Бориспільський міськрайонний суд Київської області
м. Бориспіль, вул. Київський Шлях, 72, 8300, (04595) 6-76-19
Справа №2-2453/2010р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26.05.2010 року Бориспільський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючої судді Саган В.М.
при секретарі Моргушко Л.В.
розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні м. Борисполя цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Сошниківської сільської ради, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання права власності в порядку спадкування, -
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулась до суду з позовом про визнання за нею права власності на житловий будинок з господарськими спорудами в порядку спадкування. Як доказ заявлених вимог вказує, що 03.07.2009 року помер її чоловік, ОСОБА_4. Після його смерті відкрилась спадщина, яка складається з житлового будинку з надвірними спорудами в с. Сошників, Бориспільського району по вул. Ліченка, 97. Вона, будучи спадкоємицею першої черги за законом має спадкове право, але не може нотаріально оформити спадщину через відсутність на будинок правовстановлюючих документів, оскільки чоловік за життя не оформив домоволодіння належним чином.
Представник позивачки в судовому засіданні позов підтримала та просила задовольнити .
Відповідач, Сошниківська сільська рада Бориспільського району Київської області в судове засідання не з`явилась, однак надіслала до суду заяву, з проханням дану справу розглянути без участі представника сільської ради, не заперечує проти задоволення даних позовних вимог .
Відповідачі по справі : син ОСОБА_2І та дочка ОСОБА_3 , мають право на спадкування в порядку першої черги, але відмовилися від прийняття спадщини, що підтверджується заявами від 12.10.2010р. та надали суду заяву про визнання позову з проханням справу слухати без їх участі.
Суд вважає, що позов можливо вирішити в стадії попереднього судового розгляду, оскільки визнання позову відповідачами не суперечить закону та не порушує прав та свобод третіх осіб.
Судом встановлено, що 03.07.2009р. помер ОСОБА_4, про що свідчить свідоцтво про смерть, видане виконкомом Сошниківської сільської ради Бориспільського району Київської області 04.07.2009р (серії I-ОК № 156356 ).
Позивачка та спадкодавець перебували в зареєстрованому шлюбі з 02.02.1957р. до дня смерті, проживали разом в ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Власником вказаного домоволодіння був ОСОБА_4, про що в по господарській книзі сільської ради зроблено запис за № 69 та свідчить довідка сільської ради № 61 від 03.02.2010р.
За життя спадкодавець ОСОБА_4 не отримав відповідні правовстановлюючі документи на нерухоме майно та не зареєструв його в БТІ. Це стало перешкодою для позивачки при успадкуванні майна та оформлення свого права власності на житловий будинок, а тому порушене право позивачки підлягає визнанню в судовому порядку.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
У відповідності до ст.16 ч.2 п.1 Цивільного кодексу України, одним із способів захисту цивільних прав та інтересів може бути - визнання права.
Статтею 1216 ЦК України передбачено, що спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців).
Стаття 1217 ЦК України передбачає, що спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Згідно з ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять всі права та обов'язки, що належали спадкодавцю на момент відкриття спадщини, і не припинились внаслідок його смерті
У відповідності до ст. 1268 п.3 ЦК України позивачка вважається такою, що прийняла спадщину, оскільки проживала разом зі спадкодавцем до дня його смерті.
«Тимчасовим положенням про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майноВ» затвердженим наказом Міністерства юстиції України № 7/5 від07 лютого 2002 року визначено, що одним із документів, на підставі яких проводиться реєстрація прав власності на нерухоме майно , є рішення суду про визнання права власності.
У відповідності до ст.25 ЦК України цивільна правоздатність припиняється у момент смерті особи.
Інших спадкоємців які б прийняли спадщину або претендували б на неї в суді не встановлено .
На підставі того, що правовстановлюючий документ на спадкове домоволодіння відсутній та за умов коли інших осіб, які претендують на спадщину після померлого немає, сторони не заперечують проти заявлених вимог, оцінюючи надані суду докази позов слід задовольнити в повному обсязі, визнавши за позивачкою, як за спадкоємцем першої черги право власності на житловий будинок з надвірними спорудами в с. Сошників, Бориспільського району по вул. Ліченка,97 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4, який помер 03.07.2009р..
На підставі ст. 1218, ст. 1261, ст.1268, ст.1296 Цивільного кодексу України, та керуючись ст.ст. 10,58,60,130,212,213, 223 ЦПК України суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами, розташованого в с. Сошників, Бориспільського району, Київської області по вул. Ліченка,97 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4, який помер 03.07.2009р. .
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд Київської області шляхом подачі: протягом 10-ти днів з дня його проголошення - заяви про його апеляційне оскарження та протягом наступних 20-ти днів - апеляційної скарги .
Суддя :
Суд | Бориспільський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 26.05.2010 |
Оприлюднено | 23.07.2015 |
Номер документу | 46962423 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Саган В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні