1-125/11 від22.07.2015
н\п 1/490/5/2014
Центральний районний суд м. Миколаєва
Справа № 1-125/11
ПОСТАНОВА
22 липня 2015 року Центральний районний суд м. Миколаєва у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_4 ,
підсудної ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Миколаєві кримінальну справу за обвинуваченням
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Миколаєва, українки, громадянки України, з вищою освітою, не працюючої, незаміжньої, маючої на утриманні неповнолітню дитину 2006 року народження, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимої,
у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.367КК України,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_5 обвинувачується в тому, що відповідно до установчих документів ТОВ «Маін-Агро», рішення власників ТОВ «Маін-Агро» - ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 від 28.08.2003 року, ОСОБА_5 у період з 28.08.2003 року по 18.08.2009 року займала посаду директора ТОВ «Маін-Агро», розташованого за адресою: м. Миколаїв, вул. Севастопольська 47-А.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Маін-Агро» (далі - ТОВ «Маін-Агро»), код ЄДРПОУ 32613048, зареєстроване в органах державної влади Виконавчим комітетом Миколаївської міської Ради м. Миколаєва, свідоцтво про державну реєстрацію № 17039 від 29.08.2003 року, перебуває на податковому обліку в ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва з 01.09.2003 року за № 14036156, було зареєстроване як платник податку на додану вартість в ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва у період з 05.09.2003 року по 15.07.2010 року.
ТОВ «Маін-Агро» оподаткування одержаних доходів від здійснення господарської діяльності у період з 01.09.2003 року по 15.07.2010 року здійснювало на загальній системі оподаткування та було платником податку на прибуток підприємства та податку на додану вартість.
Згідно протоколу № 8 Загальних зборів ТОВ «Маін-Агро» від 18.08.2009 року назва підприємства ТОВ «МАІН-АГРО» була змінена на ТОВ «Демаін-Лагро».
ОСОБА_5 , будучи службовою особою суб`єкта підприємницької діяльності - юридичної особи, і виконуючи на підприємстві ТОВ «Маін-Агро» організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, покладені на неї діючим податковим законодавством, у відповідності з Законом України від 21.12.2000 року №2181-111 «Про порядок погашення зобов`язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами», Законом України від 03.04.1997 року № 168\97-ВР «Про податок на додану вартість», Законом України №996-ХІУ від 16.07.1999 року «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України від 01.03.2000 №79, була відповідальною за організацію ведення бухгалтерського і податкового обліку та звітності, за складання достовірної фінансової звітності юридичної особи, подачу податкової звітності в орган податкової служби за місцем реєстрації, своєчасне і повне нарахування і перерахування податків в бюджет держави.
На початку 2008 року, більш точна дата в ході досудового розслідування не встановлена, ОСОБА_5 , як директор ТОВ «Маін-Агро», в офісі цього підприємства, розташованого за адресою: м. Миколаїв, вул. Севастопольська 47-А., за пропозицією її давнього знайомого ОСОБА_8 , який виступав, як засновник та директор ТОВ «Агро-Вікторія» та ЧП «« ОСОБА_8 », уклала з його цими підприємствами договори на постачання сільськогосподарської продукції, згідно яких ця продукція постачалася транспортом ЧП ««Ганусовський В.В.» на адресу ТОВ «Маін-Агро», яке в свою чергу реалізовувало цю продукцію експортерам зерна ( Дочірнє підприємство з іноземною інвестицією "Сантрейд", ТОВ СП "НІБУЛОН", Підприємство з іноземними інвестиціями "СЄРНА", ТОВ "ЛУЇ ДРЕЙФУЄ КОМОДІТІЗ Україна ЛТД", ТОВ "Альфред С.Топфер Інтернешенал" (Україна), ТОВ "ВІОЙЛ-АГРО", ТОВ "ПОЛІ ГРЕЙН", ТОВ "ДІЛКОРН", ТОВ "Зерноторгівельна компанія", Підприємство з іноземними інвестиціями "ВІТАЛМАР АГРО", ТОВ "ВОЛАРИ ЕКСПОРТ", ВАТ "Миколаївський комбінат хлібопродуктів", ТОВ "ЕРІДАН-КОМЕРЦ", ТОВ "ВОЛАРИ- АГРО", ТОВ "ХЛІБОДАР", ТОВ "Роздільнофф Люкс").
Розрахунки між ТОВ «Маін-Агро» з вищевказаними фірмами ОСОБА_8 , за поставлену ними зернову продукцію на адресу ТОВ «Маін-Агро» в основному здійснювалися у безготівковій формі на наступний день після розвантаження товару. У випадку, якщо оплата здійснювалася в готівковій формі за проханням ОСОБА_8 , коли він приїжджав до офісу ТОВ «Маін-Агро» пізно та не поспівав у банк, а його постачальники очікували оплату, то при передачі ОСОБА_5 грошей ОСОБА_8 , він представляв їй наступні документи: приходний касовий ордер (ПКО) на суму оплати за поставлений товар, накладну та податкову накладну.
Влітку 2008 року ОСОБА_8 прийшов до офісу ТОВ «Маін-Агро» та повідомив ОСОБА_5 про те, що йому запропонували посаду начальника служби безпеки ОАО «Миколаєвобленерго» та він погодився на цю пропозицію, тому займатися офіційно постачанням зерна не може, у зв`язку з чим він переоформив установчі документи ТОВ «Агро-Вікторію» на другого директора - ОСОБА_9 , але попередив, що як і раніше всі постачання сільськогосподарської продукції, господарські угоди, сплати за товар повинні здійснювалися тільки за погодженням особисто з ним, ОСОБА_8 , в тому числі в телефонному режимі.
Наприкінці восени 2008 року, більш точна дата в ході досудового слідства не встановлена, ОСОБА_8 повідомив ОСОБА_5 , що поставляти сільськогосподарську продукцію для ТОВ «Маін-Агро» буде ще одна його фірма - ТОВ «Трейд-М», директором якої є ОСОБА_10 .
ОСОБА_8 , як і всі інші постачальники ТОВ «Маін-Агро», надав ОСОБА_5 всі необхідні для початку роботи документи: копію свідоцтва про державну реєстрацію ТОВ «Трейд-М»; копію довідки 4-ОПП (про постановку ТОВ «Трейд-М» на облік, як платника податків); копію свідоцтва платника ПДВ; копію довідки зі статистки; копію виписки з державного реєстру з зазначенням ПІБ директора ТОВ «Трейд-М», копію паспорту директора. Всі документи були завірені печаткою підприємства постачальника(продавця). Окрім цього ОСОБА_8 надав ОСОБА_5 , як директору ТОВ «Маін-Агро», для підписання заздалегідь підписаний від імені директора ТОВ «Трейд-М» ОСОБА_10 договір на постачання сільськогосподарської продукції з боку ТОВ «Трейд-М» на адресу ТОВ «Маін-Агро».
Після отримання ОСОБА_5 від ОСОБА_8 вказаних документів, вона, як директор ТОВ «Маін-Агро», повністю довіряючи ОСОБА_8 , допустила службову недбалість, так як не переконалась в тому, що ОСОБА_8 дійсно є власником ТОВ «Трейд-М» та має відповідні повноваження від цього підприємства представляти його інтереси при укладенні договірних стосунків з іншими юридичними особами, та не зажадала від ОСОБА_8 , а ні належним чином завіреного статуту ТОВ «Трейд-М», в якому мали бути данні щодо засновників цього підприємства, а ні доручення ТОВ «Трейд-М» з наданням ОСОБА_8 повноважень на представництво інтересів цього підприємства з іншими юридичними особами, та підписала від імені ТОВ «Маін-Агро» цей договір, та в подальшому підписала наступні договори з ТОВ «Трейд-М», які надавалися їй ОСОБА_8 вже заздалегідь підписаними від імені директора цього підприємства ОСОБА_10 та були скріплені мокрою печаткою ТОВ «Трейд-М».
На підставі вказаних договорів між ТОВ «Маін-Агро» та ТОВ «Трейд-М»., останнє почало постачати на адресу ТОВ «Маін-Агро» сільськогосподарську продукцію: ячмінь, пшеницю, рапс, соняшник, просо та іншу продукцію.
Сільськогосподарська продукція від ТОВ «Трейд-М» на адресу ТОВ «Маін-Агро» завозилася автомобільним транспортом ОСОБА_8 в порти України або накопичувався на елеваторах, а потім переоформлювався на покупців.
Придбання сільськогосподарської продукції здійснювалось шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок ТОВ «Маін-Агро» № НОМЕР_1 , відкритий в ПАТ «АЛЬФА-БАНК» у м. Києві, на поточний рахунок № НОМЕР_2 , відкритий в АТ «УкрСиббанк» у м. Харкові, від підприємств - замовників сільськогосподарської продукції: Дочірнє підприємство з іноземною інвестицією "Сантрейд", ТОВ СП "НІБУЛОН", Підприємство з іноземними інвестиціями "СЄРНА", ТОВ "ЛУЇ ДРЕЙФУЄ КОМОДІТІЗ Україна ЛТД", ТОВ "Альфред С.Топфер Інтернешенал" (Україна), ТОВ "ВІОЙЛ-АГРО", ТОВ "ПОЛІ ГРЕЙН", ТОВ "ДІЛКОРН", ТОВ "Зерноторгівельна компанія", Підприємство з іноземними інвестиціями "ВІТАЛМАР АГРО", ТОВ "ВОЛАРИ ЕКСПОРТ", ВАТ "Миколаївський комбінат хлібопродуктів", ТОВ "ЕРІДАН-КОМЕРЦ", ТОВ "ВОЛАРИ- АГРО", ТОВ "ХЛІБОДАР", ТОВ "Роздільнофф Люкс" в якості оплати чи передоплати за придбання товару.
Отримані ТОВ «Маін-Агро» грошові кошти від вищезазначених підприємств з вказаних поточних рахунків ОСОБА_5 в своєї більшості в безготівковій формі перераховувалися на поточний рахунок ТОВ «Трейд-М», в якості оплати за поставлену сільськогосподарську продукцію. У випадку, якщо оплата здійснювалася в готівковій формі за проханням ОСОБА_8 , коли він приїжджав до офісу ТОВ «Маін-Агро» пізно та не поспівав у банк, а його поставщики очікували оплату, то при передачі ОСОБА_5 грошей ОСОБА_8 , він представляв їй приходний касовий ордер ТОВ «Трейд-М» на суму оплати за поставлений товар, товаротранспортну накладну та податкову накладну ТОВ «Трейд-М».
Таким чином, ОСОБА_5 , як директор ТОВ «Маін-Агро», допустила службову недбалість, не переконалась в тому, що ОСОБА_8 має відповідні повноваження від ТОВ «Трейд-М» представляти його інтереси при наданні від цього підприємства приходних касових ордерів ТОВ «Трейд-М» та товаротранспортних накладних і податкових накладних ТОВ «Трейд-М», та не зажадала від ОСОБА_8 доручення ТОВ «Трейд-М» з наданням йому таких повноважень.
В подальшому ОСОБА_5 , будучи директором ТОВ «Маін-Агро», проявляючи службову недбалість, не маючи умислу, направленого на ухилення від сплати податків, та будучи впевненою в тому, що вона використовує вищевказані документи ТОВ «Трейд-М», які відповідають дійсності, у зв`язку з чим вона має право на завищення податкового кредиту з ПДВ ТОВ «Маін-Агро», внесла до податкових декларацій з податку на додану вартість та уточнюючих розрахунків до них за звітні періоди з листопада по грудень 2008 року та з січня по липень 2009 року включно відомості, включивши суму ПДВ в розмірі 1 684 156,30 грн. до податкового кредиту по розрахунку з ТОВ «Трейд-М», які, як було встановлено в ході досудового слідства, не відповідають дійсності, так як підписи на цих документах були зроблені не директором ТОВ «Трейд-М» ОСОБА_10 , а іншою особою, що призвело до завищення податкового кредиту по ПДВ ТОВ «Маін-Агро» на суму 1 684 156,30 грн. та спричинення матеріальної шкоди державним інтересам в розмірі 1 684 156,30 грн., що у 5567 разів (1 684 156,30 грн.: 302,5 = 5567) перевищує встановлений державою неоподаткований податком мінімум доходів громадян на момент скоєння злочину, у вигляді ненадходження цієї грошової суми до державного бюджету.
22.07.2015 р. прокурором в судовому засіданні було змінено обвинувачення ОСОБА_5 , і її дії було кваліфіковано за ч.2 ст.367 КК України.
В судовому засіданні захисник заявив клопотання про закриття кримінальної справи у зв`язку з закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
Прокурор та підсудна не заперечували проти задоволення клопотання захисника.
Згідно ч.1 ст.49 КК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до набрання вироком законної сили минуло п`ять років у разі вчинення злочину середньої тяжкості.
З моменту вчинення злочину ОСОБА_5 минуло 6 років.
Відповідно ст.11-1 КПК України (в редакції 1960 року), суд за наявності підстав, передбачених частиною першою статті 49 Кримінального кодексу України, закриває кримінальну справу у зв`язку із закінченням строків давності у випадках, коли справа надійшла до суду з обвинувальним висновком.
Вислухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали кримінальної справи, суд вважає, що клопотання захисника підлягає задоволенню, оскільки ОСОБА_5 на момент вчинення злочину та розгляду кримінальної справи у суді обвинувачується у вчиненні злочину середньої тяжкості, тому вона має бути звільнена від кримінальної відповідальності у зв`язку з закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
Керуючись ст.49 КК України, ст.11-1 КПК України (в редакції 1960 року), суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання захисника про закриття кримінальної справи у зв`язку з закінченням строків давності - задовольнити.
Звільнити ОСОБА_5 від кримінальної відповідальності за вчинення злочину, передбаченого ч.2 ст.367 КК України у зв`язку з закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
Кримінальну справу відносно ОСОБА_5 - закрити.
Міру запобіжного заходу у вигляді підписки про невиїзд ОСОБА_5 - скасувати.
Речові докази:
- документи, які зазначені в постановах про визнання речовими доказами (т.3 а.с.135-138, т.4 а.с. 38, 162-163, т.5 а.с.4, 26, 106-107, 170-171, т.6 а.с.3, т.7 а.с.10, 129, 344, т.20 а.с.549, т.21 а.с.396) - залишити в матеріалах кримінальної справи;
- ноутбук марки "Версия", модель "Magellan 44P", який вилучений в ході обшуку 25.02.2010 року за адресою: м. Миколаїв, вул. Мала Морська, 108, оф. №422, та два комп`ютерні системні блоки, які знаходяться в камері зберігання СВ ПМ ДПА у Миколаївській області - повернути власнику.
Зняти арешт з усього майна де б воно не знаходилось і в чому б воно не виражалось, що належить ОСОБА_5 , накладений постановою слідчого з ОВС СВ ПМ ДПА у Миколаївській області від 12.03.2010 р.
Постанову може бути оскаржено до апеляційного суду Миколаївської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її винесення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Центральний районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2015 |
Оприлюднено | 20.03.2023 |
Номер документу | 47355043 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Марчук Олександр Петрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні