Ухвала
від 22.07.2015 по справі 903/434/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

ПРО ПОВЕРНЕННЯ ЗАЯВИ

"22" липня 2015 р. № 01-39/903/434/15 Суддя господарського суду Волинської області Сур'як О.Г., розглянувши заяву фермерського господарства «Корсойл-Агро»

про розстрочку виконання рішення господарського суду Волинської області

по справі 903/434/15

за позовом приватного підприємства "Мас плюс"

до відповідача фермерського господарства "Корсойл-Агро"

про стягнення 22 620грн.93коп.

Встановив: ФГ "Корсойл-Агро" звернулось до господарського суду Волинської області із заявою (вх. №01-59/49/15 від 20.07.2015р.) про розстрочку виконання рішення господарського суду Волинської області від 25.05.2015 року по справі №903/434/15.

Подана заява не може бути прийнята господарським судом, оскільки не відповідає вимогам Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до п.7.3 Постанови пленуму Вищого господарського суду України від 17.10.2012 року №9 «Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України» (зі змінами та доповненнями) заяву про надання відстрочки, розстрочки, зміну способу і порядку виконання рішення слід розглядати за правилами ГПК у межах розглянутої господарським судом справи. Зокрема, заявник повинен подати докази надіслання другій стороні копії цієї заяви і доказів на її обґрунтування, сторони мають бути повідомлені про час і місце розгляду заяви тощо. У разі неподання заявником доказів надіслання другій стороні відповідних копій заява і додані до неї документи не пізніше трьох днів з дати надходження заяви повертаються заявникові без розгляду на підставі пункту 6 частини першої статті 63, статті 121 ГПК.

Згідно ст. 56 ГПК України позивач, прокурор чи його заступник зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.

Як випливає з вимог ч. 1 ст. 56 ГПК України, обов'язок позивача направити відповідачу копії доданих до позовної заяви документів не залежить від того чи є у наявності у відповідача дані документи.

Згідно п. 2 ст. 57 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.

В даному випадку, заявник (боржник) при зверненні до господарського суду із заявою про розстрочку не надав документів в підтвердження направлення позивачу (стягувачу) такої заяви з додатками у визначеному законом порядку.

До заяви про розстрочку виконання рішення суду доданий фіскальний чек (поштова квитанція), з якого не вбачається, що саме заява про розстрочку з додатками надіслана ПП «Мас плюс».

Згідно з п. п. 59, 61 Постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 року № 270 "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв'язку" внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

Таким чином належним доказом відправлення позивачу (стягувачу) заяви про розстрочку виконання рішення суду та доданих до неї документів є опис вкладень в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), надані в оригіналі.

Суд також звертає увагу на те, що, позовна заява підписана невідомою особою. Як вбачається з довіреності від 30.09.2014р., виданої на ім'я Ягнюк М.Г., що міститься в матеріалах справи (а.с.20), фінансового звіту та самої заяви про розстрочку, всі документи мають різний підпис голови господарства Корнійчук Р.А.

Відповідно до п.п. 1, 6 ст.63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо позовну заяву підписано особою, яка не має права її підписувати; не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.

На підставі викладеного, керуючись п.п. 1, 6 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-

УХВАЛИВ:

Заяву ФГ "Корсойл-Агро" про розстрочку виконання рішення господарського суду Волинської області у справі 903/434/15 з матеріалами на 11 аркушах повернути заявнику.

Суддя О. Г. Сур'як

СудГосподарський суд Волинської області
Дата ухвалення рішення22.07.2015
Оприлюднено28.07.2015
Номер документу47233479
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —903/434/15

Ухвала від 22.07.2015

Господарське

Господарський суд Волинської області

Сур'як Оксана Геннадіївна

Ухвала від 09.07.2015

Господарське

Господарський суд Волинської області

Сур'як Оксана Геннадіївна

Рішення від 28.05.2015

Господарське

Господарський суд Волинської області

Сур'як Оксана Геннадіївна

Ухвала від 21.04.2015

Господарське

Господарський суд Волинської області

Сур'як Оксана Геннадіївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні