cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
УХВАЛА
№ 35/406 26.06.13
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями
"Дока Україна Т.О.В."
до Приватного підприємства "Каннелюр»
про зобов»язання повернути майно
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями «Дока Україна Т.О.В.» про зміну способу виконання рішення господарського суду міста Києва від 08.02.2007 у справі №35/406
Суддя Літвінова М.Є.
Представники сторін :
Від позивача: Браташов А.В. - предст. за довір.;
Від відповідача: не з»явились.
ВСТАНОВИВ:
Рішенням господарського суду міста Києва від 08.02.2007 у справі №35/406 позов Товариства з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями «Дока Україна Т.О.В.» задоволено, зобов»язано Приватне підприємство «Каннелюр» повернути Товариству з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями «Дока Україна Т.О.В.» майно, що будо передано в тимчасове орендне користування за Договором №5.147 від 01.10.2006 оренди майна кількістю 1323 одиниці, загальною вартістю 383 212,19 грн.
28.04.2007 на виконання рішення суду видано наказ.
10.11.2009 видано дублікат наказу господарського суду міста Києва у справі №35/406.
06.06.2013 Товариство з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями «Дока Україна Т.О.В.» звернулось до господарського суду міста Києва із заявою про зміну способу виконання рішення у справі №35/406.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 17.06.2013 №35/406, розгляд заяви призначений на 26.06.2013.
В судовому засіданні представники заявника (позивача) підтримали подану заяву про зміну способу виконання рішення від 08.02.2007 у справі №35/406.
Представник відповідача в судове засідання не з»явились.
Враховуючи те, що відповідно до ст.121 Господарського процесуального кодексу України заява про зміну способу виконання рішення розглядається судом у десятиденний строк, а неявка сторони в судове засідання не є перешкодою для її розгляду, заява ТОВ з іноземними інвестиціями «Дока Україна Т.О.В.» розглядається по суті в судовому засіданні 26.06.2013.
Розглянувши заяву ТОВ з іноземними інвестиціями «Дока Україна Т.О.В.» про зміну способу виконання рішення від 08.02.2007 у справі №35/406, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд встановив.
Відповідно до ст.124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.
Статтею 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачено, що судові рішення, які набрали законної сили, є обов'язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.
За приписами ст.4-5, ст.115 Господарського процесуального кодексу України рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України.
Згідно із мотивувальною частиною рішення №16-рп/2009 від 30.06.2009р. Конституційного Суду України виконання всіма суб'єктами правовідносин приписів, викладених у рішеннях суду, які набрали законної сили, утверджує авторитет держави як правової держави.
Виходячи з того, що згідно зі ст.1 Конституції України Україна є правовою державою, обов'язковість виконання судових рішень є обов'язковою гарантією, дотримання якої є визначальним для утвердження авторитету України.
Відповідно до ст.6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і неупередженим судом. У рішенні Європейського суду з прав людини від 20.07.2004р. по справі «Шмалько проти України» (заява №60750/00) зазначено, що для цілей ст.6 виконання рішення, ухваленого будь-яким судом, має розцінюватися як невід'ємна частина «судового розгляду». У рішенні від 17.05.2005р. по справі «Чіжов проти України» (заява №6962/02) Європейський суд з прав людини зазначив, що позитивним обов'язком держави є організація системи виконання рішень таким чином, щоб переконатися, що неналежне зволікання відсутнє та що система ефективна і законодавчо, і практично, а нездатність державних органів ужити необхідних заходів для виконання рішення позбавляє гарантії, передбаченої параграфом 1 ст.6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.
З урахуванням викладеного, відповідно до вимог Конституції України рішення суду по справі №35/406, яке набрало законної сили, є обов'язковим до виконання та має бути виконане.
Із пояснень представника позивача вбачається, що на теперішній час Приватним підприємством «Каннелюр» рішення суду від 08.02.2007 у справі №35/406 не виконано.
Відповідно до ч.1 ст.121 Господарського процесуального кодексу України при наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, за заявою сторони, державного виконавця, прокурора чи його заступника або за своєю ініціативою господарський суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає це питання у судовому засіданні з викликом сторін, прокурора чи його заступника і у виняткових випадках, залежно від обставин справи, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови, змінити спосіб та порядок їх виконання.
Підставою для відстрочки, розстрочки, зміни способу та порядку виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у строк або встановленим господарським судом способом.
При цьому, під зміною способу та порядку виконання рішення слід розуміти прийняття господарським судом нових заходів для реалізації рішення в разі неможливості його виконання у порядку і способом, раніше встановленими. Зміна способу виконання рішення можлива шляхом видозмінення зазначеної у рішенні форми виконання.
Заява про зміну способу та порядку виконання рішення розглядається за правилами Господарського процесуального кодексу України, тому заявник повинен надати докази наявності обставин, що передбачені ст.121 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно зі ст.33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Відповідно до ст.34 Господарського процесуального кодексу України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
За приписом ст. 43 вказаного Кодексу господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Пунктом 7.2 Постанови №9 від 17.10.2012 Пленуму Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України» встановлено, що вирішуючи питання про відстрочку чи розстрочку виконання рішення, зміну способу і порядку виконання рішення, господарський суд повинен враховувати матеріальні інтереси сторін, їх фінансовий стан, ступінь вини відповідача у виникненні спору, наявність інфляційних процесів у економіці держави та інші обставини справи.
Отже, в основу рішення про зміну способу та порядку виконання рішення суду має бути покладений обґрунтований висновок про наявність обставин, що ускладнюють або роблять неможливим його виконання встановленим способом.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на неможливість виконання судового рішення по справі №35/406 у спосіб, що встановлено вказаним судовим актом.
Зокрема, позивач зазначає, що 18.07.2007 державним виконавцем ВДВС Голосіївського РУЮ у м. Києві винесена постанова про повернення виконавчого документа стягувачеві у зв»язку з відсутністю у боржника майна кількістю 1323 одиниці (згідно переліку), загальною вартістю 383 212,19 грн., за адресою визначеною у виконавчому документі.
Таким чином, оцінивши доводи позивача та відомості, наявні в матеріалах справи, господарський суд дійшов висновку про наявність обставин, що роблять неможливим виконання судового рішення по справі №35/406 встановленим способом, а саме шляхом зобов»язання Приватне підприємство «Каннелюр» повернути Товариству з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями «Дока Україна Т.О.В.» майно у кількості 1323 одиниць загальною вартістю 383 212,19 грн.
Відповідно до п.7.1.3 Постанови №9 від 17.10.2012 Пленуму Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України», під зміною способу і порядку виконання рішення слід розуміти прийняття господарським судом нових заходів для реалізації рішення в разі неможливості його виконання у порядку і способом, раніше встановленими. Наприклад, зміна способу виконання рішення можлива шляхом видозмінення зазначеної у рішенні форми (грошової чи майнової) виконання, тобто за відсутності у боржника присудженого позивачеві майна в натурі або грошових коштів, достатніх для покриття заборгованості.
Змінюючи спосіб і порядок виконання судового рішення, суд не може змінювати останнє по суті.
Звернення стягнення на кошти за відсутності у боржника майна здійснюється у випадку, коли стягувачу присуджено майно, визначене родовими ознаками.
За таких обставин, враховуючи встановлення судом факту неможливості виконання судового рішення по справі №35/406 іншим способом, ніж звернення стягнення на кошти боржника в рамках суми вартості майна, приймаючи до уваги відсутність доказів порушення прав інших кредиторів обраним способом виконання рішення суду та гарантування ефективного виконання судового рішення, суд дійшов висновку щодо можливості зміни способу виконання рішення суду по справі №35/406, внаслідок чого заява Товариства з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями «ДОКА Україна Т.О.В.» про зміну способу виконання рішення підлягає задоволенню.
Згідно із п.7.8 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №9 від 17.10.2012 «Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України» ухвала про відстрочку або розстрочку виконання рішення, зміну способу та порядку виконання рішення, ухвали, постанови підлягає виконанню на підставі пункту 2 частини другої статті 17 Закону України «Про виконавче провадження», тому відповідний наказ у такому випадку не видається.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.86, 121 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями «Дока Україна Т.О.В.» про зміну способу виконання рішення від 08.02.2007 господарського суду міста Києва у справі №35/406 задовольнити.
2. Змінити спосіб виконання рішення від 08.02.2007 господарського суду міста Києва у справі №35/406 шляхом звернення стягнення 383 212,19 грн. (триста вісімдесяти трьох тисяч двісті дванадцять гривень 19 коп.).
Стягувач: Товариство з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями «Дока Україна Т.О.В.» (04210, м. Київ, пр.-т. Героїв Сталінграда, буд. 20-А, ЄДРПОУ 30530955).
Боржник: Приватне підприємство «Каннелюр» (03127, м. Київ, пр.-т. 40-річчя Жовтня, буд.120, корп..1, ЄДРПОУ 32156648).
Ухвала суду набирає законної сили в день її прийняття, згідно із ст.115 Господарського процесуального кодексу України є обов'язковою на всій території України та може бути пред'явлена до примусового виконання в порядку, передбаченому Законом України «Про виконавче провадження», протягом 1 (одного) року з дня набрання ухвалою законної сили.
Суддя М.Є. Літвінова
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 26.06.2013 |
Оприлюднено | 31.07.2015 |
Номер документу | 47540010 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Літвінова М.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні