ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
15 липня 2015 р. Справа № 802/1577/15-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Слободонюка М.В.,
за участю:
секретаря судового засідання: Франчук А.О.
представника позивача: Олійника А.М.
представника відповідача: не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом: відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Вінниці
до: ліквідаційної комісії Малого приватного підприємства Фірма "Сонячний пелікан"
про: стягнення капіталізованих платежів
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду звернулось відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Вінниці (далі - Відділення Фонду в м. Вінниці, позивач) з адміністративним позовом до ліквідаційної комісії Малого приватного підприємства Фірма «Сонячний пелікан» (далі - відповідач) про стягнення капіталізованих платежів в розмірі 91776,32 грн.
В процесі розгляду справи представником позивача подана заява від 15.07.2015р. про зменшення розміру позовних вимог у зв'язку з уточненням періоду, на який призначені потерпілому страхові виплати, за змістом якої позивач просить стягнути з відповідача капіталізовані платежі в сумі 2630,90 грн. Дана заява з урахуванням положень ст. 137 КАС України була прийнята судом.
Обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги позивач зазначає, що МПП Фірма «Сонячний пелікан» припинило свою діяльність як юридична особа без правонаступника та створило ліквідаційну комісію на підставі чого повинна бути проведена капіталізація платежів для продовження страхових виплат особам, потерпілим на підприємстві. Позивач, з урахуванням даних Держкомстату України про середню очікувану тривалість життя осіб, розрахував суму платежів, які підлягають капіталізації для розрахунку з потерпілим ОСОБА_2, який отримав втрату працездатності під час виконання трудових обов'язків у МПП Фірми «Сонячний пелікан». З урахуванням того, що потерпілому ОСОБА_2 ступінь втрати працездатності (10%) встановлено строково - до 01.06.2016р., так само на строк по 31.05.2016 року продовжено страхові виплати, тому позивач вважає, що капіталізації підлягають платежі, які мають бути виплачені потерпілому за визначений період, а саме з серпня 2015 року по травень 2016 року включно в сумі 2630,90 грн. Оскільки в добровільному порядку капіталізація таких коштів відповідачем не проведена, позивач звернувся до суду щодо їх стягнення.
У судовому засіданні представник позивача змінені позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити та стягнути із відповідача 2630,90 грн. капіталізованих платежів.
Відповідач у судове засідання не прибув, повноважного представника не направив. Судову кореспонденцію суд направляв відповідачу на адресу, внесену до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (вул. Грушевського, 17, м. Вінниця). Однак до суду повернувся не вручений конверт зі вмістом поштового відправлення з відміткою поштового відділення зв'язку: "за зазначеною адресою не проживає". Згідно з ч. 4 ст. 33 та ч. 11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. Отже, суд вважає, що відповідач в розумінні вищезазначених норм процесуального законодавства був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи.
З урахуванням викладеного та керуючись положеннями частини 4 статті 128 КАС України, суд вважає, що наявні підстави для розгляду справи у відсутність представника відповідача за наявними у ній доказами.
Суд, заслухавши пояснення представників позивача, вивчивши матеріали справи та оцінивши наявні у ній докази в їх сукупності встановив, що МПП Фірма «Сонячний пелікан» було зареєстроване у Відділенні Фонду в м. Вінниці як платник страхових внесків.
20.11.2014 року припинена діяльність МПП фірми «Сонячний пелікан» та створена ліквідаційна комісія.
Відділенням Фонду в м. Вінниці сформовано особову справу потерпілого на виробництві ОСОБА_2, який отримав втрату працездатності під час виконання трудових обов'язків в МПП Фірма «Сонячний пелікан», про що свідчить Акт про нещасний випадок на виробництві за формою Н-1 від 12.05.1997 року. Із матеріалів справи слідує, що ОСОБА_2 перебуває на обліку з 27.05.2014 року, має зареєстрований страховий випадок - трудове каліцтво, що сталось 02.05.1997 року. За висновками МСЕК від 10.06.2014 року потерпілому встановлена стійка втрата професійної працездатності 10%, з повторним оглядом 01.07.2015 року.
29.07.2014 року позивачем було винесено постанову №0210/91167/91167 про призначення потерпілому ОСОБА_2 щомісячної грошової допомоги (вид виплати 410, КЕКВ 2730.03) в розмірі 263,09 грн. та визначено період проведення таких виплат з 27.05.2014 року по 30 червня 2015 року.
За наслідками повторного переогляду за висновками МСЕК від 25.05.2015 року потерпілому ОСОБА_2 була встановлена стійка втрата професійної працездатності 10 % з повторним оглядом 01.06.2016 року.
Постановою №0210/91167/91167 від 09.07.2015 року про продовження раніше призначеної щомісячної страхової виплати, потерпілому ОСОБА_2 було продовжено виплату щомісячної грошової допомоги у розмірі 263,09 грн. з 25.05.2015 року по 31.05.2016 року включно.
Таким чином враховуючи період, за який потерпілому ОСОБА_2 буде здійснюватися щомісячна страхова виплата (по 31.05.2016р.), потреба в капіталізації коштів по МПП Фірма «Сонячний пелікан» становить 2630,90 грн. (серпень 2015 року - травень 2016 року включно по 263,09 грн. щомісяця).
Визначаючись щодо заявлених позовних вимог, суд виходив з наступного.
Згідно зі ст. 46 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" фінансування Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві здійснюється за рахунок, зокрема, капіталізованих платежів, що надійшли у випадках ліквідації страхувальників у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Зазначеною нормою законодавець зобов'язує страхувальника проводити капіталізацію страхових виплат у всіх випадках ліквідації (не лише у випадку ліквідації підприємства-банкрута, але й за інших підстав, передбачених законодавством), із застосуванням порядку, який передбачений постановою Кабінету Міністрів України № 765 від 6 травня 2000 року "Про порядок капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань підприємства - банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю".
Відповідно до ст. 36 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації голова ліквідаційної комісії, уповноважена ним особа або ліквідатор після закінчення процедури ліквідації, передбаченої законом, але не раніше закінчення строку заявлення вимог кредиторами повинен подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстраторові певні документи, в тому числі, зокрема, довідку відповідного органу про відсутність заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та страхових коштів до Пенсійного фонду України і фондів соціального страхування.
Отже, статтею 46 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" законодавець зобов'язав страхувальника проводити капіталізацію страхових виплат у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у всіх випадках ліквідації страхувальника, не залежно від підстави такої ліквідації.
Статтею 1205 Цивільного Кодексу України передбачено, що у разі ліквідації юридичної особи платежі, належні потерпілому або особам, визначеним статтею 1200 цього Кодексу, мають бути капіталізовані для виплати їх потерпілому або цим особам у порядку, встановленому законом або іншими нормативно-правовими актами.
Для покриття витрат Фонду потерпілим на виробництві, які працювали на підприємствах, що ліквідовані, кошти до Фонду сплачуються страхувальником, згідно з Порядком капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань підприємства-банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 року № 765 (далі - Порядок).
Відповідно до п. 1 Порядку, капіталізація платежів здійснюється щодо кожної особи з урахуванням заборгованості за попередні роки та необхідності виплати майбутніх платежів.
Із матеріалів справи вбачається, що загальна потреба в капіталізації коштів для розрахунку з потерпілим ОСОБА_2 за період з серпня 2015 по травень 2016 року включно складає 2630,90грн. (263,09 х 10 місяців).
Враховуючи вищезазначене, суд вважає вимоги позивача про стягнення з відповідача сум капіталізованих платежів правомірними. А оскільки капіталізовані платежі добровільно сплачені не були, тому вони підлягають стягненню з відповідача в судовому порядку.
За таких обставин, позовні вимоги відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Вінниці про стягнення з МПП Фірма «Сонячний пелікан» капіталізованих платежів в сумі 2630,90 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Малого приватного підприємства Фірма "Сонячний пелікан" (м. Вінниця, вул. Грушевського, 17, код ЄДРПОУ 13310044) на користь відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Вінниці (м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 2, код ЄДРПОУ 25937723, р/р 37171001001000 в ГУДКСУ у Вінницькій області, МФО 802015) капіталізовані платежі в сумі 2630,90 (дві тисячі шістсот тридцять) гривень 90 коп.
Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Слободонюк Михайло Васильович
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.07.2015 |
Оприлюднено | 21.07.2015 |
Номер документу | 46865025 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Слободонюк Михайло Васильович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Слободонюк Михайло Васильович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Слободонюк Михайло Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні