ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"31" серпня 2010 р. Справа № 2a-2168/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Скільського І.І.
при секретарі Дякун М.М.
за участю:
представника позивача - ОСОБА_1,
представника відповідача - не з"явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: Управління Пенсійного фонду України в м. Калуші, вул. Біласа і Данилишина. 2,м. Калуш,Калуський район, Івано-Франківська область,77300
про стягнення заборгованості в сумі 59490,09 грн.,-
ВСТАНОВИВ :
10 червня 2010 року Управління Пенсійного фонду в м.Калуші звернулося в суд з адміністративним позовом до Дочірнього підприємства „Орісіл-КалушВ» Товариства з обмеженою відповідальністю „ОрісілВ» про стягнення заборгованості по відшкодуванню пільгових пенсій в сумі 59490,09 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та пояснив, що відповідачем не виконуються вимоги Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», Закону України „Про пенсійне забезпеченняВ» , внаслідок чого допущено заборгованість в сумі 59490,09 грн., що тягне за собою несвоєчасну виплату непрацездатним громадянам пенсій, право на які гарантовано Конституцією України та іншими нормативно-правовими актами.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення (рекомендоване).
Розглянувши позовну заяву, заслухавши думку представника позивача, дослідивши та оцінивши подані докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що Дочірнє підприємство „Орісіл-КалушВ» Товариство з обмеженою відповідальністю „ОрісілВ» є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та збору на обов'язкове державне пенсійне страхування. Об'єктом оподаткування для платника зазначеного збору є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів „аВ» , «б»-«з»ст.13 Закону України В«Про пенсійне забезпеченняВ» до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого ст.13 вказаного Закону.
Відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхуванняВ» та частини 6 „Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхуванняВ» , зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 16.01.2004 року за № 64/8663, відповідач зобов'язаний відшкодовувати витрати органу Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, що здобули стаж, який дає право на даний вид пенсії на цьому підприємстві. Підприємство щомісяця до 25-го числа зобов'язане вносити до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Як встановлено судом, згідно із розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пенсій та акту звірки заборгованості по відшкодуванню пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування»та пунктів «а», „б-зВ» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»за списком №1, списком №2 за період з 01.04.2010 року по 30.04.2010 року відповідач зобов`язувався відшкодувати виплачені пільгові пенсії в загальній сумі 59490,09 грн. Це підтверджується розрахунком заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за списком № 1, направленого страхувальнику супровідним листом № 2231/04 від 15.04.2010 року та розрахунком заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за списком № 2, направленого страхувальнику супровідним листом № 2209/04 від 15.04.2010 року. Однак, дані суми відповідачем не відшкодовано, а тому вони підлягають стягненню в судовому порядку.
Згідно з п.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років , які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди вказаним особам пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення". При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
У відповідності до пункту „аВ» статті 13 Закону України „Про пенсійне забезпеченняВ» на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи - працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах; жінки - після досягнення 45 років і при стажі роботи не менше 15 років, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах. Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, на 1 рік за кожний повний рік такої роботи чоловікам і на 1 рік 4 місяці -жінкам.
Таким чином, фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах працівникам Дочірнього підприємства „Орісіл-КалушВ» Товариства з обмеженою відповідальністю „ОрісілВ» за вказаний вище період (з 01.04.2010 року по 30.04.2010 року) згідно поданих розрахунків становлять суму заборгованості. А тому заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах працівникам Дочірнього підприємства „Орісіл-КалушВ» Товариства з обмеженою відповідальністю „ОрісілВ»становить 59490,09 грн.
Відшкодування підприємствами витрат Пенсійного Фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, здійснюється відповідно до Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Пенсійного фонду України N 21-1 від 19.12.2003.
Пунктом 6.1. Інструкції передбачено, що відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у розмірі 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Відповідно до п.6.4 вищезгаданої Інструкції розміри сум відшкодування на поточний рік визначаються відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до ч.2 Перехідних положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», які надсилаються підприємствами до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Згідно п.п.6.8 Інструкції, підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання та ін.), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства в місячний термін з моменту виникнення цих обставин. Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону, сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць.
Враховуючи наведене, а також те, що відповідач доказів про сплату ним заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах в сумі 59490,09 грн. не подав, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
На підставі ст.124 Конституції України, керуючись ст.2, ст.ст. 8-14, ст.86, ст.ст.158-163, ст.167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ :
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Дочірнього підприємства „Орісіл-КалушВ» Товариства з обмеженою відповідальністю „ОрісілВ» , вул.Промзона, 1, м.Калуш, Калуський район, Івано-Франківська область код ЄДРПОУ 31695418 в користь управління Пенсійного фонду України в м.Калуші заборгованість по відшкодуванню пільгових пенсій в сумі 59490,09 грн. ( п`ятдесят дев`ять тисяч чотириста дев`яносто гривень 09 копійок).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Скільський І.І.
Постанова в повному обсязі складена 06.09.2010 року.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 31.08.2010 |
Оприлюднено | 07.08.2015 |
Номер документу | 47872270 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Скільський І.І.
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Скільський І.І.
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Скільський І.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні