ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"13" травня 2010 р. Справа № 2a-954/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Тимощука О.Л.
при секретарі Дущак С.М.
за участю:
представника позивача: ОСОБА_1,
представника відповідача: ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: заступника прокурора м. Івано-Франківська в інтересах держави - Пенсійного фонду України в особі управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську,
до відповідача: Приватного підприємства "Ікарус",
про стягнення заборгованості в сумі 6132,57 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
15.03.2010 р. Заступник прокурора м. Івано-Франківська звернувся до суду в інтересах держави - Пенсійного фонду України в особі управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську з адміністративним позовом до Приватного підприємства «Ікарус» про стягнення заборгованості в сумі 6132,57 грн., мотивуючи тим, що відповідачем за період з 01.01.2009р. по 01.02.2010р. своєчасно не сплачувались страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, внаслідок чого виникла заборгованість по сплаті страхових внесків на загальну суму 5799,97 грн. За несвоєчасну сплату зазначених внесків до відповідача було застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 100,79 грн. та нарахована пеня в сумі 231,81 грн. Таким чином, загальна сума заборгованості ПП «Ікарус» складає 6132,57 грн.
Прокурор в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце проведення судового розгляду справи був повідомлений судом належним чином. Причин неявки в судове засідання суду не надав.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю з підстав, викладених в позовній заяві, суду пояснив, що відповідачем за період з 01.01.2009 р. по 01.02.2010 р. неналежно сплачувались страхові внески на користь управління Пенсійного фонду в м. Івано-Франківську, внаслідок чого ним допущено заборгованість на загальну суму 6132,57 грн. Станом на день розгляду справи сума боргу не сплачена, а тому підлягає стягненню в судовому порядку. Просив позов задовольнити повністю.
Представник відповідача в судовому засіданні позов визнав повністю та пояснив суду, що заборгованість по сплаті страхових внесків виникла у зв'язку з відсутністю коштів на підприємстві. Просить позов задовольнити.
Розглянувши позовну заяву, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши та оцінивши подані докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, а тому позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що в ході проведеної прокуратурою м. Івано-Франківська перевірки своєчасності сплати суб'єктами господарювання збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування встановлено, що при здійсненні фінансово - господарської діяльності відповідачем допущено заборгованість в сумі 6132,57 грн., в тому числі: по сплаті страхових внесків - 5799,97 грн., по сплаті штрафних (фінансових) санкції - 100,79 грн., пеня - 231,81 грн.
Як вбачається з матеріалів справи, Приватне підприємство «Ікарус» є юридичною особою та відповідно до ст. 14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» відповідач є страхувальником, який згідно ч. 3 ст. 15 вказаного Закону являється платником страхових внесків.
Статтею 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІV від 09.07.2003 р. визначено, що страховими внесками є кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше, а також кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону. Частиною 2 ст. 5 Закону передбачено, що виключно тим Законом визначається порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками.
Відповідно до п.6 ч.2 ст.17 даного Закону та розділу 4 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» відповідач зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески в розмірі 32 % суми фактичних витрат на оплату праці і 1-2 % від суми доходу у вигляді заробітної плати.
Приписами ч. 3 ст. 18 вказаного Закону страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.
Відповідно до ч.6 ст.20 даного Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески (ч.2 ст.20 зазначеного Закону).
Згідно з ч.12 ст. 20 вищезазначеного Закону страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
В силу ч.2 ст. 106 Закону суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Судом встановлено, що за період з 01.01.2009 р. по 01.02.2010 р. відповідачем несвоєчасно та не в повному обсязі було сплачено до Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську суму страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 5799,97 грн., що підтверджується виписками з картки особового рахунку страхувальника юридичної особи, яка має найманих працівників (32%. 4%,42%) (а.с.5,7).
Відповідно до п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників фінансові санкції в розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Одночасно, на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Приписами ч. 13. ст. 106 зазначеного Закону встановлено, що при нарахуванні пені та накладенні штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій.
Суми пені та штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.
Як вбачається з матеріалів справи, у зв'язку з тим, що відповідачем несвоєчасно та не в повному обсязі було сплачено страхові внески на обов'язкове державне пенсійне страхування до пенсійного органу, що встановлено в судовому засіданні та підтверджується матеріалами справи, до відповідача було застосовано фінансові санкції в сумі 100,79 грн. та нараховано пеню в розмірі 231,81 грн. згідно з рішенням про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, в тому числі донарахованих страхувальником або органом Пенсійного фонду від 13.11.2009 р. №4146.
Оскільки відповідач не скористався наданим правом оскарження вищезазначеного рішення, то на момент судового розгляду справи рішення від 13.11.2009 р. № 4146 є чинним.
Частиною 3 статті 106 вищезазначеного Закону встановлено, що територіальні органи Пенсійного фонду за формою і в строки, визначені управлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про їх сплату. Протягом 10 робочих днів з дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій. Несплата та несвоєчасна сплата страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідачем є підставою для нарахування пені та штрафних санкцій у відповідності до вищевказаних норм Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Відповідачу була надіслана вимога від 05.01.2010р. про сплату загальної суми боргу в розмірі 5961,85 грн., в тому числі сума недоїмки складає 5629,25 грн. (за період з 01.01.2009 р. по 31.12.2009 р. включно), яка 14.01.2010 р. отримана посадовою особою відповідача, про що свідчить копія корінця вимоги (а.с. 4). Згідно із ч.3 вказаної статті Закону страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку.
Судом встановлено, що відповідачем не вживались заходи щодо узгодження чи оскарження виставленої вимоги про сплату недоїмки від 05.01.2010р. У разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом із застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.
Як свідчать матеріали справи, відповідач не виконував свої зобов'язання по сплаті виставленої вимоги про стягнення недоїмки на загальну суму 5961,85 грн.
Таким чином, станом на 15.03.2010 року заборгованість відповідача перед управлінням Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську становить 6132,57 грн., що підтверджується випискою з картки особового рахунку страхувальника, розрахунком суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягає сплаті за грудень 2009 р. та іншими матеріалами справи та станом на день розгляду справи не погашена, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.
Частиною 3 статті 112 КАС України передбачено, що у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Відповідно до ч. 3 ст. 136 КАС України судове рішення у зв'язку з визнанням адміністративного позову відповідачем ухвалюється якщо це не суперечить закону, а також не порушує чиї-небудь права, свободи та інтереси.
Виходячи з наведеного, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню в повному обсязі.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 < ОСОБА_2 > Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з приватного підприємства "Ікарус" (код ЄДРПОУ 19390156) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську заборгованість в сумі 6132 (Шість тисяч сто тридцять дві) гривні 57 коп.
Відповідно до ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) Тимощук О.Л.
Постанова складена в повному обсязі 18.05.2010 року.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.05.2010 |
Оприлюднено | 06.08.2015 |
Номер документу | 47801007 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Тимощук О.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні