АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Провадження № Справа № 22ц-6018/11 Головуючий у 1 й інстанції - ОСОБА_1 Доповідач - Городнича В.С.
Категорія
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 квітня 2011 року м. Дніпропетровськ
Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Дніпропетровської області в складі:
головуючого - Городничої В.С.
суддів - Глущенко Н.Г., Баранніка О.П.
при секретарі - Лещинській О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську цивільну справу за апеляційною скаргою
ОСОБА_2
на рішення Амур - Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська від 10 березня 2011 року по справі за позовом ОСОБА_2 до Приватної фірми «ОСОБА_1 - 13» про визнання недостовірною інформації, зобов'язання вчинити певні дії та стягнення моральної шкоди, -
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_2 звернувся до суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська від 10 березня 2011 року та ухвалити нове рішення про задоволення його позовних вимог в повному обсязі.
Зазначеним рішенням в задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 відмовлено в повному обсязі/а.с.114-115/.
Як на підстави апеляційної скарги позивач посилається на те, що рішення суду є незаконним та необгрунтованим, оскільки ухвалене судом з порушенням норм матеріального права. Крім того відповідач вважає, що суд неповно з'ясував обставини справи, що мають значення для вирішення спору, а висновки суду не відповідають обставинам справи/ а.с. 120-126/.
Судом першої інстанції встановлено, що 21 вересня 2009 року відповідач подав заяву до Дніпропетровської обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, де виклав обставини щодо порушення позивачем, як адвокатом, ЗУ «Про адвокатуру» у зв'язку з представництвом інтересів відповідача позивачем, як адвоката. Дніпропетровською обласною кваліфікаційно- дисциплінарною комісією адвокатури доводи позивача в межах своєї компетенції були перевірені і рішенням обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 01 жовтня 2009 року позивача за порушення вимог ЗУ «Про адвокатуру», грубе порушення Присяги адвоката, ст.ст. 6,7,10,15-17, 32-34, 37, 38, 40 Правил адвокатської етики було притягнуто до дисциплінарної відповідальності у вигляді призупинення дії свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю позивача строком на три місяці/а.с. 14-16/.
При вище викладених обставинах та згідно ст.13 ЗУ «Про адвокатуру», ст.1167 ЦК України суд першої інстанції прийшов до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_2 задоволенню не підлягають.
Перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги та заявлених вимог, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу необхідно відхилити, а рішення суду залишити без змін з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, суд першої інстанції правильно встановив вище зазначені обставини справи та прийшов до обґрунтованого висновку про відмову ОСОБА_2 в його позовних вимогах.
Вирішуючи даний спір, який виник між сторонами, суд першої інстанції в достатньо повному обсязі з'ясував права та обов'язки сторін, обставини справи, перевірив доводи сторін та дав їм належну правову оцінку, постановив рішення, яке відповідає вимогам закону. Висновки суду достатньо обґрунтовані і підтверджені наявними в матеріалах справи письмовими доказами, а також поясненнями самих сторін.
Позивачем в судовому засіданні не надано вірогідних доказів на підтвердження позовних вимог. Водночас рішенням обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 01 жовтня 2009 року, яке прийняте після проведення перевірки викладених в заяві відповідача фактів, позивача притягнуто до дисциплінарної відповідальності і вказане рішення позивачем в установленому законом порядку оскаржене не було. Таким чином, посилання позивача на те, що в заяві відповідача від 21.09.2009 року викладена недостовірна інформація є безпідставними, оскільки була проведена відповідна перевірка в порядку, передбаченому діючим законодавством і як результат прийняте вищевказане рішення комісії.
Приведені в апеляційній скарзі доводи ОСОБА_2 не можуть бути прийняті до уваги, оскільки вони зводяться до переоцінки доказів і незгоди з висновками суду по їх оцінці та особистого тлумачення апелянтом норм права.
Відповідно ж до ст.212 ЦПК України виключне право оцінки доказів належить суду, який має оцінювати докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Порушень матеріального чи процесуального закону, які могли б призвести до скасування судового рішення, судом апеляційної інстанції не встановлено.
Таким чином, доводи апеляційної скарги є необґрунтовані, а рішення суду відповідає вимогам закону та матеріалам справи.
Керуючись ст.ст. 209, 303, 307, 308 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 - відхилити.
Рішення Амур - Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська від 10 березня 2011 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом 20 днів з цього часу.
СУДДІ:
Суд | Апеляційний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 26.04.2011 |
Оприлюднено | 10.08.2015 |
Номер документу | 47943110 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Дніпропетровської області
Городнича В. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні