: ОСОБА_1 - представник, (довіреність № 156/1 від 26.04.12)
Від відповідача представники не з'явилися.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "ОРЛАНДО" звернулось до господарського суду Івано-Франківської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Мережа супермаркетів "Плюс Бонус" про стягнення основної заборгованості у розмірі 5376 грн. 79 коп. та стягнення штрафних санкцій у вигляді штрафу та пені у розмірі 417 грн. 84 коп.
Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 12.04.12 порушено провадження у справі та призначено справу до розгляду на 08.05.12.
08.05.12 представник відповідача в судове засідання не з'явився, вимоги ухвали суду від 12.04.12 не виконав, причин неприбуття суду не повідомив, хоча належним чином повідомлений про місце і час судового засідання, що підтверджується відміткою на звороті ухвали від 12.04.12 вих.№ 8748-749.
Представником позивача в судовому засіданні подано заяву про забезпечення позову шляхом накладення арешту на рахунки, майно відповідача та забороною відповідачу вчиняти певні дії щодо власного існуючого майна.
Подана позивачем заява не підлягає задоволенню судом, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 66 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд за заявою сторони, прокурора чи його заступника, який подав позов, або з своєї ініціативи має право вжити, передбачених статтею 67 цього Кодексу, заходів до забезпечення позову. Забезпечення позову допускається в будь-якій стадії провадження у справі, якщо невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду.
Статтею 67 ГПК України визначено, що позов забезпечується: накладанням арешту на майно або грошові суми, що належать відповідачеві; забороною відповідачеві вчиняти певні дії; забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору; зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку; зупиненням продажу арештованого майна, якщо подано позов про звільнення цього майна з-під арешту.
Умовою застосування заходів до забезпечення позову є достатньо обґрунтоване припущення, що майно (в тому числі грошові суми, цінні папери тощо), яке є у відповідача на момент пред'явлення позову до нього може зникнути, зменшитись за кількістю або погіршитись за якістю на момент виконання рішення. Заявник повинен обгрунтувати причини звернення із заявою про забезпечення позову .
Обов'язок доказування, відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, розподіляється між сторонами виходячи з того, хто посилається на певні юридичні факти та обставини, які обґрунтовують його вимоги та заперечення. Отже, з урахуванням загальних вимог, передбачених ст.33 Господарського процесуального кодексу України, обов'язковим є подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного заходу до забезпечення позову.
Подана представником позивача заява необгрунтована; не подано жодних доказів, що відповідачем можуть бути вчинені дії, що можуть утруднити або зробити неможливим виконання рішення господарського суду у разі задоволення позовних вимог. Предметом розгляду даної справи є стягнення основної заборгованості у розмірі 5376 грн. 79 коп. та стягнення штрафних санкцій у вигляді штрафу та пені у розмірі 417 грн. 84 коп. Сам факт несплати боргу не є підставою для застосування заходів забезпечення позову.
Крім того, ст. 67 Господарського кодексу України, чітко вказує на те, що позов забезпечується або накладенням арешту на майно відповідача, або накладення арешту на грошові суми, що належать відповідачу. Тобто, вказана норма не передбачає такого заходу забезпечення позову, як накладення арешту на рахунки, майно відповідача та забороною відповідачу вчиняти певні дії щодо власного існуючого майна.
В порушення пункту третього частини першої статті 57 Господарського процесуального кодексу України позивачем не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі.
У зв'язку із прийняттям 08.07.2011 року Закону України В«Про судовий збірВ» № 3674-VI (далі -Закон), який відповідно до статті 10 набрав чинності з 01.11.2011 року, за подання до суду позовної зави та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством справляється судовий збір (абзац 1 частина 1 статті 3 Закону).
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з частиною 2 статті 4 Закону ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до суду заяви про вжиття запобіжних заходів та забезпечення позову 1,5 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до п.п.1, 2 ч. 1 ст. 77 ГПК України, нез'явлення в засідання представників сторін, інших учасників судового процесу, неподання витребуваних доказів є підставою для відкладення розгляду справи.
За наведених обставин, для забезпечення можливості реалізації відповідачем процесуальних засобів захисту своїх прав, дотримання засад рівності всіх учасників процесу перед законом і судом, змагальності в судочинстві, з метою всебічного та об'єктивного вирішення даного спору, суд вважає за доцільне розгляд справи відкласти.
Керуючись Законом України "Про судовий збір", ст.ст. 66, 67, п.п.1, 2 ч. 1 ст. 77, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяви про забезпечення позову - відмовити.
Розгляд справи відкласти на 22.05.12 об 11:30.
Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Івано-Франківської області (адреса: м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка 16, корпус 2, кімната/зал № 27).
Зобов'язати позивача уточнити прохальну частину позовної заяви та подати суду належний обгрунтований розрахунок заявленої до стягнення пені, згідно приписів ч.6 ст. 232 ГК України, з вказівкою дати виникнення грошового зобов'язання та періоду нарахування.
Зобов'язати відповідача подати суду:
контр розрахунок суми позову;
відзив на позов з документальним та правовим обґрунтуванням і всі документи, що підтверджують факти викладені в ньому. Копію відзиву направити позивачу, докази чого подати суду;
довідку про всі відкриті рахунки в установах банку.
Сторонам подати суду на підтвердження статусу юридичних осіб і повного найменування оригінали і належним чином засвідчені копії статутів (положень), довідок (витягів) від державного реєстратора з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, що містить відомості про учасників процесу станом на час розгляду справи.
Зобов'язати позивача та відповідача провести взаємозвірку розрахунків, що становлять предмет позову, станом на час розгляду справи . Обов'язок проведення покласти на відповідача для чого повноважному представнику відповідача з'явитись до позивача, зобов'язавши при цьому позивача забезпечити належне проведення даної взаємозвірки розрахунків. Акт надати в засідання суду (в разі неможливості провести взаємозвірку розрахунків, зобов'язати відповідача надати суду письмові пояснення, в яких зазначити причини невиконання вимог ухвали суду).
Зобов'язати учасників процесу направити в судове засідання своїх представників, повноваження яких оформити у відповідності з вимогами ст. 28 ГПК України та надати належним чином засвідчені копії документів, що підтверджують повноваження представників.
Відповідно до вимог ст. 36 ГПК України, сторонам письмові докази подати в оригіналі або в належним чином засвідченій копії.
Суд повторно доводить до відома сторін, що згідно п. 5 ст. 83 Господарського процесуального кодексу України за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону, з винної сторони може бути стягнуто в дохід Державного бюджету України штраф у розмірі до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Суддя І.П. Кавлак
Виготовлено в КП "Діловодство спеціалізованого суду"
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 08.05.2012 |
Оприлюднено | 21.07.2015 |
Номер документу | 46804211 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Кавлак І. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні