Ухвала
від 17.09.2012 по справі 5010/868/2012-п-28/64
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

17 вересня 2012 р. Справа № 5010/868/2012-П-28/64

Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Кавлак І.П.,

при секретарі судового засідання Манів-Головецькій О.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом: Заступника прокурора Івано-Франківської області

в інтересах держави в особі

Міністерства енергетики та вугільної промисловості України

в особі Публічного акціонерного товариства "Івано-Франківськгаз"

філії Калуського управління по експлуатації газового господарства

вул. Грюнвальдська, 11, м. Івано-Франківськ, 76018

вул. Хрещатик, 30, м. Київ, 01001

вул. Ленкавського, 20, м. Івано-Франківськ, 76010

вул. Мельника, 9, м. Калуш, 77300

до відповідача: Дитячої юнацької спортивної школи "Сокіл"

вул. Литвина, 2, м. Калуш,

Калуський район, Івано-Франківська область, 77330

про стягнення заборгованості в сумі 238278 грн. 99 коп. за поставлений та

протранспортований природний газ за період з січня 2012 року по

травень 2012 року.

за участю представників сторін:

Від позивача: ОСОБА_1 - юрисконсульт, (довіреність № 05-16/1907 від 07.08.12 )

Учасник судового засідання: ОСОБА_2 - прокурор відділу представництва інтересів громадян та держави в судах, (посвідчення № 8 від 25.02.09),

Від відповідача представники не з'явилися.

ВСТАНОВИВ:

Заступник прокурора Івано-Франківської області в інтересах держави в особі Міністерства енергетики та вугільної промисловості України в особі Публічного акціонерного товариства "Івано-Франківськгаз" філії Калуського управління по експлуатації газового господарства звернувся до господарського суду Івано-Франківської області з позовом до Дитячої юнацької спортивної школи "Сокіл" про стягнення заборгованості в сумі 238278 грн. 99 коп. за поставлений та протранспортований природний газ за період з січня 2012 року по травень 2012 року.

Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 23.07.12 порушено провадження у справі та призначено справу до розгляду на 07.08.12.

Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 07.08.12 розгляд справи відкладено на 17.09.12, у зв'язку з нез'явленням в засідання представників відповідача та неподанням витребуваних ухвалою суду доказів.

Представник відповідача у судове засідання 17.09.12 не з'явився, вимоги ухвали суду від 07.08.12 не виконав, проте 07.09.12 через канцелярію господарського суду від відповідача надійшло клопотання про продовження строку розгляду спору на 15 днів в порядку ст. 69 ГПК України (вх.№ 5818/2012-свх ).

Відповідно до приписів ст. 69 ГПК України, у виняткових випадках за клопотанням сторони, з урахуванням особливостей розгляду спору, господарський суд ухвалою може продовжити строк розгляду спору, але не більш як на п'ятнадцять днів.

Відповідно до п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 77 ГПК України, нез'явлення в засідання представників сторін, інших учасників судового процесу, неподання витребуваних доказів є підставою для відкладення розгляду справи.

За наведених обставин, враховуючи клопотання відповідача, для забезпечення можливості реалізації відповідачем процесуальних засобів захисту своїх прав, дотримання засад рівності всіх учасників процесу перед законом і судом, змагальності в судочинстві, з метою всебічного та об'єктивного вирішення даного спору, суд вважає за доцільне продовжити строк розгляду спору та відкласти розгляд справи.

Керуючись ст. 69, п.п.1, 2 ч. 1 ст. 77, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

продовжити строк розгляду спору на 15 днів по 05.10.12.

Відкласти розгляд справи на 04.10.12 об 11:30.

Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Івано-Франківської області за адресою: вул. Шевченка, 16, м. Івано-Франківськ, 76000; корпус, 2, кімната/зал № 27.

Зобов'язати сторони:

виконати вимоги ч. 2 ст. 4-3, ст.ст. 32,33 ГПК України;

пояснення по справі надавати в письмовому вигляді.

Суд звертає увагу заступника прокурора, що відповідно приписам ч.3 ст. 21 ГПК України, відповідачами є підприємства та організації, яким пред'явлено позовну вимогу.

Натомість, заступник прокурора в прохальній частині позовної заяви просить суд стягнути основну заборгованість з Управління культури Калуської міської ради, яке не є стороною у справі.

Крім того, заступником прокурора в прохальній частині позовної заяви не розмежовано заявлену до стягнення суму на основну заборгованість, пеню, інфляційні втрати та 3% річних.

Зважаючи на вищевикладене, заступнику прокурора слід уточнити прохальну частину позовної заяви та подати суду докази надіслання копій позовної заяви та доданих до неї документів сторонам.

Відповідачу подати суду:

оригінали для огляду та належним чином засвідчені копії свідоцтва про державну реєстрацію, довідку з органу статистики про знаходження в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України станом на час розгляду справи , довідку державного реєстратора про знаходження в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на час розгляду справи для долучення до матеріалів справи;

відзив на позов з документальним та правовим обґрунтуванням і всі документи, що підтверджують факти викладені в ньому; копію відзиву направити позивачу, докази чого подати суду.

Реалізація права відповідача щодо подання відзиву на позовну заяву (ст. 59 ГПК України) здійснюється шляхом надсилання відзиву до господарського суду (в оригіналі), позивачу, іншим відповідачам, прокурору (в копіях), тобто до початку судового засідання. Подача відповідачем відзиву на позовну заяву під час судового засідання унеможливлює реалізацію права інших учасників спору на підготовку у повному обсязі своїх доводів та заперечень на відзив відповідача, що впливає на строки розгляду справи.

В разі неподання відзиву на позовну заяву і витребуваних судом документів, справа буде розглянута за наявними в ній матеріалами.

Зобов'язати учасників процесу направити в судове засідання своїх представників , повноваження яких оформити у відповідності з вимогами ст. 28 ГПК України та надати належним чином засвідчені копії документів, що підтверджують повноваження представників.

Повноваження представників сторін мають бути підтверджені довіреністю, оформленою в установленому порядку (засвідченою нотаріально або, якщо довіреність видає юридична особа -підписом її керівника з прикладенням печатки цієї організації). В разі представництва інтересів сторони безпосередньо її керівництвом -подати копію наказу, рішення, розпорядження, протоколу тощо, або засвідчені належним чином витяги з них про призначення на відповідну посаду.

Суд звертає увагу учасників процесу на те, що копія документа виготовляється рукописним, машинописним способами або засобами оперативної поліграфії. Під час виготовлення копії рукописним і машинописним способами текст документа відтворюється повністю, включаючи елементи бланка, і засвідчується підписом посадової особи, яка підтверджує відповідність копії оригіналу. Копія документа вважається належним чином засвідчена, якщо вона засвідчена наступним чином: відмітка "Копія" зазначається у верхній правій частині лицьового боку першого аркуша документа. Напис про засвідчення документа складається із слова "Згідно", найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляється нижче реквізиту "Підпис" (п. 4.10.2 Примірної інструкції з діловодства у міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.1997 року № 1153).

Відповідно до вимог ст. 36 ГПК України сторонам письмові докази подати в оригіналі або в належним чином засвідченій копії; пояснення по суті спору викласти письмово.

Подання письмових доказів, якщо їх не додано до позовної заяви чи до відзиву на неї, має здійснюватись з супровідним листом через канцелярію суду ( п. 2.4. постанови пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.11 р.).

Строк розгляду справи обмежений процесуальним законодавством, а отже, у випадку нез'явлення у судове засідання представників сторін та ненадання суду доказів, справа може бути розглянута судом за наявними у ній матеріалами (ст. 75 ГПК України).

Попередити сторони, що суд може, відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 83 ГПК України, стягнути з них в доход Державного бюджету України штраф у розмірі 1700 грн. в разі ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону, а також, виявивши при вирішенні господарського спору порушення законності або недоліки в діяльності підприємства, установи, організації, державного чи іншого органу, господарський суд виносить окрему ухвалу (ч. 1 ст. 90 ГПК України).

Суддя І.П. Кавлак

Виготовлено в КП "Діловодство спеціалізованого суду"


ОСОБА_3 17.09.12

СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення17.09.2012
Оприлюднено21.07.2015
Номер документу46804348
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5010/868/2012-п-28/64

Ухвала від 17.09.2012

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Кавлак І. П.

Ухвала від 07.08.2012

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Кавлак І. П.

Ухвала від 19.10.2012

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Кавлак І. П.

Рішення від 04.10.2012

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Кавлак І. П.

Ухвала від 23.07.2012

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Кавлак І. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні