198/359/15-ц
2/0198/166/15
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 липня 2015 року Юр’ївський районний суд Дніпропетровської області у складі: головуючого судді Гайдар І.О., за участю секретаря судових засідань ОСОБА_1, представника позивача ОСОБА_2, представників відповідача ОСОБА_3, ОСОБА_4, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Юр’ївка Юр’ївського району Дніпропетровської області цивільну справу за позовом ОСОБА_5 до фермерського господарства «Сонячне», третя особа Реєстраційна служба Юр 'ївського районного управління юстиції Дніпропетровської області, про визнання договору оренди землі недійсним та скасування рішення про державну реєстрацію права оренди земельної ділянки,
в с т а н о в и в:
В провадженні Юр’ївського районного суду Дніпропетровської області знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_5 до ФГ «Сонячне» про визнання договору оренди землі недійсним та скасування рішення про державну реєстрацію права оренди земельної ділянки.
06.07.2015 року представник позивача ОСОБА_2 заявила клопотання про призначення у справі судової почеркознавчої експертизи, посилаючись на те, що позивач ОСОБА_5 не підписувала жодних договорів оренди землі з ФГ «Сонячне».
Представники відповідача не заперечували проти призначення експертизи.
Вивчивши матеріали справи, вислухавши сторін, суд вважає, що клопотання про призначення у справі судової почеркознавчої експертизи підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 143 ЦПК України для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд призначає експертизу за заявою осіб, які беруть участь у справі.
Враховуючи, що позивач ОСОБА_5 заперечує факт укладення договору оренди землі від 29.11.2012 року з відповідачем, та те, що перевірка достовірності підпису можлива лише шляхом вирішення питань, які потребують спеціальних знань в області почеркознавства, суд вважає необхідним призначити у справі судову почеркознавчу експертизу.
Оригінал договору оренди землі від 29.11.2012 року наданий представником відповідача до матеріалів справи в судовому засіданні.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 202 ЦПК України суд може за заявою особи, яка бере участь у справі, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.
Оскільки для проведення експертизи потрібний значний проміжок часу, провадження у справі на час її проведення необхідно зупинити.
Керуючись ст.ст. 143, 144, 202, 203, 209 ЦПК України, суд
п о с т а н о в и в:
Клопотання представника позивача ОСОБА_2 про призначення судової почеркознавчої експертизи задовольнити.
Призначити у справі за позовом ОСОБА_5 до фермерського господарства «Сонячне», третя особа Реєстраційна служба Юр 'ївського районного управління юстиції Дніпропетровської області, про визнання договору оренди землі недійсним та скасування рішення про державну реєстрацію права оренди земельної ділянки судову почеркознавчу експертизу, на вирішення якої поставити питання:
- чи виконано підпис ОСОБА_5 на договорі оренди землі від 29.11.2012 року, укладеного між ОСОБА_5 та ФГ «Сонячне», в графах «Орендодавець» (на відповідних сторінках договору з додатками) саме ОСОБА_5 чи такий підпис виконано іншою особою з наслідуванням підпису від її імені?
Проведення експертизи доручити Дніпропетровському науково-дослідному інституту судових експертиз (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Леніна, 17, офіс № 361).
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384 , 385 КК України .
Надати у розпорядження експерта матеріали цивільної справи №198/359/15-ц за позовом ОСОБА_5 до фермерського господарства «Сонячне», третя особа Реєстраційна служба Юр 'ївського районного управління юстиції Дніпропетровської області, про визнання договору оренди землі недійсним та скасування рішення про державну реєстрацію права оренди земельної ділянки.
Зобов’язати позивача за необхідності надати експерту документи, необхідні для проведення експертизи.
Витрати по проведенню експертизи покласти на ОСОБА_5 Роз’яснити позивачу положення ст. 146 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі.
Провадження у справі зупинити до проведення експертизи.
Ухвала в частині зупинення провадження у справі підлягає оскарженню.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через Юр’ївський районний суд Дніпропетровської області шляхом подачі апеляційної скарги в п’ятиденний строк з дня проголошення ухвали. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: І.О.Гайдар
Суд | Юр'ївський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 06.07.2015 |
Оприлюднено | 23.07.2015 |
Номер документу | 46981883 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Юр'ївський районний суд Дніпропетровської області
Гайдар І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні