ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"29" червня 2010 р. Справа № 2a-431/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Панікара І.В.
при секретарі Богусевич А.С.
за участю сторін:
прокурора - не з'явився,
представника позивача - ОСОБА_1,
представника відповідача - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: прокурора Галицького району в інтересах Державної податкової інспекції в Галицькому районі, вул. Шевченка, 10, м. Галич, Івано-Франківська область,
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Червона калина ІФ", вул. Волі, 1, с. Дубівці, Галицький район, Івано-Франківська область,
про стягнення податкового боргу за рахунок активів відповідача в сумі 3657,01 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
11 лютого 2010 року прокурор Галицького району в інтересах Державної податкової інспекції у Галицькому районі звернувся до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Червона калина ІФ" про стягнення податкового боргу за рахунок активів боржника в сумі 3657,01 гривень.
Позовні вимоги мотивовані тим, що станом на 20 січня 2010 року товариство з обмеженою відповідальністю "Червона калина ІФ" допустило заборгованість перед бюджетом в розмірі 3657,01 гривень.
Прокурор в судове засідання не з'явився, хоча про час, місце та дату був повідомлений належним чином.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав викладених в позовній заяві. Просив позов задовольнити повністю.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча про місце, час та дату був повідомлений належним чином, правом подати заперечення на позовну заяву не скористався.
Вислухавши представника позивача, розглянувши матеріали справи та дослідивши подані докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення з наступних підстав.
Згідно частини 1 статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Законом України В«Про систему оподаткуванняВ» визначені види податків і зборів (обов'язкових платежів), що справляються на території України. Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» платник податків повинен сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів).
Закон України «Про державну податкову службу в Україні» визначає статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності.
Стаття 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» визначає права органів державної податкової служби, де зокрема пунктом 1 та 2 визначено право здійснювати планові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі) та здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку;
Відповідно до вимог статті 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», визначаються підстави та порядок проведення органами державної податкової служби планових і позапланових виїзних перевірок своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), зокрема вказується, що плановою виїзною перевіркою вважається перевірка платника податків щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати ним податків та зборів (обов'язкових платежів), яка передбачена у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за місцезнаходженням такого платника податків чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна перевірка.
Підпунктом 4 пункту 1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами»визначено порядок подання податкових декларацій, а саме: податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю, - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного ( податкового) місяця. Відповідно до підпункту 17 пункту 1 статті 17 цього ж закону платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання.
Згідно підпункту «а»-«в»підпункту 2 пункту 2 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами" встановлено, що у разі, якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію, то контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків.
Положеннями підпункту 1 пункту 2 статті 5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондамиВ» встановлено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим в день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків його апеляційного узгодження і відповідно до підпункту 2 пункту 3 статті 5 Закону повинно бути сплачено платником податків на протязі 10-ти календарних днів, наступних за днем узгодження.
Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно пункту 2 статті 6 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондамиВ» , у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги. Податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобов'язань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення.
Податковий борг -це податкове зобов'язання, самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до підпункту 1 пункту 1 статті 3 вказаного Закону, активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду. Активами платника податків в розумінні пункту 7 статті 1 вказаного Закону є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній особі за правом власності або повного господарського відання.
В судовому засіданні встановлено, що прокуратурою Галицького району проведено перевірку дотримання ТзОВ "Червона калина ІФ" податкового законодавства, під час якої встановлено, що станом на 20 січня 2010 року відповідач перебуває на обліку ДПІ в Галицькому районі як суб'єкт господарювання, про що свідчить довідка №24/28-1. З 2 кварталу 2008 року по даний час ТзОВ "Червона калина ІФ" не подає звітність до податкової інспекції, про що свідчить довідка №126/10/15.
З матеріалів справи слідує, що станом на 20 січня 2010 року за відповідачем рахується податковий борг за несплату штрафних санкцій в сумі 3657,01 гривень, що підтверджується довідкою ДПІ №261/9/24 від 20.01.2010 року, а саме: штрафні санкції із податку на прибуток - 1004,52 гривень та пеня 0,25 гривень, штрафні санкції із податку на додану вартість - 2369,77 гривень та пеня 0,48 гривень, а також штрафні санкції із земельного податку - 281,99 гривень.
Податкові повідомлення-рішення про застосування до ТзОВ "Червона калина ІФ" штрафних фінансових санкцій, відповідачем не оскаржувались.
Вищезазначена заборгованість підтверджується копіями актів перевірки № 941 від 15.12.2008 року, №652 від 05.06.2009 року, №890 від 14.08.2009 року, №893 від 14.08.2009 року, №1122/1502/13645419 від 23.09.2009 року та №839 від 29.10.2008 року, копією корінців податкових повідомлень-рішень форми "Р" №0006211500/9468/10115 від 15.12.2008 року, 0000631510/0/5608/10/15 від 14.08.2009 року та №0000511510/0/4076/10/15 від 05.06.2009 року, довідкою ДПІ в Галицькому районі №261/9/24 від 20.01.2010 року та іншими матеріалами справи.
Станом на момент розгляду справи відповідачем не погашено заборгованість в сумі 3657,01 гривень та не поданого жодного письмового чи документального підтвердження про сплату заборгованості.
Виходячи з вищевикладеного, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення шляхом стягнення заборгованості в сумі 3657,01 гривень в судовому порядку.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Червона калина", вул. Волі, 1, с. Дубівці, Галицький район, Івано-Франківська область, код ЄДРПОУ 13645419, в доход Державного бюджету України заборгованість в сумі 3657,01 гривень (три тисячі шістсот п'ятдесят сім гривень одна копійка).
Відповідно до ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя: /підпис/ ОСОБА_2
Постанова складена в повному обсязі 05.07.2010 року.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.06.2010 |
Оприлюднено | 06.08.2015 |
Номер документу | 47801783 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Панікар І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні