ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"06" липня 2010 р. Справа № 2a-1957/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Шумея М.В.,
при секретарі Третяк В.Р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Івано-Франківську справу за позовом Державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську до приватного підприємства «БВВ» про стягнення заборгованості,
в с т а н о в и в:
26.05.2010 року Державна податкова інспекція в м. Івано-Франківську звернулася з адміністративним позовом до приватного підприємства «БВВ»про стягнення заборгованості. Позовні вимоги мотивувала тим, що за відповідачем рахується заборгованість по сплаті штрафних (фінансових) санкцій, застосованих за порушення норм п. 1, 2, 13 ст.3, ст.8 ЗУ В«Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послугВ» , абзацу 3 п.2.6 Положення про ведення касових операцій в національній валюті України, затвердженого постановою правління Національного банку України № 637 від 15.12.2004 року та п.7.5 Порядку реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 614 від 01.12.2000 року.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, подав суду заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився. Згідно ст.39 КАС України відповідач викликалася в судове засідання через засоби масової інформації. Наданим правом на подання заперечення проти позову не скористалася. Заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи чи про причини неявки суду не подала.
За таких обставин суд вбачає за можливе розглянути справу на підставі наявних доказів за відсутності представників сторін.
Дослідивши подані докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, тому позов підлягає до задоволення з наступних мотивів.
Судом встановлено, що 06.10.2009 року працівниками Державної податкової адміністрації в Івано-Франківській області проведено перевірку магазину «Гурман»(вул. Майданська, 8, м. Надвірна,Івано-Франківська область), який належить приватному підприємству «БВВ»щодо дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.
За результатами перевірки складено акт за № 090398 від 06.10.2009 року, в якому зафіксовані факти порушення вимог п. 1, 2, 13 ст.3, ст.8 ЗУ В«Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послугВ» , абзацу 3 п.2.6 Положення про ведення касових операцій в національній валюті України, затвердженого постановою правління Національного банку України № 637 від 15.12.2004 року та п.7.5 Порядку реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 614 від 01.12.2000 року. Зокрема, в акті зафіксовано факти проведення розрахункової операції не на повну суму покупки та відповідно не видано розрахунковий документ встановленої форми, а також невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій в розмірі 19,05 грн. Крім того, відповідачем не було відображено рух готівкових коштів, які поступили до каси магазину 05.10.2009 року в сумі 2 202,50 грн. (фіскальний звітний чек № 1277) у Книзі обліку розрахункових операцій.
На підставі вищевказаного акту перевірки, виконуючим обов'язки начальника Державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську винесено рішення за № НОМЕР_1 від 19.10.2009 року про застосування до приватного підприємства «БВВ»штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 11 012,50 грн.
Суд вважає, що штрафні санкції застосовані до відповідача правомірно з огляду на наступне.
Відповідно до ч.1 ст.8 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»форма, зміст розрахункових документів, порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, а також форма та порядок подання звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій або використанням розрахункових книжок, встановлюються Державною податковою адміністрацією України.
Статтею 1 цього Закону встановлено, що книга обліку розрахункових операцій - прошнурована і належним чином зареєстрована в органах державної податкової служби України книга, що містить щоденні звіти, які складаються на підставі відповідних розрахункових документів щодо руху готівкових коштів, товарів (послуг).
Відповідно до п.7.5 ст.7 Порядку реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 614 від 01.12.2000 року використання книги ОРО, зареєстрованої на РРО, передбачає щоденне виконання записів про рух готівки та суми розрахунків, при цьому дані за сумами, отриманими від покупців (клієнтів), та дані за сумами, виданими покупцям (клієнтам), записуються окремо.
Згідно абзацу 1 п.2.6 Положення про ведення касових операцій в національній валюті України, затвердженого постановою правління Національного банку України № 637 від 15.12.2004 року уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.
Пунктом 1.2 даного Положення встановлено, що оприбуткування готівки - проведення підприємствами і підприємцями обліку готівки в касі на повну суму її фактичних надходжень у касовій книзі, книзі обліку доходів і витрат, книзі обліку розрахункових операцій.
Відповідно до абзацу 3 п.2.6 цього Положення у разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).
З акту перевірки вбачається, що продавцем магазину «Гурман», що належить приватному підприємству «БВВ», ОСОБА_1 не було виконано визначений Законом обов'язок щодо оприбуткування готівки, яка надійшла до каси.
Згідно фіскального звітного чеку № 1277 від 05.10.2009 року цього дня до каси магазину поступила готівка в сумі 2 202,50 грн.
Однак продавцем не було відображено облік зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичного надходження до каси даного магазину у Книзі обліку розрахункових операцій та не виконано щоденний запис про рух готівки та суми розрахунків.
Так, на 60 сторінці Книги обліку розрахункових операцій магазину «Гурман», що належить приватному підприємству «БВВ», № 0915006439815 від 03.12.2008 року, відповідальною особою проведено запис про рух готівки, яка поступила до даного магазину 01.10.2009 року, 02.10.2009 року та 03.10.2009 року. Кошти в сумі 2 202,50 грн., які поступили до каси магазину «Гурман», що належить приватному підприємству «БВВ», 05.10.2009 року, продавцем не були обліковані. Дана обставина зафіксована в акті перевірки та підтверджується записом працівника Державної податкової адміністрації в Івано-Франківській області, проставленим на 60 сторінці вказаної Книги, ксерокопія якої міститься в матеріалах справи.
Як вбачається з письмових пояснень, наданих продавцем ОСОБА_1 по суті виявлених порушень, Z -звіт нею не записаний в Книзі обліку розрахункових операцій за 05.05.2009 року, оскільки цього дня магазин не працював.
Відповідно до абзацу 3 ст.1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки»у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.
На виконання ст.2 даного Указу виконуючим обов'язки начальника державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську правомірно винесено рішення за № НОМЕР_1 від 19.10.2009 року про застосування до приватного підприємства «БВВ»штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 11 012,50 грн.
Дане рішення відповідачем отримане 22.10.2009 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, однак залишене без виконання.
Таким чином, за відповідачем залишається непогашеною заборгованість по сплаті штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 11 012,50 грн., що підтверджується довідкою про борг за платежами приватного підприємства «БВВ»за № 201 від 11.03.2010 року та іншими матеріалами справи.
Підстав для звільнення відповідача від сплати вказаних платежів в судовому засіданні не встановлено, доказів сплати останніх відповідач суду не представив, чим фактично не заперечив наявність заборгованості, яка є предметом спору в даній справі.
За таких обставин позовні вимоги підлягають до задоволення.
На підставі ст.67 Конституції України, ст.1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки»керуючись ст.ст.11, 39, 71, 86, ч.3 ст.160, ст.162 КАС України, суд
п о с т а н о в и в:
позов задовольнити повністю.
Стягнути за рахунок активів приватного підприємства «БВВ» (код ЄДРПОУ 25064544) в дохід державного бюджету України - 11 012 (одинадцять тисяч дванадцять) грн. 50 коп. заборгованості по сплаті штрафних санкцій.
Постанова набирає законної сили після закінчення встановлених ст.186 КАСУ строків подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги, якщо таку заяву чи скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд шляхом подання протягом десяти днів з дня отримання постанови, заяви про її апеляційне оскарження, після чого протягом двадцяти днів -апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у десятиденний строк з дня отримання постанови.
Постанова в повному обсязі складена 09.07.2010 року.
Суддя Шумей М.В.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.07.2010 |
Оприлюднено | 06.08.2015 |
Номер документу | 47801305 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Шумей М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні