Ухвала
від 17.05.2011 по справі 2а/0470/5225/11
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А про поновлення строку звернення до суду та про відкриття провадження в адміністративній справі

10 травня 2011 р. Справа № 2а/0470/5225/11 Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Конєва С.О. розглянувши позовні матеріали за адміністративним позовом Лівобережна міжрайонної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська до Товариства з обмеженою відповідальністю «Неотрейд Груп»про стягнення податкового боргу в сумі 5883 грн. 33коп.,-

ВСТАНОВИВ:

05.05.2011 року Лівобережна міжрайонна державна податкова інспекція м.Дніпропетровську звернулася з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Неотрейд Груп» та просить стягнути з останнього податковий борг по податку на додану вартість в розмірі 5883 грн. 33 коп.

Одночасно, позивач у позові просить поновити строк звернення до адміністративного суду з зазначеним позовом посилаючись на те, що ч. 3 ст. 99 КАС України встановлено, що для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до суду. Зокрема, ст.15 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»встановлено, що податковий борг може бути стягнуто протягом 1095 календарних днів від дня узгодження податкового зобов'язання.

Дослідивши матеріали справи та розглянувши вищезазначене клопотання, суд вважає за необхідне клопотання позивача задовольнити виходячи з наступного.

Відповідно до п.5.3.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(чинного на момент виникнення правовідносин), платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Частиною 2 статті 5 КАС України, встановлено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

У відповідності до п. 15.2.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(чинного на момент виникнення правовідносин), у разі коли податкове зобов'язання було нараховане податковим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 15.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні податкового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів від дня узгодження податкового зобов'язання. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або до визнання боргу безнадійним.

Як вбачається з документів доданих до позову податковий борг у відповідача виник з моменту отримання відповідачем другої податкової вимоги, тобто з 12.09.2009р.

30.07.2010р. набрав чинності Закону України «Про судоустрій і статус суддів»від 07.07.2010 № 2453- VI за яким строк звернення до суду встановлюється Кодексом адміністративного судочинства України, а саме ч.2 ст.99 КАС України, якою передбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Проте, обрахування шестимісячного строку для звернення до адміністративного суду за захистом порушеного права, свобод чи законних інтересів розпочинається з 30.07.2010р. (набрання чинності Законом України «Про судоустрій і статус суддів»).

Такої ж думки дотримується Вищий адміністративний суд України у своєму листі №1343/11/13-16 від 27 вересня 2010 року.

Що стосується правовідносин, які виникли до вступу в законну силу Закону України №2453-VI від 07.07.2010р., до них застосовується спеціальний строк, а саме 1095 днів, оскільки в редакції ч.1 ст.99 КАС України, яка була чинна на момент виникнення спірних правовідносин, які виникли до вступу в силу ЗУ №2453-VI від 07.07.2010р. було встановлено, що окремі Закони можуть передбачати спеціальне регулювання розміру строків звернення до адміністративного суду та правила визначення моменту перебігу строку.

Таким Законом був Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», який встановлював строк стягнення податкового боргу у межах 1095 днів.

Виходячи з наведеного та те, що до даних правовідносин слід застосувати саме вищезазначену норму, однак приймаючи до уваги те, що ЗУ 2453-VI від 07.07.2010р. зменшив цей строк, слід його поновити, оскільки відповідно до ч.3 ст.22 Конституції України встановлено, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Також ст. 58 Конституції України передбачено, що Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Приймаючи до уваги викладене, керуючись ст.ст.99, 102, 104-107, 110 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

УХВАЛИВ:

Клопотання Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції м.Дніпропетровську про поновлення строку звернення до суду з даним позовом задовольнити.

Поновити Лівобережній міжрайонній державній податковій інспекції м.Дніпропетровську строк звернення до суду з цим позовом.

Відкрити провадження в адміністративній справі № 2а/0470/5225/11.

Призначити справу до розгляду у судовому засіданні на 06.06.11 року о 10:30 год.

Позивачу -до судового засідання надати обґрунтований розрахунок стягуваної суми з зазначенням строку виникнення податкового боргу, виходячи з норм чинного законодавства, а також документи які свідчать про нарахування пені; докази вручення цих документів відповідачеві саме по пені та зазначити строк її нарахування.

Відповідачу -до судового засідання надати: письмові заперечення на позов; докази в обґрунтування заперечень виходячи з вимог ч.1 ст.71 КАС України; документи, що посвідчують статус підприємства.

Здійснювати розгляд справи одноособово суддею Конєвою С.О.

Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати особам, які беруть участь у справі, разом з інформацією про їхні процесуальні права та обов'язки.

Визнати обов'язкову особисту участь осіб в судовому засіданні, які беруть участь у справі.

Особи, які беруть участь у справі, або їх представники допускаються до участі у судовому засіданні при наявності документа, що посвідчує особу кожного, та документа, що засвідчує повноваження їх представників.

Відповідно до ст.122 Кодексу адміністративного судочинства України, особи, які беруть участь у справі мають право заявляти клопотання про розгляд справи за їх відсутності в порядку письмового провадження.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_1

СудДніпропетровський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення17.05.2011
Оприлюднено21.07.2015
Номер документу46889486
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/0470/5225/11

Постанова від 01.09.2011

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Конєва Світлана Олександрівна

Ухвала від 17.05.2011

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Конєва Світлана Олександрівна

Постанова від 01.09.2011

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Конєва Світлана Олександрівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні