Копія
Справа № 822/784/15
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 липня 2015 року м. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Ковальчук А.М. розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом заступника прокурора м. Хмельницького в інтересах держави в особі Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства "Ресторан "Поділля" про стягнення штрафних санкцій, -
ВСТАНОВИВ :
заступник прокурора м. Хмельницького звернувся в суд з позовом в інтересах держави в особі Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства "Ресторан Поділля" про стягнення штрафних санкцій в розмірі 85000 грн.
В обґрунтування позовних вимог вказує на те, що у відповідності до п.8 ч.1 ст.11 Закону України В«Про державне регулювання ринку цінних паперів в УкраїніВ» начальником Прикарпатського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку винесена постанова №438-ПР-2-Е від 20.11.2014 року, якою на відповідача накладено штраф в розмірі 85000 грн., який в добровільному порядку відповідачем не сплачений, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.
Представник прокуратури в судове засідання не з'явився, до суду подав заяву, відповідно до якої позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить розглядати справу без його участі.
Представник Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку в судове засідання не з'явився, надіслав до суду клопотання про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, про причини неявки не повідомив, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Відповідно до ч. 6 ст. 12, ч. 1 ст. 41, ч. 4 ст. 122 КАС України, у випадку неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі під час судового розгляду повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не відбувається, розгляд справи проводиться в письмовому провадженні.
Дослідивши в сукупності докази по справі, суд вважає, що заявлений позов обґрунтований, підтверджений належними доказами і підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.1 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30.10.1996р. №448/96-ВР (далі-Закону) державне регулювання ринку цінних паперів - здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.
За правилами частини 1 статті 5 та частини 2 статті 6 Закону державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку складається з Комісії як колегіального органу та центрального апарату.
У відповідності зі статтею 9 Закону уповноваженими особами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку є, зокрема, Голова та члени Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку; уповноважені Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадові особи.
Суд встановив, що Прикарпатським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в ході перевірки встановлено порушення ВАТ "Ресторан Поділля" вимог законодавства про цінні папери та не виконання розпорядження Прикарпатського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 15.04.2014 року №3-ПР-2-Е про усунення порушень вимог чинного законодавства, а саме: привести форму випуску акцій у відповідність із нормами Закону України В«Про акціонерні товариства" відповідно до п.5 розділу XVII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про акціонерні товариства".
Зазначеним розпорядженням визначений термін для усунення порушень законодавства про цінні папери - до 30.05.2014 року.
У зв'язку з невиконанням відповідачем розпорядження від 15.04.2014 року №3-ПР-2-Е позивачем 23.10.2014 року винесена постанова про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів.
07.11.2014 року складений акт №464-ПР-2-Е про правопорушення на ринку цінних паперів, на підставі якого винесено постанову №09.4-04/1151 від 07.11.2014 року про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів.
20.11.2014 року винесено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів притягнення відповідача до відповідальності на підставі ст.ст.8,11 Закону України В«Про державне регулювання ринку цінних паперів в УкраїніВ» у вигляді штрафу в розмірі 85000 грн.
Суд звертає увагу на те, що ВАТ "Ресторан Поділля" неодноразово повідомлявся про прийняті Прикарпатським територіальним управлінням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку рішення відносно нього, про що свідчать реєстри відправлень, які містяться в матеріалах справи. Проте на розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів представник відповідача не з'явився, вимоги зазначені у розпорядженні та постанові у визначений термін виконані не були.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії вчиненні повторно протягом року, - у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян. (абз.1 п.8 ч.1. ст.11 Закону).
Відповідно до ст.12 Закону уповноважена особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка виявила факт вчинення юридичною особою правопорушення на ринку цінних паперів, складає акт, який разом з письмовими поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та пов'язаними з таким правопорушенням документами протягом п'яти робочих днів подає уповноваженій особі Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка має право застосовувати санкцію за правопорушення на ринку цінних паперів. Санкції застосовуються Головою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, уповноваженими Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадовими особами після розгляду документів, що підтверджують факт правопорушення.
Уповноважена особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про застосування санкції протягом 30 робочих днів після отримання документів, що підтверджують факт правопорушення. Рішення про застосування санкції оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, до якої застосовано санкцію.
Згідно з ст.11 Закону у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Суд враховує, що постанова №438-ПР-2-Е від 20.11.2014 року про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів не скасована, доказів про сплату штрафних санкцій не подано.
Статтею 121 Конституції України та статтею 36-1 Закону України "Про прокуратуру" на органи прокуратури покладено представництво інтересів держави при наявності порушень або загрози порушень економічних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
З врахуванням зазначених обставин, норм чинного законодавства, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи та підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст. 11, 158-163, 186, 254, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-
ПОСТАНОВИВ :
позов заступника прокурора м. Хмельницького в інтересах держави в особі Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку задоволити.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Ресторан "Поділля", код ЄДРПОУ 14173508, на користь Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку штрафні санкції в розмірі 85000 (вісімдесят п'ять тисяч) грн.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя /підпис/ "Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_1
Суд | Хмельницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.07.2015 |
Оприлюднено | 28.07.2015 |
Номер документу | 47288203 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Хмельницький окружний адміністративний суд
Ковальчук А.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні