ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УХВАЛА
14 січня 2011 р.Справа №2а/0470/1115/11
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Конєва С.О., розглянувши клопотання Державної податкової інспекції у м. Дніпродзержинську Дніпропетровської області про забезпечення адміністративного позову по справі № 2а/0470/1115/11
за позовом Державної податкової інспекції у м. Дніпродзержинську Дніпропетровської області
про звернення стягнення на активи на суму 1 189 грн. 22 коп.,-
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у м. Дніпродзержинську звернулася до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ресурс-сервіс» м. Дніпродзержинськ та просить звернути стягнення на активи відповідача у розмірі заборгованості по платежам до бюджету на загальну суму 3229 грн. 4 коп., що становить податок на прибуток приватних підприємств.
Також, у позовній заяві позивач просить заборонити ТОВ «Ресурс-сервіс» розпоряджатися активами товариства, крім розпорядження активами у рахунок погашення податкового боргу.
В обґрунтування заявленого клопотання позивач зазначає, що підставою для забезпечення позову виступає небезпека заподіяння шкоди інтересам Державного бюджету України у вигляді ненадходження сум податкового боргу через неможливість його примусового стягнення у випадку відчуження платником податків належних йому активів.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 14.01.2011р. відкрито провадження в адміністративній справі та судове засідання призначено на 07.02.2011 року на 11.30 годин.
Відповідно до ч. 1 ст. 117 Кодексу адміністративного судочинства України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також, якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
За ч.3, ч.4 ст. 117 КАС України забезпечення позову в адміністративних справах допускається у двох випадках:
- шляхом зупинення дії рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються;
- шляхом заборони вчиняти певні дії.
Наведений перелік способів забезпечення позову є вичерпним.
Згідно з ч. 1 ст. 118 КАС України клопотання про забезпечення адміністративного позову розглядається не пізніше наступного дня після його одержання й у разі обґрунтованості та терміновості вирішується ухвалою негайно без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
При цьому, в ухвалі про забезпечення позову, суд повинен навести мотиви, з яких він дійшов висновку про існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухваленні рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти зусиль та витрат, а також вказати ознаки, які свідчать про очевидність протиправності рішення, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
В обґрунтування заявленого в позові клопотання позивач не надав жодних доказів відносно того, що невжиття заходів забезпечення позову в подальшому ускладнить його виконання чи зробить неможливим виконання судового рішення в разі задоволення позову.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач просить заборони ТОВ «Ресурс-сервіс» розпоряджатися активами товариства, крім розпорядження активами у рахунок погашення податкового боргу.
Проте, наведений вище спосіб забезпечення позову не передбачений ст. 117 КАС України та доказів в обґрунтування клопотання позивачем не надано.
За таких обставин, у Дніпропетровського окружного адміністративного суду відсутні підстави для задоволення клопотання про забезпечення позову, яке заявлене в позовній заяві.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.117,118, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання Державній податковій інспекції у м. Дніпродзержинську про забезпечення позову - відмовити.
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали згідно ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили у порядку та у строки встановлені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2011 |
Оприлюднено | 24.07.2015 |
Номер документу | 47065762 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Конєва Світлана Олександрівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Конєва Світлана Олександрівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Конєва Світлана Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні