КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
17 жовтня 2011 року Справа № 1170/2а-3958/11
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Черниш О.А., розглянувши матеріали позовної заяви Знам'янського міжрайонного прокурора, який діє в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в м. Знам'янці, до споживчого товариства "Чорноліське" про стягнення коштів, -
В С Т А Н О В И Л А:
Знам'янський міжрайонний прокурор, який діє в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в м. Знам'янці, звернувся до суду з адміністративним позовом до споживчого товариства "Чорноліське" про стягнення коштів у сумі 5047,17 грн.
Вбачається, що вказана позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 106 КАС України у позовній заяві зазначається, зокрема, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Частиною 2 статті 106 КАС України передбачено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.
Як вбачається з позовної заяви, предметом даного спору є стягнення з відповідача заборгованості (недоїмки) зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за серпень 2011 року у сумі 4 760,67 грн., фінансових санкцій та пені, застосованих рішенням №204 від 03.06.11, у сумі 286,50 грн.
Згідно з частиною 3 статті 6 КАС України суб'єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду у випадках, передбачених Конституцією та законами України.
Суд зауважує, що спірні правовідносини врегульовані Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".
Частиною 2 статті 25 вказаного Закону передбачено, що у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.
Згідно з частиною 3 статті 25 вказаного Закону територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.
У разі якщо згоди з органом Пенсійного фонду не досягнуто, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом десяти робочих днів з дня надходження рішення відповідного органу Пенсійного фонду або оскаржити вимогу до органу Пенсійного фонду вищого рівня чи в судовому порядку.
У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
У випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
Аналіз наведеної норми свідчить, що право в органу Пенсійного фонду на звернення до суду з позовом про стягнення недоїмки виникає у разі, якщо платник єдиного внеску, отримавши вимогу про сплату недоїмки, протягом десяти робочих днів: - не сплатив зазначені у ній суми, - не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, - не оскаржив вимогу в судовому порядку, або отримавши узгоджену вимогу, протягом десяти робочих днів не сплатив узгоджену суму недоїмки.
Між тим, у позовній заяві прокурором не викладені обставини направлення позивачем на адресу відповідача вимоги про сплату недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за серпень 2011 року у сумі 4 760,67 грн., стягнення якої є предметом даного позову, та не надано доказів направлення цієї вимоги, що суперечить статті 106 КАС України.
Відповідно до частини 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись статтями 107, 108, 160, 165, 186, 254 КАС України, суддя -
У Х В А Л И Л А:
1. Позовну заяву Знам'янського міжрайонного прокурора, який діє в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в м. Знам'янці, до споживчого товариства "Чорноліське" про стягнення коштів залишити без руху.
2. Прокурору надати строк до 31 жовтня 2011 року для усунення зазначених недоліків шляхом подання до суду доказів направлення позивачем на адресу відповідача вимоги про сплату недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за серпень 2011 року у сумі 4 760,67 грн. та отримання її відповідачем.
3. Роз'яснити прокурору, що в разі невиконання зазначених вимог адміністративний позов буде вважатися неподаним та повернутий.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати прокурору.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст. 254 КАС України.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у 5-денний строк з дня отримання копії ухвали, з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду ОСОБА_1
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.10.2011 |
Оприлюднено | 03.08.2015 |
Номер документу | 47530593 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
О.А. Черниш
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні