КОМПАНІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 391/555/15-ц
Провадження № 2/391/263/15
У Х В А Л А
16.07.2015 р. селище Компаніївка
Суддя Компаніївського районного суду Кіровоградської області Ревякіна О.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до територіальної громади в особі Марївської сільської ради Компаніївського району Кіровоградської області про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду із позовом про визнання права власності на земельну ділянку площею 5,66 га, що розташована на території Марївської сільської ради Компаніївського району, вартістю 121159 грн. станом на 16.01.2014 року.
Розглянувши матеріали позовної заяви, вважаю, що вона містить недоліки без усунення яких провадження по справі не може бути відкрито, оскільки позов не відповідає вимогам ст. 119 ЦПК України , а тому позовну заяву необхідно залишити без руху згідно ст. 121 ЦПК України , з наступних підстав:
Згідно ст.80 ЦПК України , у позовах про право власності на нерухоме майно ціна позову визначається дійсною вартістю нерухомого майна. Вартість майна - це грошова сума, за яку це майно може бути придбане у даній місцевості. Тягар доказування вартості майна несе позивач. Доказом вартості земельної ділянки є грошова оцінка, яка буває двох видів: нормативна грошова та експертно-грошова оцінка.
У позовах про право власності на нерухоме майно ціна позову визначається дійсною вартістю нерухомого майна, а тому позивачу необхідно надати суду нормативно грошову оцінку або експертно-грошову оцінку на підтвердження вартості спірного майна на час звернення до суду з позовом та зазначити у позовній заяві - вірно визначену ціну позову щодо вимог майнового характеру.
При цьому, позивач повинен сплатити судовий збір відповідно до ціни позову в розмірі, визначеному чинним законодавством України. Відповідно до положень ст.4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року , судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду - у відповідному співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Розмір ставки судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру становить 1 % ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати.
В порушення вимог ст.119 ЦПК України позивач не надав суду даних про майнову оцінку земельної ділянки на час звернення до суду з позовом та не сплатив судового збору у відповідності до встановленої оцінки та Закону України «Про судовий збір» .
Ціна позову вказана позивачем станом на 16.01.2014 року у відповідності до витягу з розрахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки, проте, ціна позову визначається від вартості майна на момент звернення до суду, на яке позивач просить визнати право власності та повинна бути підтверджена відповідними відомостями (оцінкою відповідної установи), що позбавляє суд можливості перевірити повноту сплати судового збору.
Таким чином, позивачу необхідно надати квитанцію про сплату судового збору відповідно до оцінки земельної ділянки на час звернення до суду з позовом.
Відповідно до ст. 121 ЦПК України позовна заява, подана без додержання вимог, викладених у ст.ст. 119 ЦПК України підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Керуючись ст.121 ЦПК України , суд
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до територіальної громади в особі Марївської сільської ради Компаніївського району Кіровоградської області про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом - залишити без руху.
Запропонувати позивачу визначити ціну позову від дійсної вартості нерухомого майна на момент звернення до суду, зазначити докази на підтвердження вартості майна та сплатити судовий збір у розмірі 1% від вартості майна, на яке заявлено право власності.
Надати позивачу строк для усунення недоліків протягом трьох днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз'яснити позивачу, що в разі виконання вимог у встановлений судом термін, заява буде вважатись поданою в день першого пред'явлення в суд. В протилежному випадку заява буде вважатись неподаною і підлягає поверненню позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Компаніївського районного суду
Кіровоградської області ОСОБА_2
Суд | Компаніївський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 16.07.2015 |
Оприлюднено | 21.07.2015 |
Номер документу | 46833940 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Компаніївський районний суд Кіровоградської області
Ревякіна О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні