ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(скорочене провадження)
24.11.2011 року № 2-а-11866/11
Суддя Золотоніського міськрайонного суду О. І. Чирва розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду в Золотоніському районі Черкаської області про визнання дій протиправними та зобов'язання нарахування і виплати недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги В«дитині війниВ» , -
ВСТАНОВИВ:
28.10.2011 року до суду звернувся позивач з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в Золотоніському районі про визнання дій протиправними та зобов'язання нарахування і виплати недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги як дитині війни
В своєму позові позивач вказує, що він являється особою на яку поширюється дія Закону України В«Про соціальних захист дітей війниВ» . Відповідно до ст. 6 вищезазначеного закону - має право на щомісячне підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, але відповідачем по справі вимоги даного закону ігноруються і підвищення до пенсії йому, як дитині війни нараховувалося та виплачувалося в меншому розмірі, ніж це передбачено діючим законодавством.
Від відповідача надійшло заперечення в якому він не визнав позов повністю, оскільки на законодавчому рівні не визначено: які органи повинні виплачувати підвищення пенсії дітям війни, за рахунок яких коштів і джерел, в якому порядку, яким чином, законодавством України не визначено поняття В«мінімальна пенсія за вікомВ»для застосування Закону України "Про соціальних захист дітей війни", а ст. 28 Закону України "В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» " не може бути застосована, оскільки даний розмір мінімальної пенсії застосовується виключно для цього закону.
Суд, вивчивши матеріали справи, ознайомившись із запереченнями відповідача, прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ч.2 ст.99 КАС України встановлено шестимісячний строк для звернення до суду за захистом прав, свобод та інтересів особи, який обчислюється з дня коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Позивач по справі відповідно до ст. 1 Закону України В«Про соціальний захист дітей війниВ»має статус В«дитини війниВ» , що стверджується посвідченням, а тому має право на соціальний захист відповідно до ст.6 даного Закону, тобто має право на отримання підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком. Дана стаття діє в редакції закону від 19.12.2006 року, оскільки подальша редакція була визнана неконституційною (Рішення КСУ № 10-рп/2008 від 22.05.2008).
Законом України В«Про внесення змін до Закону України В«Про державний бюджет України на 2011 рікВ»від 14.06.2011 року було доповнено п. 4 прикінцевих положень Закону України В«Про державний бюджет України на 2011 рікВ»відповідно до якого установлено що у 2011 році норми і положення статті 6 Закону України В«Про соціальний захист дітей війниВ» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу Пенсійного фонду України на 2011 рік (даний закон набрав чинності 19.06.2011 року).
Постановою КМ України № 745 від 06.07.2011 року В«Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджетуВ»установлено, що дітям війни підвищення до пенсії, тощо, проводиться у розмірі 49,80 грн. (дана постанова набрала чинності 23.07.2011 року).
Таким чином, позовні вимоги з 23.07.2011 року не підлягають до задоволення..
Вихідним критерієм обрахунку доплати до пенсії дітям війни виступає мінімальна пенсія за віком. Мінімальний розмір пенсії за віком, згідно статті 28 Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ»встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Судовим рішенням не можуть регулюватися майбутні правовідносини.
Відповідно до ч. 1 ст.94 КАС України, суд присуджує на користь позивача всі здійснені ним документально підтверджені судові витрати з відповідного бюджету.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", ст.ст. 94, 99, 100, 183-2, 256 КАС України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов -задовольнити частково.
Визнати дії Управління Пенсійного Фонду в Золотоніському районі Черкаської області щодо неповного нарахування та виплати ОСОБА_1 щомісячного підвищення до пенсії, як В«дитині війниВ» , в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком за період з 01.07.2011 року по 22.07.2011 року включно -протиправними.
Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Золотоніському районі здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, який визначений ч.1 ст. 28 Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» , за період з 01.07.2011 року по 22.07.2011 року включно, з урахуванням проведених за цей період виплат, виходячи з розміру прожитковому мінімуму, встановленого для осіб, що втратили працездатність, встановленого на відповідний період 2011 року.
В решті позовних вимог -відмовити.
Стягнути з Державного бюджету України державне мито на користь ОСОБА_1 в сумі 03 грн. 40 коп.
Зобов'язати Управління Пенсійного Фонду в Золотоніському районі Черкаської області виконати постанову в частині перерахування та виплати надбавки до пенсії як дитині війни у межах суми стягнення за один місяць негайно.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Золотоніський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів.
Суддя О. І. Чирва
Суд | Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 24.11.2011 |
Оприлюднено | 30.07.2015 |
Номер документу | 47325199 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Красноармійський міськрайонний суд Донецької області
Токарєв А. Г.
Адміністративне
Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області
Чирва О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні