ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"03" червня 2010 р. Справа № 07/141-10 (н.р. 16/247-09)
вх. № 4916/5-07 (н.р. 10671/6-16)
Суддя господарського суду Інте Т.В. розглянувши по позовній заяві Колективне підприємство "Харківспецсервіс", м. Харків
до Регіональне відділення Фонду державного майна України по Харківській області, м. Харків
про укладення договору оренди
ВСТАНОВИВ:
Рішенням господарського суду Харківської області від 25.12.09 р. у справі № 16/247-09, позовні вимоги задоволено повністю.
Визнано укладеним між Регіональним відділенням Фонду Державного майна України по Харківській області та Колективним підприємством «Харківспецсервіс» з дня набрання рішенням суду законної сили договір оренди нежитлових приміщень загальною площею 254,1 кв. м., які розміщенні в двохповерховому будинку, розташованого за адресою: Харківська область, Дергачівський район, селище Чайковка, вул. Озерна, 20, в такій редакції:
"ДОГОВІР
оренди нежитлових приміщень
м. Харків "_____"
1. Предмет договору
1.1. Регіональне відділення Фонду державного майна України по Харківській області, яке діє на підставі Постанови Кабінету Міністрів України № 412 від 15.06.1994р. (далі: Орендодавець) передає, а колективне підприємство «Харківспецсервіс», яке діє на підставі Статуту, затвердженого загальними зборами згідно протоколу № 1 від 17.06.1998р. та зареєстрованого на підставі Розпорядження виконавчого комітету Ленінської районної Ради м. Харкова № 551 від 18.06.1998р., реєстраційний № 1123 від 18.06.1998р. (далі: Орендар), приймає в строкове платне користування державне окреме індивідуально визначене майно - нежитлові приміщення загальною площею 254, 1 кв. м., розміщенні в двохповерховому будинку Лит. «А-2», розташованого за адресою: Харківська область, Дергачівський район, селище Чайковка, вул. Озерна, 20 (далі - ОСОБА_1), якій перебуває на балансі Головного управління Міністерства надзвичайних ситуацій України в Харківській області (далі - Балансоутримувач). ОСОБА_1 визначена згідно зі звітом про незалежну оцінку станом на 31 серпня 2009р. та становить 279300 (двісті сімдесят дев'ять тисяч триста) гривень.
1.2. Майно передається в оренду з метою розміщення бази відпочинку.
1.3. ОСОБА_2 на момент укладання договору: потребує поточного ремонту.
2. Умови передачі орендованого майна Орендарю
2.1. Орендар вступає у строкове платне користування Майном та воно вважається переданим з моменту набрання законної сили рішенням суду Харківської області про визнання цього Договору укладеним.
2.2. ОСОБА_3 в оренду не тягне за собою виникнення в Орендаря права власності на це ОСОБА_3.
Власником майна залишається держава, а Орендар користується ним протягом строку оренди.
ОСОБА_4 залишається на балансі Головного управління Міністерства надзвичайних ситуацій України в Харківській області із зазначенням, що це ОСОБА_4 передано в оренду.
2.3. Майно вважається переданим в оренду за вартістю, визначеною у звіті про незалежну оцінку.
3. Орендна плата
3.1. Орендна плата визначається на підставі вартості ОСОБА_4, визначеного експертним шляхом та на підставі «Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду державного майна», затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 04.10.1995 р. № 786 і становить без ПДВ за базовий місяць розрахунку (останній місяць, за який є інформація про індекс інфляції) - листопад 2009р. - 4299,28 грн. (згідно Додатку № 1).
Орендна плата за перший місяць оренди - грудень 2009р. визначається шляхом коригування орендної плати за базовий місяць на індекс інфляції за листопад 2009р.
3.2. Нарахування ПДВ на суму орендної плати здійснюється у порядку, визначеному законодавством.
3.3. Орендна плата за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць.
3.4. У разі користування Майном протягом неповного календарного місяця (першого та/або останнього місяців оренди) добова орендна плата за дні користування визначається згідно з чинною Методикою розрахунку на основі орендної плати за відповідні місяці пропорційно дням користування.
3.5. Розмір орендної плати переглядається на вимогу однієї із Сторін у разі зміни Методики її розрахунку, істотної зміни стану об'єкта оренди з незалежних від Сторін причин та в інших випадках, передбачених чинним законодавством.
3.6. Орендна плата перераховується до державного бюджету та Балансоутримувачу щомісячно, до 12 числа місяця, наступного за звітним, відповідно до вимог діючої Методики, у співвідношенні;
безпосередньо до державного бюджету на рахунки, визначені фінансовими органами - у розмірі 50 %;
на рахунок, визначений Балансоутримувачем - у розмірі 50 %.
3.7. Орендна плата, перерахована несвоєчасно або не в повному обсязі, підлягає стягненню до державного бюджету та Балансоутримувачу у визначеному пунктом 3.6. співвідношенні відповідно до чинного законодавства України з урахуванням пені в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми заборгованості за кожний день прострочення, включаючи день оплати.
3.8. У разі, якщо на дату сплати орендної плати заборгованість за нею становить загалом не менше ніж три місяці. Орендар також сплачує штраф у розмірі 7 % від суми заборгованості.
3.9. Зайва сума орендної плати, що надійшла до державного бюджету та Балансоутримувачу, підлягає заліку в рахунок подальших платежів, або компенсації.
3.10. Зобов'язання Орендаря за сплатою орендної плати забезпечуються у вигляді завдатку в розмірі не менше, ніж орендна плата за 2 місяці відповідно до розрахунку базового місяця (Додаток № 2), який вноситься в рахунок плати за останні 2 місяця оренди протягом місяця з дня набрання законної сили рішенням суду Харківської області про визнання цього Договору укладеним.
3.11. У разі продовження договору оренди завдаток вноситься Орендарем в порядку, визначеному п. 3.10 цього Договору.
3.12. У разі припинення (розірвання)Договору оренди Орендар сплачує орендну плату до дня повернення ОСОБА_4 за актом приймання-передачі включно. Закінчення строку дії Договору оренди не звільняє Орендаря від обов'язку сплатити заборгованість за орендною платою, якщо така виникла, у повному обсязі, ураховуючи санкції, до державного бюджету та Балансоутримувачу.
4. Використання амортизаційних відрахувань і
відновлення орендованого майна
4.1. Амортизаційні відрахування на основні фонди бюджетних установ не проводяться, а нараховується знос.
4.2. Відновлення орендованого ОСОБА_4 здійснюється Орендарем відповідно до пунктів 5.5, 5.8, 6.4 цього Договору.
4.3. Для отримання згоди Орендодавця на здійснення поліпшень Орендар подає заяву і матеріали згідно з Порядком надання орендарю згоди орендодавці державного майна на здійснення невід'ємних поліпшень орендованого державного майна, затвердженим Фондом державного майна України.
5. Обов'язки Орендаря Орендар зобов'язується:
5.1. Використовувати орендоване ОСОБА_4 відповідно до його призначення та умов цього Договору.
5.2. ОСОБА_5 місяця після визнання господарським судом Харківської області цього Договору укладеним, внести завдаток, передбачений цим Договором. Завдаток стягується до державного бюджету і Балансоутримувачу у співвідношенні, визначеному у пункті 3.6 цього Договору. Після закінчення основного строку Договору оренди здійснюється перерахування орендної плати за останній місяць (останні місяці) з урахуванням внесеного Орендарем завдатку. У разі порушення Орендарем зобов'язання зі сплати орендної плати він має відшкодувати державному бюджету і Балансоутримувачу збитки в сумі, на яку вони перевищують розмір завдатку. Якщо в разі дострокового припинення Договору за згодою Сторін сума сплачених орендних платежів і завдатку перевищить передбачені Договором платежі за період фактичної оренди, то це перевищення розглядається як зайва сума орендної плати (див. п. 3.9 цього Договору).
5.3. Своєчасно й у повному обсязі сплачувати орендну плату.
5.4. Щомісячно, до 15 числа місяця, наступного за звітним, надавати Балансоутримувачу копії платіжних доручень з відміткою обслуговуючого банку про сплату відповідних частин орендної плати до державного бюджету та розрахунковий рахунок Балансоутримувача.
5.5. Забезпечити збереження орендованого ОСОБА_5, запобігати його пошкодженню і псуванню, тримати ОСОБА_5 в порядку, передбаченому санітарними нормами та правилами пожежної безпеки, підтримувати орендоване ОСОБА_5 в належному стані, не гіршому, ніж на момент передачі його в оренду, з врахуванням нормативного фізичного зносу, здійснювати заходи щодо протипожежної безпеки.
5.6. Забезпечити Орендодавцю і Балансоутримувачу доступ на об'єкт оренди з метою перевірки його стану і відповідності напрямку використання за цільовим призначенням, визначеному цим Договором.
5.7. У разі виникнення загрози або настання надзвичайних ситуацій, пов'язаних з природною стихією: ураган, землетрус, великий снігопад, ожеледиця тощо, надавати своїх працівників для їх попередження та ліквідації наслідків.
5.8. Своєчасно здійснювати за власний рахунок капітальний, поточний та інші види ремонтів орендованого ОСОБА_5. Ця умова Договору не розглядається як дозвіл на здійснення поліпшень орендованого ОСОБА_5 і не тягне за собою зобов'язання Орендодавця щодо компенсації вартості поліпшень.
У разі, якщо Орендар подає заяву на погодження Орендодавцем здійснення невід'ємних поліпшень орендованого ОСОБА_5, він зобов'язаний надати експертний висновок та проектно-кошторисну документацію на здійснення невід'ємних поліпшень.
5.9. ОСОБА_5 місяця після визнання господарським судом Харківської області цього Договору укладеним, застрахувати орендоване ОСОБА_5 не менше, ніж на його вартість за звітом про оцінку на користь Балансоутримувача, який несе ризик випадкової загибелі чи пошкодження об'єкта оренди, у порядку, визначеному законодавством, і надати орендодавцю копії страхового полісу і платіжного доручення. Постійно поновлювати договір страхування належним чином, щоб увесь строк оренди ОСОБА_5 було застрахованим.
5.10. Проводити звіряння взаєморозрахунків по орендних платежах оформляти відповідні акти звіряння на підставі наданих копій платіжних доручень.
5.11. У разі припинення або розірвання Договору повернуті Балансоутримувачу по акту приймання-передачі, погодженим з Орендодавцем орендоване ОСОБА_5 в належному стані, не гіршому, ніж на момент передачі його оренду, з урахуванням нормального фізичного зносу.
5.12. Відшкодувати державі збитки в разі погіршення стану або втраті (повної або часткової) орендованого ОСОБА_5 з вини Орендаря.
5.13. Здійснювати витрати, пов'язані з утриманням орендованого ОСОБА_5 15 днів після визнання господарським судом Харківської області цього Договору укладеним, укласти з Балансоутримувачем орендованого ОСОБА_5 договір про відшкодування витрат Балансоутримувача на утримання орендованого ОСОБА_5 у тому числі щодо компенсації плати за землю або договори з відповідними комунальними службами на надання комунальних послуг Орендарю, з наданням Орендодавцю копії цих Договорів.
5.14. На вимогу Орендодавця, надавати додаткові матеріали при узгоджені питання проведення невід'ємних поліпшень і ремонту орендованого майна.
5.15. Нести відповідальність за дотримання правил експлуатації інженерних мереж, пожежної безпеки і санітарії в орендованих приміщеннях згідно і законодавством.
5.16. У разі зміни рахунку, назви підприємства, телефону, юридичної адреси, поштових та платіжних реквізитів, а також у разі прийняття рішення про ліквідацію, письмово повідомляти про це Орендодавця та Балансоутримувача у тижневий строк.
6. Права Орендаря Орендар має право:
6.1. Використовувати орендоване ОСОБА_5 відповідно до його призначення та умов цього Договору.
6.2. ОСОБА_6 забороняється.
6.3. За згодою Орендодавця, Балансоутримувача проводити заміну, реконструкцію, розширення, технічне переозброєння орендованого ОСОБА_6, що зумовлює підвищення його вартості.
6.4. Самостійно розподіляти доходи, отримані в результаті використань орендованого ОСОБА_6, створювані спеціальні фонди (розвитку виробництва соціально-культурних заходів тощо).
7. Обов'язки Орендодавця Орендодавець зобов'язується:
7.1. Не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендарю користуватись орендованим Майном на умовах цього Договору.
8. Права Орендодавця:
8.1. Разом з Балансоутримувачем контролювати наявність, стан, напрямки та ефективність використання ОСОБА_6, переданого в оренду за цим Договором.
8.2. Виступати з ініціативою щодо внесення змін до цього Договору або його розірвання у разі погіршення стану орендованого ОСОБА_6 внаслідок невиконання або неналежного виконання умов цього Договору.
8.3. Виступати з ініціативою (в т.ч. за ініціативою Балансоутримувача) щодо розірвання цього Договору в разі:
- користування Майном всупереч Договору або призначенню орендованого ОСОБА_6;
- передачі орендованого майна у користування іншій особі без дозволу Орендодавця;
- несплати або несвоєчасної сплати орендної плати; не страхування орендованого ОСОБА_6;
- неефективного використання орендованого ОСОБА_6, що призвело до погіршення його стану порівняно з моментом вступу Орендаря до користування Майном.
8.4. Здійснювати контроль за станом ОСОБА_6 шляхом візуального обстеження, зі складанням акта обстеження.
9. Відповідальність і вирішення спорів за Договором
9.1.3а невиконання або неналежне виконання зобов'язань за цим Договором Сторони несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.
9.2. Орендодавець не відповідає за зобов'язаннями Орендаря. Орендар не відповідає за зобов'язаннями Орендодавця. Орендар відповідає за своїми зобов'язаннями і за зобов'язаннями, якими він є правонаступником, виключно власним майном. Стягнення за цим зобов'язаннями не може бути звернене на орендоване державне ОСОБА_6.
9.3. Спори, які виникають за цим Договором або в зв'язку з ним, не вирішені шляхом переговорів, вирішуються в судовому порядку.
10. ОСОБА_2 чинності, умови зміни та припинення Договору
10.1. Цей Договір укладено строком на два років.
Початком дії договору оренди треба вважати момент набрання законної сили рішенням суду про визнання цього Договору укладеним.
10.2. Умови цього Договору зберігають силу протягом усього строку дії цього Договору, у тому числі у випадках, коли після початку дії цього Договору, законодавство встановило правила, що погіршують становище Орендаря, а в частині зобов'язань Орендаря щодо орендної плити - до виконання зобов'язань.
10.3. Зміни до умов цього Договору або його розірвання допускаються за взаємної згоди сторін та за погодженням із Балансоутримувачем. Зміни, які пропонуються внести, розглядаються протягом двох тижнів з дати їх отримання. У разі не згоди сторони із запропонованими змінами, вона надсилає в продовж двох тижнів з дати їх отримання, протокол розбіжностей, або мотивовану відмову. Не узгоджені питання або відмова від зміни цього Договору може бути передана розгляд господарського суду.
10.4. Після закінчення терміну дії Договору подальше використання об'єкт оренди буде визначатися відповідно до чинного законодавства, за звернення Орендаря, а також за умови згоди Балансоутримувача.
10.5. Чинність цього Договору припиняється внаслідок:
- закінчення строку, на який його було укладено;
- загибелі орендованого ОСОБА_2;
- достроково за взаємною згодою сторін або за рішенням суду;
- банкрутства Орендаря;
- ліквідації Орендаря.
10.6. У разі припинення або розірвання Договору поліпшення орендованого ОСОБА_2, здійснені Орендарем за рахунок власних коштів, які можна відокремити від орендованого ОСОБА_2, не завдаючи йому шкоди, є власністю Орендаря, а невід'ємні поліпшення, зроблені Орендарем без згоди Орендодавця, компенсації не підлягають і є державною власністю.
10.7. ОСОБА_1 невід'ємних поліпшень орендованого ОСОБА_1, здійснених Орендарем за згодою Орендодавця, компенсації не підлягає та не може слугувати підставою для відчуження ОСОБА_1.
10.8. У разі припинення або розірвання цього Договору, Майно протягом трьох робочих днів повертається Орендарем Балансоутримувачу по акту приймання передачі, погодженим з Орендодавцем.
У разі, якщо Орендар затримав повернення ОСОБА_1, він несе ризик його випадкового знищення або випадкового пошкодження.
10.9. Майно вважається поверненим Балансоутримувачу та Орендодавцю з моменту підписання Сторонами акта приймання-передачі. Обов'язок щодо складання акта приймання-передачі про повернення ОСОБА_1 покладається на Орендодавця.
10.10. Якщо Орендар не виконує обов'язку щодо повернення ОСОБА_1 протягом 7 календарних днів, Орендодавець має право вимагати від Орендаря уплати неустойки у розмірі подвійної орендної плати за користування Майном за час прострочення.
10.11. Взаємовідносини Сторін, не врегульовані цим Договором регулюються чинним законодавством України.
10.12. Цей Договір укладено в 3-х (трьох) примірниках, кожен з яких має однакову юридичну силу.
1 - Орендодавцю;
1 - Орендарю;
1 - Балансоутримувачу.
11. Платіжні та поштові реквізити сторін
Орендодавець: Регіональне відділення Фонду державного майна України
по Харківській області (61024, м. Харків, вул. Гуданова, 18,
код ЄДРПОУ: 23148337)
Орендар: Колективне підприємство «Харківспецсервіс»
(61093, АДРЕСА_1;
код ЄДРПОУ 25613241)
12. Додатки
До Договору додається розрахунок орендної плати. Додаток до цього Договору є його невід'ємною і складовою частиною."
Постановою Вищого господарського суду України від 11.03.10 р. у справі № 16/247-09, Касаційну скаргу Колективного підприємства "Харківспецсервіс" задовольнити частково, рішення Господарського суду Харківської області від 25.12.09 у справі №16/247-09 скасовано. Матеріали справи скеровано для нового розгляду до господарського суду Харківської області.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне справу № 07/141-10 (н.р. 16/247-09) призначити до розгляду у судовому засіданні.
За таких обставин, керуючись ст.ст. 38, 86, 111-9 ГПК України
УХВАЛИВ:
1. Призначити справу № 07/141-10 (н.р. 16/247-09) до розгляду у судовому засіданні на "15" червня 2010 р. о 12:00.
2. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 61022, місто Харків, площа Свободи 5, 8-й під'їзд, 2-й поверх, кабінет № 208.
3. Зобов'язати сторони надати до суду:
Позивачу:
- правове обґрунтування заявлених позовних вимог з врахуванням приписів постанови ВГСУ від 11.03.10 р.
Участь в судовому засіданні представників сторін, з оформленими належним чином повноваженнями, визнати обов'язковою.
Суддя Інте Т.В.
Примітка: Звернути увагу сторін на те, що суд має право стягувати в доход державного бюджету з винної сторони штраф у розмірі до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за ненадіслання у встановлений строк відзиву на позовну заяву або витребуваних господарським судом матеріалів, а також за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону (п. 5 ст.83 ГПК України).
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 03.06.2010 |
Оприлюднено | 05.08.2015 |
Номер документу | 47642067 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Інте Т.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні