У Х В А Л А Справа № 710/1176/14-ц
провадження № 2/710/555/2014
про залишення позовної заяви без руху
12.06.2014 року м. Шпола
Суддя Шполянського районного суду Черкаської області Кравчук В.М., розглянувши заяву ОСОБА_1, зацікавлені особи: Державна казначейська служба України, прокуратура Черкаської області, про визначення розміру відшкодування за рахунок коштів Державного бюджету суми оплати за надання юридичної допомоги та моральної шкоди, -
в с т а н о в и в:
11 червня 2014 року до Шполянського районного суду Черкаської області надійшла позовна заява ОСОБА_1, зацікавлені особи: Державна казначейська служба України, прокуратура Черкаської області, про визначення розміру відшкодування за рахунок коштів Державного бюджету суми оплати за надання юридичної допомоги та моральної шкоди.
Статтею 26 ЦПК України передбачено, що у справах позовного провадження особами, які беруть участь у справі, є сторони, треті особи, представники сторін та третіх осіб. У справах наказного та окремого провадження особами, які беруть участь у справі, є заявники, інші заінтересовані особи, їхні представники.
Із заяви ОСОБА_1 вбачається, що заявником є ОСОБА_1, а заінтересованими особами: Державна казначейська служба України та прокуратура Черкаської області. Тобто заявником визначено склад осіб характерний для справ окремого провадження.
Згідно ч. 1 ст. 234 ЦПК України, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Відповідно до п. 6 Положення про застосування Закону України "Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури і суду", затвердженого наказом Міністерства юстиції, Генеральної прокуратури та Міністерства фінансів України від 04.03.96 р. №6/5/3/41, громадянинові, а у разі його смерті - його спадкоємцям відповідний орган, зазначений у п.11 цього Положення, одночасно з повідомленням про закриття справи в стадії дізнання і попереднього слідства або з копією виправдувального вироку, що набрав законної сили, або постановою (ухвалою) суду (судді) направляє повідомлення, в якому роз'яснює, куди і протягом якого терміну можна звернутися за відшкодуванням шкоди і поновленням порушених прав. Повідомлення складається за формою, що встановлена в додатку до цього положення. У повідомленні зазначається перелік тільки тих вимог, на які даний громадянин має право претендувати.
В матеріалах заяви вищезазначене повідомлення відсутнє, в зв'язку з чим, із змісту заяви вбачається, що в ній присутній спір про право, поскільки згідно ст. ст. 23, 1176 ЦК України, особа має право на відшкодування шкоди, завданої фізичній особі незаконними діями органів дізнання, досудового слідства, прокуратури або суду.
Отже, в даному випадку, враховуючи вищезазначені обставини, ОСОБА_1 має право на звернення до суду в порядку позовного провадження.
Статтею 30 ЦПК України передбачено, що сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач.
Враховуючи вищезазначені обставини, заява ОСОБА_1 не відповідає вимогам ст. 119 ЦПК України.
Частиною 1 ст. 121 ЦПК України передбачено, якщо суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
В зв'язку з цим, заявнику ОСОБА_1 необхідно надати строк, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання заявником ухвали, для усунення вказаних в ухвалі недоліків, а саме: для приведення заяви у відповідність вимогам ст. 119 ЦПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 119, 121 ЦПК України, -
у х в а л и в:
Позов ОСОБА_1, зацікавлені особи: Державна казначейська служба України, прокуратура Черкаської області, про визначення розміру відшкодування за рахунок коштів Державного бюджету суми оплати за надання юридичної допомоги та моральної шкоди - залишити без руху.
Надати заявнику ОСОБА_1 строк, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання заявником ухвали, для усунення недоліків, вказаних в описово-мотивувальній частині ухвали суду, а саме: для приведення заяви у відповідність вимогам ст. 119 ЦПК України.
Роз'яснити заявнику, що в разі невиконання ухвали суду в зазначений строк, заяву буде повернуто заявнику з усіма доданими до неї матеріалами.
Копію ухвали направити заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.М. Кравчук
Суд | Шполянський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 12.06.2014 |
Оприлюднено | 06.08.2015 |
Номер документу | 47819671 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шполянський районний суд Черкаської області
Кравчук В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні